Queen-újrakiadások Mercury születésnapján

Freddie Mercury születésének 65. évfordulóján, tegnap megjelent a Queen újrakevert sorlemezeinek utolsó öt darabja, a The Works (eredeti kiadási év: 1984), az A Kind of Magic (1986), a The Miracle (1989), az Innuendo (1991), valamint a már az énekes halála után kiadott Made in Heaven (1995).

2011. szeptember 06., 06:302011. szeptember 06., 06:30

 Ezek mellett a kiadatlan, kevéssé ismert felvételeket és ritkaságokat tartalmazó Deep Cuts-sorozat harmadik része is hétfőtől kapható, illetve a Live At Wembley 25th Anniversary című DVD is a boltokba került, utóbbin eddig soha nem látott videóanyagok találhatók – közölte a Universal Music Hungary hétfőn az MTI-vel. A Queen az EMI kiadónál eltöltött mintegy négy évtized után tavaly szerződött a Universal Music Grouphoz, ahol idén valamennyi stúdióalbuma megjelent újrakevert változatban. A zenekar eddig mintegy 170 millió albumot adott el világszerte. Bár novemberben már húsz éve lesz annak, hogy Mercury meghalt, a csapat papíron jelenleg is létezik, 2008-ban The Cosmos Rocks címmel új stúdiólemezt is kiadott Paul Rogers énekes közreműködésével. A The Cosmos Rockson May gitáros mellett csak Roger Taylor dobos játszott a klasszikus felállásból, John Deacon basszusgitáros már jó ideje nem vesz részt a közös munkákban.

A Queen idén 40 éves. A csapat Freddie Mercuryvel tizenhárom stúdióalbumot – Queen (1973), Queen II (1974), Sheer Heart Attack (1974), A Night at the Opera (1975), A Day at the Races (1976), News of the World (1977), Jazz (1978), The Game (1980), Hot Space (1982), The Works (1984), A Kind of Magic (1986), The Miracle (1989), Innuendo (1991) – adott ki, és 1995-ben megjelent egy posztumusz korong is Made in Heaven címmel. A zenekarhoz olyan slágerek fűződnek, mint a Bohemian Rhapsody, a Crazy Little Thing Called Love, a We Are The Champions vagy az Another One Bites The Dust. Az újrakiadásokon bónuszfelvételek is vannak; az első öt CD márciusban került a boltokba. A zenekar Magic Tour elnevezésű koncertsorozatára (1986) több mint egymillió jegyet adtak el, ekkor léptek színpadra a Live Aid-en, és 1986 júliusában a Népstadionban is. Freddie Mercury (született Farrokh Bulsara, 1946. szeptember 5. – 1991. november 24.), a Queen egykori énekese és dalszerzője párszi indiai származású brit volt. Fő dalszerzőként jelentősen meghatározta az együttes stílusát, a legtöbb sikeres dalukat ő írta. Az 1980-as évek közepén jelentős sikerű szólókarrierbe kezdett, és Montserrat Caballé opera-énekesnővel közösen operai hatású könynyűzenei albumot készített Barcelona címen. 1991-ben AIDS betegségből származó szövődmények okozták a halálát.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 13., kedd

A polihisztor Bolyait ismertetné meg a nagyközönséggel a Teleki Téka kiállítása

Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.

A polihisztor Bolyait ismertetné meg a nagyközönséggel a Teleki Téka kiállítása
2025. május 13., kedd

Edda, Lóci játszik, 4S Street a torockói Duna Napokon

Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.

Edda, Lóci játszik, 4S Street a torockói Duna Napokon
2025. május 13., kedd

Családjával osztja meg a lottófőnyereményt a szerencsés nyertes

Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.

Családjával osztja meg a lottófőnyereményt a szerencsés nyertes
2025. május 13., kedd

Közel 50 éves hidegrekord dőlt meg a Bilea-tónál

A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.

Közel 50 éves hidegrekord dőlt meg a Bilea-tónál
2025. május 12., hétfő

Jókai-regény helyszínein vezet végig az EKE-teljesítménytúra, megtette a Krónika munkatársa is

Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.

Jókai-regény helyszínein vezet végig az EKE-teljesítménytúra, megtette a Krónika munkatársa is
2025. május 10., szombat

Kullancsszezonban a védekezés elengedhetetlen – Kiss Melinda bőrgyógyász tanácsai kullancscsípés esetére

Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.

Kullancsszezonban a védekezés elengedhetetlen – Kiss Melinda bőrgyógyász tanácsai kullancscsípés esetére
2025. május 09., péntek

Újra havazott a Transzfogarasi úton, le kellett állítani a hó eltakarítását

Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.

Újra havazott a Transzfogarasi úton, le kellett állítani a hó eltakarítását
2025. május 09., péntek

Ízek a világ körül: Huli-huli csirke

Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.

Ízek a világ körül: Huli-huli csirke
Ízek a világ körül: Huli-huli csirke
2025. május 09., péntek

Ízek a világ körül: Huli-huli csirke

2025. május 08., csütörtök

Nyílt napokat tartanak a bonchidai Bánffy-kastélyban

Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.

Nyílt napokat tartanak a bonchidai Bánffy-kastélyban
2025. május 07., szerda

Esőben is tud a diák napozni – Elstartolt a jubileumi KMDSZ Diáknapok

Több ezer magyar egyetemista gyűlt össze szerdán reggel a kincses város Főterén, ahol kezdetét vette a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által 30. alkalommal rendezett diáknapok.

Esőben is tud a diák napozni – Elstartolt a jubileumi KMDSZ Diáknapok