Emberközpontú rákkezelést hirdet

•  Fotó: A szerző felvétele

Fotó: A szerző felvétele

Interjú dr. Dávid Tamás Bécsben élő rákkutatóval

Szucher Ervin

2009. október 09., 11:402009. október 09., 11:40

– Miként lesz egy sikeres, elismert ortopéd sebészeti kutatóból rákkutató?
– Évtizedekkel ezelőtt, többéves ádáz küzdelem után, a rák elragadta mellőlem a feleségemet. Nem akartam hinni, hogy a betegség fékezésére, vagy miért ne, gyógyítására nincs megoldás. Eldöntöttem magamban: mindent megteszek azért, hogy a rákos betegeket segítsem – kutatásaimmal, információimmal, kezelési módszeremmel. A hosszas kutatásokba aztán beleszólt a sors. A csípőficam sebészeti korrekciójára szakosodott kutatóként, melynek során 1986-ban egy világszabadalom is fűződik a nevemhez, Sao Paulóban egy indián kisfiút műtöttünk.

Az ingyen elvégzett operációt a gyerek nagyapja a törzse által évszázadok óta használt, különleges gyógynövények ajándékozásával hálálta meg. Az öreg pedig nem volt más, mint a yanomami indiánok sámánja, az akkor 95 éves, de legfeljebb ötvennek kinéző Katunka. A dél-amerikai yanomami törzs tagjairól tudni kell, hogy az idők során apáról fiúra örökítették az összetételt és naponta fogyasztották ezt a különböző őserdei növényekből, kérgekből és levelekből készült teakeveréket, és mindaddig titokban tartották a fehér emberek előtt. Talán mondanom sem kell, hogy a lenyűgöző fitoterápiás tudással rendelkező indiánok között ismeretlen a rák vagy egyéb degeneratív betegségek fogalma. Annyira egészségesek és hihetetlenül hosszú életűek, hogy ez további kutatásra ösztönözött.

Dávid Tamás

A rákkutató-professzor 1940-ben született Budapesten. A Szent István Egyetem elvégzése után rövid ideig tanársegédként és sebészként dolgozott, majd politikai okokból 23 évesen Bécsbe menekült.

Pár év múlva az osztrák fővárosban magánklinikát nyitott, majd egy nemzetközi tudóscsoport élén kutatni kezdte a csípőficam új, sebészeti úton történő korrekciójának lehetőségét.

A 80-as években két évig a rák fitoterápiás kezelését tanulmányozta Kínában. Egy időben az Osztrák–Magyar Sejtkultúra Kutató Laboratóriumot vezette, jelenleg a Nemzetközi CoD™ Rák Információs és Prevenciós Kutatási Központ Közalapítvány elnöke és tudományos főigazgatója.

Munkásságáért 1991-ben megkapta az Osztrák Innovációs Díjat, három év múlva az osztrák Becsületrend keresztjét, majd a Nemzetközi Interlyra Békedíjjal és a Vitézi Rend keresztjével tüntették ki. Több, rákkutatással kapcsolatos könyv szerzője.

– Vagyis kis csapatával elindult az őserdőbe az indiánok életmódját tanulmányozni és a sámánok gyógynövényeit kutatni?
– Pontosan. Az első expedíciót még saját költségemen indítottam, ám amint megjelentek a részeredmények, mellém állt az osztrák kormány, néhány bank és karitatív világszervezet. Az őserdők mocsaraiban talált, a szervezet méregtelenítését és az immunrendszer erősítését segítő növényekről kiderítettük, hogy daganatleküzdő hatással is rendelkeznek. A legjobb bioaktív összetételért Dél-Amerikán kívül bejártuk Kína, Thaiföld, Vietnam és Afrika dzsungeljeit, ami azonban nem bizonyult kockázatmentes feladatnak.

Egyik dél-amerikai utam során, az őserdőben levert a Dengue-láz és a szintén trópusi betegségként számon tartott Leishmanniózis. Ahhoz képest, hogy az expedíciókban részt vevő több mint harminc társam közül nyolcan belehaltak a moszkitók által terjesztett kórba, rendkívül szerencsésnek mondhatom magam. De a végtagjaimon maradt súlyos sebek a mai napig gyötörnek. Hogy mégis életben vagyok, csakis az indiánoknak és az általuk kevert teáknak köszönhetem. Felépülésem után párhuzamosan folytattam az őserdei és laboratóriumi kutatásokat.

