Virágkocsik Nagyváradon is

Idén ötödjére rendezik meg Nagyváradon a Nyitott ablak Európára elnevezésű rendezvényt augusztus 21-én, egy nappal a debreceni virágkarnevál után.

Nagy Orsolya

2009. augusztus 18., 10:052009. augusztus 18., 10:05

Debrecen és Nagyvárad, illetve Bihar és Hajdú-Bihar megye önkormányzata egy-egy közös virágkocsit vonultat majd fel a cívisváros nagyszabású rendezvényén, illetve a bihari megyeszékhelyen is. Debrecenben már negyvenedjére szervezik meg a Szent István-ünnepi virágos felvonulást, és ez, mint Biró Rozália váradi alpolgármester elmondta, az itthoni rendezvény számára kicsit kedvezőtlen. A virágkocsikat ugyanis az ottani közönség számára még kiállítják az évfordulós karnevál utáni napon is, emiatt úgy tűnik, Váradra csak két-három kompozíciót fognak átszállítani.

A rendezvény komolyabbik része 21-én délelőtt kezdődik a városháza nagytermében, ahol a két megyeszékhely városfejlesztési stratégiáját mutatja majd be a két illetékes: Marcel Boloş, a váradi önkormányzat fenntartható fejlődési igazgatóságának vezetője, illetve Bak Ferenc, a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. gazdasági igazgatója. Ezután párhuzamosan két műhelybeszélgetésen vesznek majd részt a két város szakemberei a hőszolgáltatás, illetve a hulladékgazdálkodás témájában.

A tulajdonképpeni karneváli program délután kettőkor kezdődik. A virágkocsik és tánccsoportok ekkor indulnak majd el a szokott helyről, a Téglavető (Dacia) úti felüljárótól a Petőfi park melletti utcán keresztül egészen a Kossuth (Independenţei) utcai parkolóig, ahol este hétig még megtekinthetik őket közelről is az érdeklődők. Este nyolckor a helyi Danger zenekar játszik ugyanitt, majd a román közönség számára a Bere Gratis koncertje következik. Utóbbi formációt a váradi román internetezők szavazással választották ki: összesen 743-an adták le voksukat kedvencükre az önkormányzat honlapján.

Ezzel párhuzamosan, 21 órakor a vársáncban a nyíregyházi Mandala dalszínház lép fel, Várkonyi Mátyás-Béres Attila: Egri csillagok című produkciójával. A musical felújított verzióját 2001-ben mutatta be a társulat. A színvonalas előadás mintegy két és fél órán át tart majd.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 16., péntek

Sötétedés utáni kalandok az állatkertben a Múzeumok Éjszakáján

Rendhagyó programmal várja a látogatókat a Marosvásárhelyi Állatkert május 17-én, a Múzeumok Éjszakáján. Az esemény keretében az érdeklődők betekintést nyerhetnek az állatkert éjszakai életébe.

Sötétedés utáni kalandok az állatkertben a Múzeumok Éjszakáján
2025. május 16., péntek

Ízek a világ körül: kotletes

A gyorsan elkészíthető, ízletes ételek között mindenképpen előkelő helyet foglal el Lettország specialitása, a kotletes.

Ízek a világ körül: kotletes
Ízek a világ körül: kotletes
2025. május 16., péntek

Ízek a világ körül: kotletes

2025. május 15., csütörtök

A jövő itt van: működésbe helyezték az első melegétel-automatát Kolozsváron

A kincses városi The Office irodaházzal szemben működésbe helyeztek a héten egy különleges, teljesen automatizált ételautomatát, amely nem csupán friss, főtt ételeket kínál, de egy robotkar segítségével másodpercek alatt ki is szolgálja azokat.

A jövő itt van: működésbe helyezték az első melegétel-automatát Kolozsváron
2025. május 13., kedd

A polihisztor Bolyait ismertetné meg a nagyközönséggel a Teleki Téka kiállítása

Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.

A polihisztor Bolyait ismertetné meg a nagyközönséggel a Teleki Téka kiállítása
2025. május 13., kedd

Edda, Lóci játszik, 4S Street a torockói Duna Napokon

Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.

Edda, Lóci játszik, 4S Street a torockói Duna Napokon
2025. május 13., kedd

Családjával osztja meg a lottófőnyereményt a szerencsés nyertes

Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.

Családjával osztja meg a lottófőnyereményt a szerencsés nyertes
2025. május 13., kedd

Közel 50 éves hidegrekord dőlt meg a Bilea-tónál

A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.

Közel 50 éves hidegrekord dőlt meg a Bilea-tónál
2025. május 12., hétfő

Jókai-regény helyszínein vezet végig az EKE-teljesítménytúra, megtette a Krónika munkatársa is

Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.

Jókai-regény helyszínein vezet végig az EKE-teljesítménytúra, megtette a Krónika munkatársa is
2025. május 10., szombat

Kullancsszezonban a védekezés elengedhetetlen – Kiss Melinda bőrgyógyász tanácsai kullancscsípés esetére

Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.

Kullancsszezonban a védekezés elengedhetetlen – Kiss Melinda bőrgyógyász tanácsai kullancscsípés esetére
2025. május 09., péntek

Újra havazott a Transzfogarasi úton, le kellett állítani a hó eltakarítását

Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.

Újra havazott a Transzfogarasi úton, le kellett állítani a hó eltakarítását