A kolozsvári Félszigetre a gyerekeikkel érkező szülők most először élvezhetik ki igazán a fesztivált.
2013. június 03., 17:492013. június 03., 17:49
A július 18-21. között, a Gorbó völgyében szervezett rendezvénysorozat keretében a Playful Learning és az Életfa Családsegítő Egyesület létrehozza a Gyerekparadicsomot, ahol a kicsik egy külön számukra berendezett helyszínen játszhatnak és vehetnek részt különböző tevékenységekben. A gyerekprogramok naponta 12 órakor kezdődnek és 20 óráig tartanak. A gyerekeknek szervezett helyszínen a a legfiatalabb félszigetezők karkötőt készíthetnek, rajzolhatnak és kifestőket színezhetnek, origamizhatnak és sportjátékokban vehetnek részt
A Playful Learning változatos gyerekprogramokat biztosít a Félszigeten: az pantomimjátékot lehet játszani, bábukat, családi címert készíteni kartonból és újrahasznosított anyagokból, ezen kívül arcfestés-műhelyben is fejleszthetik a képzelőerejüket. Az Életfa oktatói és önkéntesei arra is megtanítják a gyerekeket, hogyan készítsenek virágokat textilanyagból, koronát, pajzsot és kardot kartonból, ezen kívül kirakósozni, legózni és egyéb játékokkal is lehet játszani. A 12 éven aluliak számára a Félsziget látogatása ingyenes. A kísérő a szervezők kérésére köteles igazolni a gyerek életkorát. A 14 éven aluliak csak szülői felügyelet mellett látogathatják a Félszigetet.
A Partiumban, Szilágyságban, Kalotaszegen folytatja a Kárpát-medencében tavaly ősszel útjára indított kezdeményezését a Vándormozi, a Nem Csak Egy Nap A Világ nevű eseményen egész nap szinte szünet nélkül forog majd a mozigép.
Harry herceg, a brit uralkodó fia kijelentette, hogy szeretne véget vetni a családtagjaival évek óta fennálló viszálynak és ki akar békülni velük.
Három különböző méretben készítette el a következő egyházfő első ruháját Raniero Mancinelli római szabó.
Az indiai fogások közül talán a legismertebb a curry – az elnevezés vonatkozhat úgy a fűszerkeverékre, mint a különleges ízvilágú szószos ételekre. A lényeg: az aromás-fűszeres dél-ázsiai ételt könnyedén összedobhatjuk mi is otthon.
Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén a Teleki Magyar Ház meghívására – közölte a Nagybánya és a környék magyarságát összefogó szervezet.
A Máramaros megyei csendőrség figyelmezteti a Máramarosi- és a Radnai-havasokba készülő turistákat, hogy a gerincek közelében még jelentős a hóréteg, így megfelelően felszerelkezve induljanak útnak.
Életének 116. évében elhunyt Inah Canabarro Lucas brazil apáca, akit a Guinness Világrekordok a világ legidősebb embereként tartott számon.
Többéves hagyományt követve idén is a szejkefürdői majális keretében nyitja meg kapuit a Hargita megyei településen található borvízmúzeum.
A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira.
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére – jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
szóljon hozzá!