Tatár Attila (jobbra) szerint az új lemezük mindenképp kicsit másabb lesz, de a Bagossy-hangulat marad
Fotó: Bagossy Brothers Company .com
Évek óta állandó és közkedvelt szereplője az erdélyi színtérnek a Bagossy Brothers Company, amely ma este a kolozsvári Form Space-ben lép színpadra. Tatár Attila, a gyergyószentmiklósi zenekar gitáros-vokalistája a fiatal együttesek támogatásáról, a jövő évben megjelenő lemezükről és terveikről beszélt a Krónikának.
2018. november 14., 14:182018. november 14., 14:18
– Előzenekarral, a szintén gyergyószentmiklósi 4S Streettel érkeztek ma este Kolozsvárra. Hogyan és mikor alakult ki ez a szakmai együttműködés?
– Eddig két alkalommal lépett fel előttünk a banda: május elseje környékén a csíki majálison, és szeptemberben a Temesvári Magyar Napokon. Utóbbi véletlenszerűen alakult így, mivel a rendezvény szervezői őket hívták előzenekarnak. Viszont már a fiúk első, áprilisi koncertje során meggyőződtünk arról, hogy jól zenélnek, és érdemes közösen dolgozni. Egyébként a zenekarunk több tagja régi barátságot ápol a 4S Street több tagjával, illetve szimpatikus számunkra a színpadi megnyilvánulásuk. És nem reklámfogásnak szántuk azt, hogy őket hívtuk előzenekarnak, hiszen akkor még nem tudtuk, hogy a hétvégén ők nyerik meg a 25 év alatti kategóriában a Legszebb Erdélyi Magyar Dal címet. 2015-ben, a verseny első kiadásán mi kaptunk meg ezt az elismerést, és azóta elég gyakran „vándorol” Gyergyószentmiklósra ez a díj – aminek nagyon örülünk.Viszonylag intenzív zenei élet folyik ebben a városban, és nemcsak a kolozsvári koncertünkre hívunk gyergyói vendégeket, hiszen nemrég Budapesten játszottunk az Akvárium Kluban, ahová a No Sugar jött velünk. Már az is nyilvános, hogy januárban dupla koncertet adunk a pesti A38 Hajón, ahol az egyik vendégünk a szintén gyergyószentmiklósi Teddy Queen lesz, a másik pedig a 4S Street.
– Tudatosan a fiatal, feltörekvő gyergyószentmiklósi zenekarokkal játszotok együtt?
– Nem feltétlenül. Mi örültünk volna annak, ha a pályafutásunk elején egy gyergyói zenekar elvitt volna magával koncertekre, lehetőséget nyújtott volna arra, hogy fellépjünk nagy befogadó képességű klubokban. Egyrészt nem tudtuk volna megtölteni, másrészt a szervező sem állt volna szóba velünk, hiszen egy frissen megalakult zenekar önmagában túl keveset tud hozni ezekben a nagy méretű koncerttermekben. Természetesen a kisebb helyszíneken már jól boldogulnak. Mi valamilyen szinten szeretnénk támogatni őket, és egy ideig elkísérni az úton.
– Ebben az időszakban a budapesti Sounday stúdióban veszitek fel az új dalaitokat. Mikor jelennek meg a zeneművek, és tematikában, stílusban hasonlítanak a korábbi szerzeményekhez?
– A dalok a harmadik, jövő év februárjában megjelenő lemezünkhöz készülnek. Pontosabban ezek az album tartalmát kiegészítő zeneművek, hiszen az új lemezen lesznek olyan szerzemények is, amelyek már napvilágot láttak. A második lemezünk tavaly márciusban jelent meg, tehát gyakorlatilag két év telik el, mire kijön az új album, de a mai elvárásokhoz alkalmazkodva közben elérhetővé tettük a nagyközönség számára a Valahol itt, Csendes vizeken vagy Dőlj hátra című dalainkat. Nyilván ezek is rákerülnek a lemezre, de lesznek egészen új művek is. Mi úgy gondoljunk, hogy az említett daloknál már megfigyelhető a változás, valamilyen fejlődés tapasztalható a tagokon, ezáltal a stíluson is.
Mindenképp kicsit másabb lesz, de a Bagossy-hangulat marad, és gyakorlatilag az első percben rá lehet majd ismerni a dalokra.
– Végignézve az elmúlt nyári koncertprogramotokat, szinte az összes hazai és magyarországi fesztiválon részt vettetek. Milyen különbséget véltetek felfedezni a két közönség között?
