2011. július 14., 09:182011. július 14., 09:18
Igen: mindet. Mert ha már az embernek kutyája van, városunk tisztelt vezetősége szerint potenciális kutyakiűző, vagyis eleve feltételezik róla, hogy engedi, hogy az eb szabadon mászkáljon a városban, lépten-nyomon kiskutyákat… nos, hozva létre, másfelől ha a szukája véletlenül nem tervezett családi örömökhöz juttatja a gazdit, szinte biztos, hogy a kölykök egy dobozban az utcára kerülnek. Nos, tisztában vagyok vele, hogy sok ilyen kutyatartó van Váradon is, meg máshol is, de elöljáróink mintha valamit teljesen elfelejtenének: a kutyát nemhogy felügyelet nélkül az utcára engedni, de még póráz nélkül sétáltatni is illegális és bírságolható! Miért nem képesek a hatóságok ennek a törvénynek érvényt szerezni, és a felelős kutyatartókat pedig megbuksizni és békén hagyni? Szögezzük le: az én kutyámhoz, „aki” nem teljes jogú beagle, mert nincsen neki papírja róla, nem nyúl senki, és az elsődleges nemi jegyeinek sorsa felől sem határoz sem polgármester, sem senki más.
Azért van egyértelműen jogom ehhez, mert magamat és a családomat pontosan a felelős gazdik kategóriájába sorolom: a kutya garantáltan soha nem mászkál egyedül, nem emeli a kóboreb-szaporulatot, mert nem engedjük, de az udvarról egy kertkapun és egy kulccsal zárt nagykapun keresztül akkor sem jutna ki, ha akarna (pedig az akrobatikához nagy tehetsége van). Szóval, ha a felsoroltak közül bármelyik megtörténik, a kutyámat a rendőr hozza haza, vagy ha nőstény lenne, a nem kívánt kölyköket az utcára pakolom, igenis büntessenek meg, mert bebizonyítottam: nem vagyok elég felelősségteljes ahhoz, hogy állatot tartsak. Így azonban, hogy a bűnösöket nem bünteti senki, engem meg kényszeríteni akarnak rá, hogy fektessem kés alá a kutyámat – hát higgye el nekem becsületszavamra akár a polgármester is, hogy minden kutyatartói kötelességemet teljesítem, és hagyja békén Brúnó mindenféle testrészeit.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
szóljon hozzá!