2011. december 30., 09:322011. december 30., 09:32
Az előnyös, esti fényekben bátran viselhetünk sötétebb, élénkebb színeket, még akkor is, ha ezek felvitele nagyobb odafigyelést igényel.
Az év utolsó estéjén ne sajnáljuk magunktól az időt egy relaxáló fürdőre és a gondos sminkelésre. Tervezzük meg előre a teendőket, hogy ne maradjon el az arcbőrt ragyogóan, bizsergően tisztává varázsoló bőrradírozás és a pakolás sem. A különleges előkészületek és az arckrém felkenése után álljunk csak neki szilveszteri smink elkészítésének.
Vigyük fel az arcbőrre a hibákat takaró alapozót, korrektorral fedjük le a szem alatti karikákat, a száj és az orr melletti részeket. Majd simítsuk el apró mozdulatokkal, hogy jobban takarjon. Árnyékoló szivaccsal tegyünk sötétebb alapozót vagy akár egy sötétebb árnyalatú kőpúdert az arccsont alá. A széleket jól dolgozzuk el. Púderezzük be az egész arcot, az ecsetet először arcpirosítóba, majd a púderba mártsuk, hogy az arcra különleges fényt varázsoljunk. A szokott módon vigyük fel az arcpírt. Ha egy kis különlegességre vágyunk, tegyünk legyezőecsettel élénkebb árnyalatot az arccsont vonalára. Kis csillámporral is fokozhatjuk a hatást.
A szemet ajánlott ünnepi alkalmakkor a szokottnál érdekesebben kifesteni. Most nyugodtan választható a fekete, ha valakinek sötétek a szempillái, illetve a szem színének kiemeléséhez tetszés szerint a kéket, a zöldet vagy az ibolyakéket is lehet választani. De tehetünk semleges színt alulra és valamilyen élénk árnyalatot a felső szemhéj peremére, de egyiket se felejtsük el természetes színeinkkel összhangba hozni. Egy szőke hajú és szempillájú nő még este sem szép vastag, fekete szemkihúzóval. Szemhéjpúderből használhatunk a nappali színeknél sötétebb vagy a szemhéj külső sarkánál esetleg élénkebb árnyalatokat, de a csillogó púderekről se feledkezzünk meg.
A kiemelővel kezdjük a felső szemhéjon, majd ennek külső harmadára vigyünk fel egy ragyogó színt, amit meghosszabbíthatunk egészen a szemöldök végéig, kitöltve vele a szemöldökcsont külső harmadát. A többi részére vigyünk fel árnyékolót. Ez ne legyen gyöngyházfényű, főként, ha a szemöldökcsont kiugró. Ragyogást kölcsönöz a szemnek, ha a szemhéj közepére egy halvány gyöngyházfényű vagy irizáló, színjátszó csíkot húzunk, pontosan a pupilla fölé.
Akár arannyal vagy ezüsttel is hangsúlyozhatjuk. Ha szemhéj szélesebb, egy közepesen semleges árnyalattal helyettesítsük a fényes szemfestéket. Ha a szem és szemöldök között nagyobb a távolság, tegyünk egy csillogó foltot szemöldök íve alá, és jól simítsuk el. A harmadik csillogó pont a szem külső sarkához kerüljön – oda, ahol a sötétebb árnyékoló véget ér. Felfelé simítsuk el, nehogy lefelé húzza a szem vonalát.
Áttetsző púderporral ismét porozzuk be az egész arcot, a szem környékét is. A púdert mindenhol lefelé irányuló mozdulatokkal vigyük fel. A szempillákat csak ezután fessük ki, kétszer spirálozva, de hagyjuk megszáradni az első réteget, mielőtt felvinnénk az újabbat. Ezután jöhet még egy kis csillogás: lehet arany színjátszó púderporba vagy ezüstbe mártani a legyezőecsetet, majd húzzuk végig az arccsont mentén, az orr és áll hegyén, valamint a homlokon.
Legutolsónak a rúzst vigyük fel, így nem lesz púderes. A megszokott nappali színnél sötétebb vagy élénkebb árnyalatot is választhatunk, de csak akkor, ha a szem nem túlzottan hangsúlyos. A rúzs színe mindig a haj és a bőr színéhez igazodjon, ne a ruhához. Az alsó ajak közepére tehetünk kis gyöngyházfényű ezüst vagy arany ajakfényt, legvégül bekenhetjük átlátszó ajakfénnyel.