A helyszínek is kapcsolódnak a sapientiás beszélgetősorozat egyes részeinek témájához
Fotó: Erdei Virág
Tudományos-ismeretterjesztő podcastsorozatot indított KáVéPONT címmel a Sapientia kolozsvári kara. Erdei Virág, a kar PR-felelőse, a podcastsorozat koordinátora a Krónikának elmondta, a kezdeményezés célja bemutatni, hogyan kapcsolódnak az egyetemen oktatott tudományágak a hétköznapi élethez, milyen kutatások zajlanak az egyes tanszékeken.
2022. március 08., 11:182022. március 08., 11:18
KáVéPONT címmel tudományos-ismeretterjesztő podcastsorozatot indított a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem kolozsvári kara. Az internetes csatornákon nézhető beszélgetések célja bemutatni a nagyközönségnek, hogy mennyire sokszínű tevékenység zajlik a felsőoktatási intézményben – mondta el a Krónikának Erdei Virág, a kar PR-felelőse, a podcastsorozat koordinátora.
Hozzátette,
Hanem olyan könnyed, napjainkban divatos podcastsorozatban gondolkodtak, amelyben mindenki számára érthető módon, az egyetemi oktatási keretekből kilépve beszélhetnek különböző témákról, mutathatják be, mivel foglalkoznak szabadidejükben az egyetemi oktatók, vagy miként kapcsolódnak az egyetemen oktatott tudományterületek a mindennapjainkhoz.
„A podcastek 45–55 perces időkerete elégséges ahhoz, hogy érdemben beszélgethessünk egy témáról. Célunk az, hogy ennek a manapság divatos műfajnak a segítségével jelenítsünk meg olyan tematikákat a nagyközönség számára, amelyek egyrészt mint tudományterületek jelen vannak a Sapientia kolozsvári karának képzési kínálatában, másrészt pedig éppen az aktualitásuk okán kapcsolódnak a hétköznapokhoz. Továbbá a beszélgetések helyszíneinek a megválasztásában is igyekszünk kötődni témához, és vonzóbbá, érdekesebbé tenni a mondanivalót is” – fejtette ki Erdei Virág.
A sorozat egyes részei olyan témákat járnak körül, amelyek a karon oktatott valamelyik tudományterülethez kapcsolódnak.
– mondta a beszélgetősorozat koordinátora.
A podcastek alkotói a témaválasztásnál fontosnak tartják, hogy az egyes részek kapcsolódjanak a világ történéseihez, és rávilágítsanak arra, ahogy ezek az események, politikai döntések miként befolyásolják mindennapi életünket. Éppen ezért az egyik epizód az orosz–ukrán konfliktusról értekezik, megtudhatjuk mi a konfliktus gyökere, melyek voltak a mély- és magas pontjai az évtizedek során, kik a fontos szereplői ennek a helyzetnek, valamint arra is kitér,
A projektkoordinátor elmondta, a következő részek a média, a jogtudományi és a táncművészeti szak munkáját mutatják be, a témák és az ehhez kapcsolódó helyszínek kiválasztásában, a munkafolyamatban az egyetemen oktató tanárok és adminisztrációs kollégák vesznek részt.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.
Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.
Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.
Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.
Több ezer magyar egyetemista gyűlt össze szerdán reggel a kincses város Főterén, ahol kezdetét vette a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által 30. alkalommal rendezett diáknapok.
A 2026–27-es tanévtől kezdőden egy állatokról szóló választható tantárgyat vezethetnek be a romániai iskolákban, amelyben arra tanítanák a gyerekeket, hogy felelősen, empátiával és tisztelettel viszonyuljanak a környezetükben élő házi- és vadállatokhoz.
Jubileumi kiadásához érkezik a szerdán rajtoló KMDSZ-diáknapok. A kincses városban tanuló magyar egyetemisták várva várt ünnepébe idén is több ezer diák és szervező kapcsolódik be.
A tűzoltói hivatás kihívásairól és szépségeiről, a leggyakoribb tűzesetek okairól, a balesetek megelőzéséről beszélgettünk Kacsó Istvánnal, a közel 150 éves hagyományokra visszatekintő Nyárászeredai Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnökével.
Partiumi és erdélyi lemezbemutató koncertre indul idén májusban a Sárik Péter Trió. A Jazzkívánságműsor 3 című lemezen ismert világslágerek jazzes feldolgozásai hallhatók a Sárik Péter Trió és Szőke Nikoletta előadásában.
Az ír adatvédelmi hatóság 530 millió eurós bírságot szabott ki a TikTokra arra hivatkozva, hogy európai felhasználók adatait továbbította Kínába és ezzel megsértette a személyes adatok védelméről szóló uniós rendeletet.
szóljon hozzá!