Átverés átveréssel. Mindig jól jön az egészséges szkepticizmus
Fotó: Gecse Noémi
Magukat banki alkalmazottaknak kiadó telefonos csalókra figyelmeztet a Román Rendőrség.
2024. május 14., 21:082024. május 14., 21:08
2024. május 14., 21:092024. május 14., 21:09
A rendőrség mellett az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) és a Romániai Bankok Szövetsége is felhívja a figyelmet, hogy az utóbbi időben egyre gyakoribbak az úgynevezett spoofing típusú, azaz a hívószám-hamisítást alkalmazó csalások. Ezek lényege, hogy
Jelen esetben romániai kereskedelmi bankok telefonszámát használják a csalók és banki alkalmazottaknak adják ki magukat, majd közlik az áldozattal, hogy a bank jóváhagyta az általa kért kölcsönt. Ilyen helyzetben az emberek első reakciója rendszerint az, hogy mielőbb vonják vissza az állítólagos hiteligénylést.
Ezt a felfokozott érzelmi állapotot használják ki a csalók és elkérik az áldozat személyi és banki adatait, azt állítva, hogy szükség van ezekre az észlelt csalás jelentéséhez és az áldozat számlájáról esetleg eltűnt pénzösszeg visszaszerzéséhez.
– hívták fel a figyelmet a rendőrségi közleményben.
Az előző évhez képest 2023-ban több mint hatszorosára nőtt az úgynevezett smishing támadások száma Romániában – közölte szerdán a mobil marketingre szakodosott sendSMS platform elemzésére hivatkozva az ING Bank Románia.
Ebben figyelmeztetik az embereket, hogy mielőtt megadnának bármilyen személyes adatot, ellenőrizzék a hívás valódiságát egy másik kommunikációs csatornán, és ne válaszoljanak a gyanús hívásokra, még akkor sem, ha azok látszólag bankoktól vagy valamilyen intézmény, hatóság részéről érkeznek.
„Ne válaszoljanak az ilyen kérésekre, és azonnal szakítsák meg a hívást. Hitelről, pénzről ne beszéljenek telefonon!” – javasolja a rendőrség. Ha az áldozat megadta a csalóknak a bankkártyaadatait, azonnal értesítenie kell a bankot, ha pedig kárt szenvedett, feljelentést kell tennie a rendőrségen, illetve tájékoztatnia kell a kiberbiztonság igazgatóságot – áll az Agerpres által idéhzett figyelmeztetésben.
A magukat az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) alkalmazottainak kiadó telefonos csalókra figyelmeztet az intézmény egy pénteki Facebook-bejegyzésben.
A legfelsőbb bíróság teljes egészében hatályon kívül helyezte a ploiești-i ítélőtábla közigazgatási részlegének csütörtöki ítéletét, megállapítva, hogy a bíróságok nem vizsgálhatják felül az alkotmánybírósági határozatokat.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy valós és mélyreható változást idézzen elő – állapította meg a legutóbbi felmérésekre hivatkozva az ASPES.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
Az alkotmánybíróság is megfellebbezte pénteken a tavalyi elnökválasztást érvénytelenítő határozatát felfüggesztő csütörtöki bírósági ítéletet – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Alig több mint egy hét alatt, április 8. és 17. között több mint 130, a 2024. decemberi elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat megsemmisítésére vagy felfüggesztésére irányuló keresetet nyújtottak be a román táblabíróságokon – írja a <a href="https://hotnews.ro/
A George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje amerikai népszerűsítésére vonatkozó a szerződés nem lépett hatályba, és az ilyen szolgáltatásokért nem fizettek pénzt – közölte az érintett amerikai lobbicég.
A CSM az Igazságügyi Felügyelethez fordul annak a bírónak az ügyében, aki egy, a jogi szakértők által keményen bírált döntéssel felfüggesztette a tavalyi elnökválasztás első fordulójának eredményét megsemmisítő alkotmánybírósági döntést.
Idén is folytatódik a munkaügyi minisztérium országos lombikbébi programja, amely jelentős anyagi támogatással segíti a meddőséggel küzdő párokat és egyedülálló nőket a gyermekvállalásban.
A medvét le kellene venni a szigorúan védett fajok romániai listájáról – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
Tudorel Toader volt igazságügyi miniszter és az alkotmánybíróság egykori tagja szerint az alkotmánybíróság határozatai véglegesek és nem támadhatók meg a bíróságon. Hasonlóan vélekedett Radu Marinescu igazságügyi miniszter is.
szóljon hozzá!