Legalább félezer-ezer résztvevőre számítanak a szervezők a szombaton megtartandó Nagy váradi locsolkodás nevű rendezvényen. A vízipisztolyos csata célja, hogy a váradiak szórakozva ismerkedjenek egymással. Az esemény résztvevőit a Nagyvásártéren várják.
2014. augusztus 07., 20:262014. augusztus 07., 20:26
Ismerkedés és szórakozás a célja a Nagy váradi locsolkodásnak (Marea Stropeală Orădeană), amelyet szombaton délelőtt 10 és 13 óra között tartanak a Nagyvásártéren (December 1. park). Vízipisztolyok, pillepalackok – igazából mindegy, ki mit akar használni, a lényeg a felhőtlen kikapcsolódás – vallják a rendezők, akik nemcsak civileket, hanem vállalkozókat és hivatalnokokat is várnak erre az ingyenes „csatára”.
„Az ötlet voltaképp egy temesvári partnerünktől származik, egy ilyen eseménnyel ugyanis ki lehet csalogatni az embereket az utcára, a mi célunk pedig az, hogy barátokká tegyük őket. Eredetileg június elsején akartuk megtartani, de akkor az időjárás nem kedvezett, a mostani hőmérséklet viszont tökéletes a locsolkodáshoz” – magyarázta lapunknak a főszervező, Dan Todea.
A Point Event eseményszervező iroda ügyintézőjétől megtudtuk, hogy kezdeményezésük jó fogadtatásra lelt, több támogató, köztük a váradi önkormányzat is melléjük állt. A közösségi oldalon is meghirdetett locsolkodásra már többen bejelentkeztek, és bár Todea szerint az augusztusi szabadságolások miatt sokan elutaztak a városból, az itthon maradtak közül bizonyára sokan csatlakoznak majd a szórakoztató eseményhez.
A szervező megközelítőleg ötszáz–ezer résztvevőre számít, akik között díjakat is osztanak majd különböző kategóriában, mint például „a legvizesebb póló” tulajdonosának járó elismerés vagy épp „a leginkább szórakozni vágyó” személynek járó jutalom.
Többéves hagyományt követve idén is a szejkefürdői majális keretében nyitja meg kapuit a Hargita megyei településen található borvízmúzeum.
A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira.
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére – jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
Hagyományteremtő szándékkal, első ízben szerveznek bor- és rózsafesztivált Nagyenyeden. A május 23. és 25. között tartandó fesztivál a Fehér megyei település turizmusát lendítené fel, a város nemrég megkapta a rózsák városa címet is.
Hiába a digitális világ térnyerése, 2024-ben az európai olvasók többsége továbbra is a klasszikus, kézbe fogható könyveket részesítette előnyben, amikor online vásárlásra került sor.
Pillanatok alatt összedobható ez a jamaicai ínyencség, amely főleg a fűszerezése miatt a megszokott eltérő ízkavalkádot nyújt fogyasztásakor.
Virágba borult hétvégén a mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum. A Maros megyei vadvirágos védett terület közösségi oldalán közölte, az időjárás miatt a korábbi éveknél valamivel később nyíltak ki az első virágok, így idén húsvéttól várják a látogatókat.
Húsvétra hazalátogatott gyermekkora családi fészkébe az egyik magyarfenesi gólya, de nem volt része szívélyes fogadtatásban. A fészket épp birtokló magányos gólya nem engedte leszállni, sőt utána is csípett a hegyes, éles csőrével.
Ferenc pápa halála után 283 százalékkal nőtt a Konklávé című film megtekintéseinek száma a fizetős streaming platformokon – jelentette kedden a Variety című szaklap.
A katasztrófavédelmi felügyelőség a mobiltelefonos RO-Alert rendszerrel hívta fel a figyelmet, hogy a településre két egymást követő napon „ellátogatott” a medve.
szóljon hozzá!