2009. augusztus 03., 09:482009. augusztus 03., 09:48
A ránctalanító, narancsbőrt, fogyási csíkokat eltüntető, mellfeszesítő csodákban viszont csak azok hisznek, akik még nem próbálták.Kijelentésemre nem is jöhetett volna kitűnőbb bizonyíték, mint az, hogy a Daily Mirror a napokban rántotta le a leplet a jelenleg éppen egy ránctalanító krémet reklámozó Twiggyről. A világ első szupermodellje gyönyörű, harmincasnál többet alig mutató, szőke bombázóként jelenik meg a plakátokon.
A reklámozó azonban elfelejtette megemlíteni a heteken belül a hatvanas éveibe lépő Twiggynek, hogy egy ideig jobb, ha otthon rejtőzködik, az istenért ne tegye ki a lábát a házból, inkább mindent kézhez kap a hatalmas gázsi mellé bónuszként. A kitétel kimaradt a szerződésből, a férfiak egykori bálványát pedig lencsevégre kapták. És, bármennyire hihetetlen, pont úgy néz ki, mint egy hatvanéves nő, megfakult arcbőrrel, ráncokkal, ősz hajjal, a kozmetikai ipar mindenféle csodatételeitől mentesen.
De még ez is csak a jéghegy csúcsa. Hogy a reklámozók milyen mértékben nézik hülyének a fogyasztót, arra csak a napokban döbbentem rá. Az egyik magyarországi kereskedelmi csatornán negyedóránként futtatott két szpotnak sikerült nálam kivernie a biztosítékot. Az egyiknek azzal, hogy sem többet, sem kevesebbet nem ígér annál, mint hogy megjósolja kapcsolatod végének időpontját, egy másik pedig még erre is rálicitál, hisz állítása szerint arra is tudja a választ, hogy mikorra rendelheted meg a koporsódat, s szervezheted meg a temetésed úgy, ahogy neked tetszik, azokkal körülötted, akiket föltétlenül „látni szeretnél”.
Mindehhez pedig csak születési időpontod vagy neved kell elküldened egy megadott SMS-számra. Egyetlen SMS, s nem titok többé a jövőd – hirdetik a mindentudók. De hogy mi jöhet még a népbutítás terén, bizonyára ők sem tudják megjósolni. Pedig egy olyan SMS-számra bármikor szívesen írnék – csillagászati összeg fejében is –, amely elárulja, meddig akadnak még olyanok, akik hagyják is maguk hülyének nézni.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
Bukarest megpróbál túllépni eddigi, meglehetősen passzív külpolitikáján, és jelentősebb szerepet kíván vállalni Európa keleti és délkeleti részén – erre enged következtetni Nicuşor Dan újdonsült államfő eheti moldovai és ukrajnai látogatása.
A közelmúltban végbement társadalmi-politikai folyamatok ismeretében a lehető legkedvezőtlenebb irányba tartanak Bukarestben a kormányalakításról és a költségvetési hiány csökkentéséről szóló pártközi tárgyalások.
Ha George Simion nem is győzött az elnökválasztáson, azért mégis sokat nyert abból a „kalandból”, hogy ő lett a szélsőjobboldal közös államfőjelöltje.
1916. szeptember 20-án az Erdélybe betörő román hadsereg egyik ágyúlövedéke Vízaknán léket robbantott a hegy oldalában, és a korábban elárasztott sóbányából kitóduló sós víz három 1848-as huszár konzerválódott holttestét is magával sodorta.