– A közönség általában nem sokban különbözik, akik eljönnek egy fellépésünkre vagy klubkoncertre, ugyanolyan jól érzik magukat itthon és külföldön is. Annyi különbséget szoktunk kiemelni, hogy egy hazai fesztiválon, például Tusványoson vagy a Double Rise-on, viszonylag gyakran olyan barátokat, rokonokat figyelünk meg a közönség soraiban, akikkel reggelente a kenyérboltban is összefutottunk, vagy együtt jártunk egyetemre.
– A 2013-as megalakulás óta állandó és közkedvelt szereplői vagytok az erdélyi színtérnek. Mit tesztek azért, hogy töretlen népszerűséggel maradjatok a zenei körforgásban?
– Nincs komoly stratégiánk, de megpróbálunk minél professzionálisabban, naprakészebben megjelenni, kommunikálni. Ez gyakori Facebook-bejegyzéseket, Instagram-aktivitást jelent, a videóklipekben jobb minőségű a dalok hangszerelése, illetve az élő produkcióra elég nagy hangsúlyt fektetünk, és állandó technikai háttérrel rendelkezünk.
ami a fényt és hangot illeti, hanem egy kisebb rendezvényen is.
– Milyen terveitek vannak, hol találkozhatnak legközelebb veletek a rajongók?
– A kolozsvári eseményen kívül nem lesz több itthoni koncertünk idén, Magyarországon még fellépünk három alkalommal, és néhány zárt körű rendezvényre kaptunk meghívást. Igencsak intenzív évet zárunk le, átlagban 60–70 koncertünk szokott lenni, de idén azt hiszem, túlléptük a 90 fellépést. Nagyon jó időpontokban játszottunk mind a Tusványoson, mind az első önálló fellépésünkön a Budapest Parkban, ahol 5000 ember jött el a koncertünkre, amit mi szerveztünk. Ezek nagyon jó élmények, mérföldkövek a zenekar életében. Nagyon sok minden történt velünk az elmúlt években, és ezek alapján úgy gondoljuk, vagy úgy reméljük, hogy a következő évek is ugyanolyan intenzívek és élménydúsak lesznek, legalábbis mindent megteszünk annak érdekében, hogy olyanok legyenek.
Bagossy Brothers Company
Az indie rock, alternatív rock, folk-rock műfajt képviselő zenekar nevét a Bagossy testvérpár – Bagossy Norbert (gitár/ének) és Bagossy László (basszusgitár/vokál) – családneve ihlette, hozzájuk csatlakoztak zenésztársaik, Bartis Szilárd (dobok), Tatár Attila (gitárok, vokál) és Kozma Zsombor (hegedű, harmonika, billentyűk).
Az elmúlt években a mesterséges intelligencia (MI) meghatározó szereplővé vált a technológiai hírekben és iparági előrejelzésekben, és 2025-re még hangsúlyosabbá válik a hatása.
Újabb világrekordot döntött meg Thurzó Zoltán nagyváradi zongoraművész: a 30 másodperc alatt leütött leggyorsabb billentyűjáték csúcsát javította meg 495-ről 500-ra.
Megjelent az Omega életművét átívelő újrakiadás-sorozat következő lemeze, a Trans and Dance. A legendás zenekar eredetileg 1995-ben kiadott, tizennegyedik stúdióalbuma most dupla vinylen, CD-n és a digitális felületeken egyaránt elérhető.
A Szent Anna-tó vízhőmérséklete idén július 15-én kora délután fél méter mélységben elérte a 30,9 Celsius-fokot, mely érték rekord meleget jelent az utóbbi évtizedekre, sőt valószínűleg az elmúlt évszázadokra vonatkozóan – adta hírül a Sapientia EMTE.
Az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívják fel a figyelmet a természetvédők.
Klaus Iohannis államfő hétfőn kihirdette azt a törvényt, amelyik az országos takarítási nappá nyilvánítja minden év szeptemberének harmadik szombatját.
Új helyszínen, számos hagyományos programmal rendezik meg október végén a kalotaszentkirályi csipkebogyó-fesztivált. Vincze Kecskés István szervező a gasztronómiai és kulturális kínálatról, a csipkeízfőző-versenyről beszélt a Krónikának.
Megalakulásának 25. évfordulóját ünnepli éppen ma, október 23-án az Ismerős Arcok, amely jubileumi turnéja keretében Erdélybe is ellátogat.
Az okostelefonok globális kiszállítása 4 százalékkal, 316,1 millióra nőtt az idei harmadik negyedévben a tavalyi azonos időszakkal összevetve.
Bereczki Zoltán a Duna Tv Csináljuk a fesztivált! című népszerű show-műsorának új ítésze. További újdonság, hogy négytagú zsűri értékeli a versenydalokat a stúdióban ülő közönséggel – jelentette be csütörtökön az MTVA.
szóljon hozzá!