2011. december 29., 09:272011. december 29., 09:27
Sőt, sok más világméretű katasztrófa is elmaradt, pedig azokat nem holmi sarlatánok jövendölték, hanem a nagy becsben álló tudóstársadalom tagjai és a komoly szakmai szervezetek. Példaként megemlíthetném a madárinfluenzát, melynek kapcsán világméretű, a spanyolnátha pusztításával felérő járványt jósoltak.
A vészharangot többek között az Egészségügyi Világszervezet, a tekintélyes WHO kongatta, nyomatékosan ajánlva a védőoltás bevételét. Érdekes módon a WHO épp a világméretű járványveszély bejelentése előtt módosította a világméretű járványveszélyek bejelentésére vonatkozó kritériumrendszert oly módon, hogy enyhített a feltételeken. A lóláb már annyira kilógott, hogy az Európai Bizottság vizsgálatot rendelt el az ügyben, miután az is napvilágra került, hogy a WHO szakértőinek túlnyomó többsége valamelyik, a vakcina-gyártásban érdekelt gyógyszergyártó cégtől is kap honoráriumot.
A dolognak azonban nem lett fejleménye, legalábbis a sajtóban nem lehetett olvasni olyasmit, hogy kirugdaltak volna embereket a szervezettől, vagy legalább kilátásba helyeztek volna számukra szankciókat arra az esetre, ha megint oktalanul keltenek világméretű hisztériát. A világvége-prognózisok szerint a 2012-es apokalipszist már a maják is megjósolták. Illetve eddig tart a naptáruk, ebből jutottak egyesek arra a következtetésre, hogy azért nem folytatták a kalendáriumot, mert nem volt mit beleírniuk. Arról is lehet olvasni, hogy a várható világégésről a sumérok is tudtak, akik szerint a Niribu nevű bolygó visszatérte hozza el a világvégét. (Ez sem példa nélküli egyébként a történelemben: a Halley-üstökös legutóbbi, 1986-os ittjártakor is sokan várták az apokalipszist.)
Internetes források szerint még a NASA-jelentések is említést tettek egy bizonyos, Niribu-szerű tizedik bolygóról a naprendszerünkben, ugyanezen források szerint viszont a NASA hamar cáfolta is ezeket az értesüléseket, hogy ne keltsenek pánikot. Szerintem nem kellene annyira tartanunk a világvégétől, mivel ha ennek vége lesz, majd jön utána egy másik, mert ahogy nálunkfelé mondják: soha nem volt úgy, hogy valahogy ne lett volna. És a régi után talán egy olyan világ kezdődik, amelyben nem lesz ennyi hazugság.
Vélhetően sokan értenek egyet azzal, hogy Romániában nagyjából annyi szükség volt arra, hogy 2025-ben újabb, ráadásul megismételt elnökválasztást kelljen tartani, mint egy pornófilm forgatásán az intimitás-koordinátorra.
Habár a tavaly novemberi államfőválasztás eredményének érvénytelenítése ismét alátámasztotta a mondást, hogy Romániában bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, mégis nagyobb a valószínűsége, hogy május 19-étől új államelnöke lesz az országnak.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.