Csalás áldozatai lehetnek azok, akik ismeretlen oldalaknak adják meg személyes és bankszámlaadataikat
Fotó: Freepik
Művészeti és tehetségkutató verseny résztvevőjének támogatását kérik legújabb átverési kísérletükben a csalók – hívta fel a figyelmet a Suceava Megyei Rendőr-főkapitányság. Csalási kísérletükhöz a közösségi hálót és különböző internetes alkalmazásokat használnak.
2025. február 24., 18:212025. február 24., 18:21
Mint írják, Suceava megyében múlt héten többen kaptak olyan internetes üzenetet, amelyben arra kérik a csalás potenciális áldozatait: a linkre kattintva szavazatukkal támogassanak egy Adeline nevű lányt, aki táncversenyen vesz részt, amelynek főnyereménye egy rangos külföldi tanintézmény ösztöndíja. Az üzenetben megadott link a lány támogatásához személyes vagy banki adatokat is kér.
A rendőrség hangsúlyozza, elengedhetetlen a lakosság tájékoztatása az ilyen jellegű bűncselekmények elleni küzdelem terén.
Tanácsolják továbbá, hogy az emberek ne kattintsanak a kéretlen üzenetekben található linkekre még akkor sem, ha azok látszólag barátoktól vagy ismerősöktől származnak. Kerüljék az ismeretlen forrásból származó üzenetek linkjére kattintást, mivel azok gyanús weboldalakra vezethetnek, vagy adathalászatra használhatók.
Ha valaki gyanús üzenetet kap egy barátjától, lépjen kapcsolatba vele egy másik csatornán keresztül (pl. telefonon), hogy ellenőrizze a kérés hitelességét – hívják fel a figyelmet.
Mint arról már korábban beszámoltunk, a csalók időről időre változatos módszerekkel próbálják átverni az embereket, ezért a rendőrség arra is kéri a lakosságot, hogy aki csalást gyanít, segítsen terjeszteni ezeket a figyelmeztetéseket.
„Art Mansion – ahol az ihlet otthon van” mottóval szerveznek kreatív nyílt napot június 28-án, szombaton 14 órától a Szatmárnémeti szomszédságában található Sándorhomokon, a történelmi Kováts-kúria udvarán.
Egy fiatal férfi, aki nem vágyik reflektorfényre, csak a hajnali ködbe, a vízpart csöndjébe, az erdők-mezők szabadságába. Timár Zoltán Sepsiszentgyörgyön talált rá arra az útra, amely nem zajos, nincs tele tapssal, de valódi és emelkedett.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 13 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Jubileumi kiadásához érkezett a szilágysomlyói Báthory Feszt. A Báthory István erdélyi fejedelem korát hűen felidéző, 10. alkalommal szervezendő rendezvényről, Báthory örökségéről, hagyományok ápolásáról Szabó Ernő Csaba városgazda beszélt a Krónikának.
Színes programpalettával vár mindenkit Kalotaszeg legnagyobb kulturális seregszemléje, amelyet hetedik alakommal szerveznek meg július 12–13. között a Kolozs megyei Bánffyhunyadon.
Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, a magyar űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.
Nyáron sokan indulnak a hegyekbe túrázni, ahol nemcsak a természet szépségeivel, hanem vadállatokkal is találkozhatnak. A Maros Megyei Hegyimentő Szolgálat tíz fontos tanácsot fogalmazott meg a biztonságos természetjárás érdekében.
Június 25-én, a barlangok világnapjánVári László kolozsvári barlangásszal beszélgettünk az Erdélyi-szigethegység barlangjainak rejtett szépségéről, a természeti örökség védelméről, barlangturizmusról és a barlangászatról mint életformáról.
Kapu Tibor magyar űrhajós közép-európai idő szerint június 25-én, 8 óra 31 perckor az Axiom-4 küldetés tagjaként elindult a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) a NASA floridai Kennedy Űrközpontjából.
Nyílt napot tartanak a kolozsvári botanikus kertben annak apropóján, hogy egy évszázada nyitotta meg kapuit a kincses városi arborétum a látogatók előtt.
szóljon hozzá!