Újból önkénteskedtek a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola ötödik osztályos diákjai, akik az általuk készített süteményeket eladták, az összeget pedig a fogyatékkal élő gyerekek intézetének, a Manó Tanodának adományozták.
2017. február 09., 12:112017. február 09., 12:11
A diákok decemberben is önkénteskedtek, a csíki megyei sürgősségi kórház szemészeti és bőrgyógyászati osztályát látogatták meg, ahová saját készítésű díszeket vittek. „A tanév elején osztályfőnöki órán arról beszéltünk, hogy vannak rosszabb helyzetben élők is. Akkor jött az ötlet, hogy mi is tudnánk segíteni, és hogy milyen jó önkénteskedni. A diákok döntöttek úgy, hogy időszakonként szervezzünk segítő jellegű akciót” – magyarázta Bors Kinga, az ötödikesek osztályfőnöke.
A kórházban tett látogatás után a diákok elhatározták, legközelebb gyerekeknek próbálnak segíteni, így esett a választás a fogyatékkal élő gyerekeket foglalkoztató Manó Tanodára. A diákok bevonták a szüleiket is, és együtt készítették el a süteményeket, amelyeket az iskolában árusítottak. A nagy lelkesedésnek köszönhetően 1030 lej gyűlt össze, amelyet el is vittek a Manó Tanodába. „A nevelők nagyon örültek a látogatásnak, mert bár az ünnepek alkalmával többen látogatnak el hozzájuk, máskor kevesebben. A mi diákjaink megdöbbentek, mert a legtöbben még nem jártak ilyen közegben, nem is tudták elképzelni, hogy vannak sérült gyerekek. Az intézményben élők is boldogok voltak, bár kicsit meglepődtek a nagy tömegtől, hisz ötvenen mentünk látogatóba” – részletezte Bors Kinga.
Hozzátette, fontosnak tartják ezeket az alkalmakat, tudatosítani szeretnék a tanítványaikban, hogy nem az a legnagyobb probléma, ha nem kapják meg a legújabb mobiltelefont, az is örömet okozhat, ha ők maguk ajándékoznak akár apró dolgokat. A tervek szerint ezek a diákok tavasszal ismét meglátogatják a kórházat és a tanodát. A 2002-ben létrejött zsögödi tanodában 24 gyereket oktatnak: óvodás csoport, előkészítő csoport, 1–4. osztály és 5–8. osztály működik az intézményben.
Ilyés Ildikó, a tanoda gyógypedagógusa elmondta, mindennapi tevékenységükhöz leginkább fogyóeszközökre van szükségük, színes papírra, ragasztóra, kartonra, festékre a nyomtatóba, így ezeket vásárolják meg a gyerekektől kapott adományból. „Egy ilyen kapcsolatból mindenki nyer, hiszen lehetőség nyílik arra, hogy az egészséges gyerekek találkozzanak fogyatékkal élő társaikkal, ugyanakkor ők is nagyon örvendenek az ilyen látogatásoknak. Szoktuk kérni, hogy készüljenek egy-egy verssel, énekkel, mert a látogatók örülnek ennek. A fogyatékkal élő gyerekek nem értik az adomány fontosságát, számukra az élmény fontos” – hangsúlyozta a szakember.
Öt napot élt túl az oroszlánoktól hemzsegő zimbabwei nemzeti parkban egy hétéves kisfiú – számolt be pénteken a nemzetközi sajtó.
A svájci konyha közkedvelt fogása a sajttal töltött krumpli, sertéssülttel kiegészítve pedig fenomenális ételt tehetünk az asztalra.
Sikeres évet zárt, rekordszámú résztvevővel szervezte meg teljesítménytúráit az Erdélyi Kárpát-Egyesület (EKE) kolozsvári tagszervezete Kismihály Boglárka irodavezető szerint.
Életbe lépett az Európai Unió új irányelve, miszerint az új mobiltelefonoknak és más kis és közepes méretű hordozható elektronikus eszközöknek egységes töltőt kell biztosítani.
Már 2025-öt írnak egy kicsiny csendes-óceáni szigeten, Kiritimatin, más néven a Karácsony-szigeten. Beköszöntött az új év Új-Zélandon is.
Ünnepi előkészületekkor sokan hajlamosak a szükségesnél több fogást vagy nagyobb mennyiségű ételt, süteményt készíteni, mindez rendszerint nem fogy el karácsonykor. Okos-Rigó Dóra kolozsvári dietetikussal azt jártuk körül, hogyan tároljuk a maradékokat.
Rendkívül egyszerű olaszországi recepttel jelentkezik Ízek a világ körül című sorozatunk. A szalámis tésztához csak néhány könnyen beszerezhető alapanyag kell.
Az előző évekhez képest a 2025-ös év kissé szegényesebbnek ígérkezik a koncertekre vágyó erdélyiek, romániaiak számára.
Diós vagy mákos? Évente felmerül ez a kérdés, amikor bejglikészítésről esik szó, ugyanakkor a megfelelő összetevők, kelesztés is okozhat némi fejtörést azoknak, akik a karácsonyi finomság házi elkészítésére vállalkoznak.
Az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) a hagyományos Országházi Gyermekkarácsonyi ünnepségen nyolcszáz, nehéz anyagi körülmények között élő gyermeket látott vendégül Magyarországról és határon túlról.
szóljon hozzá!