Teodor Meleșcanu
Fotó: Mae.ro
A román diplomáciának főként az 1918-as egyesülés százéves évfordulójára, valamint a 2019. első félévi román EU-elnökségre kell készülnie – jelentette ki kedden Teodor Meleșcanu román külügyminiszter.
2017. augusztus 29., 15:272017. augusztus 29., 15:27
A tárcavezető a román diplomácia kedden kezdődött kétnapos, hagyományos évi értekezletén beszélt erről. Közölte, hogy az említett feladatok mellett fontosnak tartják Romániának az ENSZ Biztonsági Tanácsa nem állandó tagságára, valamint a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagságára benyújtott pályázatát is.
Meleșcanu hangsúlyozta:
A román EU-elnökségről kifejtette: Bukarest érdeke, hogy fellendítse az uniós fejlesztési politikákat az EU gazdasági konvergenciája és európai integrációjának mélyítése érdekében. Rámutatott, hogy Romániának aktívabban kell érvényesítenie nemzeti érdekeit az EU jövőjét illetően, de a tagállamokkal fenntartott kétoldalú kapcsolatokban is. Úgy vélte, hogy
Közölte, hogy Románia jó viszony ápolására törekszik Oroszországgal, de ennek két előfeltétele van: a kölcsönös tisztelet, valamint a nemzetközi jog betartása. Hozzátette: amíg Moszkva megsérti a nemzetközi jogot, Románia támogatni fogja az Európai Unió Oroszországgal szemben alkalmazott szankcióit.
A bukaresti külügyminisztérium közleménye szerint a román diplomácia értekezletének három kiemelt meghívottja lesz: az egyiptomi és a luxemburgi külügyminiszter mellett
ahol előadást is tart.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!