Az első létesítmény a növényvilág fejlődésének 400 millió éves történetét mutatja be: öt pavilon lesz, amelyek mindegyike egy-egy földtörténeti időszakot ismertet meg. A látogatók, visszamenve az „idők kezdetéig”, megtekinthetik mindazokat az evolúciós változásokat, amelyeknek köszönhetően a 400 millió évvel ezelőtti devonkorban kialakultak a mohák, a páfrányok, a zuzmók. Az érdeklődők megismerhetik a 300 millió évvel ezelőtti karbonkor, a kőszénképződési időszak trópusi növényzetét. Ellátogathatnak a jurakorba (206–142 millió évvel ezelőtt), amikor buja erdőségek borították a Földet, s a dinoszauruszok voltak bolygónk urai, valamint a krétakorba (142–65 millió évvel ezelőtt), amikor kialakultak a virágzó növények, s a fajok 80 százaléka. A 65 millió évvel ezelőtt kezdődött és napjainkig tartó kenonozoikus kort bemutató pavilonban a beporzással szaporodó növények széles skáláját ismerhetik meg, míg a pliocén korba (3,5 millió évvel ezelőtt) látogatva az akác és a vízinövények születését.
A másik komplexum a „Lehetőségek kertje”, amely a jövőbe vezeti el a látogatókat, különböző forgatókönyvek alapján igyekezve megértetni, hogy mi történhet bolygónkkal a jövőben az emberi tevékenység következtében. Az érdeklődők két út közül választhatnak: elindulhatnak a „semmit sem tenni” elnevezésű ösvényen, amely a teljes megsemmisüléshez vezet, míg a másik a botanikai lehetőségek széles választékát kínálja. Paul Kendrik, a londoni Natural History Museum paleobotanikusa szerint a cél bemutatni a látogatóknak azokat a változásokat, amelyek az utolsó 400 millió év során mentek végbe a térségben. A jelenlegi sivatagi terület ugyanis drámai éghajlati átalakulásokon ment át különböző földtörténeti korszakok során, hiszen egykor itt bővizű folyók és dús erdők voltak.
Többéves hagyományt követve idén is a szejkefürdői majális keretében nyitja meg kapuit a Hargita megyei településen található borvízmúzeum.
A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira.
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére – jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
Hagyományteremtő szándékkal, első ízben szerveznek bor- és rózsafesztivált Nagyenyeden. A május 23. és 25. között tartandó fesztivál a Fehér megyei település turizmusát lendítené fel, a város nemrég megkapta a rózsák városa címet is.
Hiába a digitális világ térnyerése, 2024-ben az európai olvasók többsége továbbra is a klasszikus, kézbe fogható könyveket részesítette előnyben, amikor online vásárlásra került sor.
Pillanatok alatt összedobható ez a jamaicai ínyencség, amely főleg a fűszerezése miatt a megszokott eltérő ízkavalkádot nyújt fogyasztásakor.
Virágba borult hétvégén a mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum. A Maros megyei vadvirágos védett terület közösségi oldalán közölte, az időjárás miatt a korábbi éveknél valamivel később nyíltak ki az első virágok, így idén húsvéttól várják a látogatókat.
Húsvétra hazalátogatott gyermekkora családi fészkébe az egyik magyarfenesi gólya, de nem volt része szívélyes fogadtatásban. A fészket épp birtokló magányos gólya nem engedte leszállni, sőt utána is csípett a hegyes, éles csőrével.
Ferenc pápa halála után 283 százalékkal nőtt a Konklávé című film megtekintéseinek száma a fizetős streaming platformokon – jelentette kedden a Variety című szaklap.
A katasztrófavédelmi felügyelőség a mobiltelefonos RO-Alert rendszerrel hívta fel a figyelmet, hogy a településre két egymást követő napon „ellátogatott” a medve.