Fotó: Veres Nándor
Megdöntötték a kisméretű drónok lebegési világrekordját Csíkszentsimon határában pénteken. Az eddigi 99 perc 23 másodpercperces rekordot 126 percre javította a Bustya Attila csíkszeredai mérnök által épített drón.
2015. október 31., 13:262015. október 31., 13:26
A világrekordot pénteken megdöntő drónt Bustya Attila tervezte, aki nemrég Lénárd András pénzügyi támogatásával közös vállalkozást hozott létre Spider Drone Security néven. A vállalkozásnál gépek és felszerelések sokasága teszi lehetővé a drónok gyártását és fejlesztését. Az akkumulátorral működő, több rotoros drón lebegési rekordját egy egyesült államokbeli mérnök, Forrest Frantz tartotta.
A rekordkísérlet Csíkszentsimon határában történt, ahol a londoni Guinness-bírák jelenlétében 9 óra 40 perckor emelkedett a levegőbe a pilóta nélküli szerkezet. A rekorddöntés sikerült, az eddigi csúcstartót több mint 26 perccel szárnyalta túl a Bustya Attila tervezte gép.
Lénárd András szerint ezzel sikerült felhívni a figyelmet Székelyföldre: láthatják az emberek, hogy itt is van olyan szakértői tudás és hozzáértés, amely azt is lehetővé teszi, hogy megdőljön egy világrekord. Mint hangsúlyozta, a rekord Bustya Attila érdeme. Hozzátette, a hozzá hasonló tehetséges fiatalok akkor maradhatnak itthon Székelyföldön, ha segítenek nekik és felkarolják őket.
Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.
Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.
Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.
A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.
Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.
Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.
Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.
Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.
Több ezer magyar egyetemista gyűlt össze szerdán reggel a kincses város Főterén, ahol kezdetét vette a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által 30. alkalommal rendezett diáknapok.
szóljon hozzá!