A tea gyógyhatásait nemzetközi kutatóintézetekben is vizsgálták, és megállapították, hogy tüdő-, mell-, gyomor-, vastagbél-, bőr-, prosztata, petefészek-, hólyagrák, agydaganat, illetve lymphoma non Hodgkin és későbbi áttétei ellen is specifikusan hat. Időközben az is kiderült, hogy számtalan más, az immunrendszer működésével összefüggő krónikus betegség gyógyításában is alkalmazható. Ugyanakkor a kemoterápiás kezelés ráksejtölő hatását is megsokszorozza, valamint jelentősen csökkenti a súlyosan káros mellékhatásokat. A teát Ausztriában jegyeztettük be táplálékkiegészítőként, de Magyarországon és immár Erdélyben is elérhető.

– Nemcsak a teája, hanem elméletei is megosztják a magyar orvosi társadalmat. Előadásaiból, tanulmányaiból tudjuk, hogy számos onkológussal ellentétben ön a vak kemoterápia egyik legvehemensebb ellenzője.
– Az, hogy üzletileg a kemoterápiában több tízezer százalékos haszon van, gondolom, sok mindent elárul róla. Nem akarok nagyot mondani, de a kemoterápia a világ legjobb bizniszének számít – a fegyver-, olaj- és kábítószer-kereskedelem előtt. A gyógyszermaffiának viszont az a célja, hogy mindent tönkretegyen, ami mellékhatások nélkül, hosszabb élettartamot biztosítana a rákbetegnek. A gyógyszermaffia pedig könnyűszerrel kézben tartja az orvosokat, a kórházakat. Az emberek viszont kezdenek ébredezni, amiben az olyan statisztikák napvilágra kerülése is segít, melyekből megtudhatjuk például, hogy a korai rákos diagnózis esetében a sebészet az esetek 28 százalékát képes kigyógyítani, a sugaras kezelés 12, míg a kemoterápia mindössze 6 százalékát.

Ezt nem én mondom, hanem dr. De Vita vagy dr. Ulrich Abel, a rákkutatás úttörői. Sőt lehetne tovább is ragozni: áttétek esetében a kemoterápia a betegek 2 százalékán bizonyul hatásosnak. Köztudott, hogy a páciensek csaknem 80 százaléka már áttétes állapotban kerül a szakorvoshoz. Elképesztő, de igaz: angol klinikai tanulmány szerint a vizsgált mellrákban szenvedő nők 27 százaléka nem a rákba, hanem a kemoterápia mellékhatásaiba halt bele! Vagy más: kemoterápiával kezelt asszonyok 25–82 százaléka „kemoagy”-ban, azaz a homloklebeny súlyos károsodásában szenved!

– Feltételezem, nem ugyanez a véleménye a célzott kemoterápiáról.
– Nem. De ha figyelembe vesszük, hogy azt a világ mindössze néhány országában alkalmazzák, akkor nincs is miért külön kitérjek erre. Pedig a jövő gyógymódszere éppen a célzott klinikai kezelés, sebészet, kemo-, sugár-, hormon-, génterápia és az integratív biológiai eljárások együttese, a szinergetikus, egyénre szabott alkalmazása lenne. Ez azonban ma még csak vízió. Összességében a kemoterápia viszont nem több gyógyszeres kísérletnél, melynek során az orvos csak remélni tudja, hogy mindössze a beteg sejtek pusztulnak el. Másrészt sok orvos figyelmen kívül hagyja, hogy a daganat csak a betegség tünete, nem maga az oka. A rák elleni háború megnyeréséhez nem elég egyetlen csatában diadalmaskodni.

– Ezek szerint akár a háború is megnyerhető?
– Ezzel kissé óvatosabban bánnék, hiszen a rák ellen nem létezik csodaszer. Azonban ha a beteg hajlandó másfajta táplálkozásra áttérni, és készen áll életmódot változtatni, akár ki is gyógyulhat. Én a gyógyszermaffia által üldözött dr. Tullio Simoncini teóriáját is vallom, miszerint egyes ráktípusok egy gomba, mégpedig a Candida albicans burjánzásai. A rák a test-lélek-szellem egyensúlyának a zavara, a szabadgyökök túlsúlya az antioxidánsokkal szemben. Akárcsak a többi idült, degeneratív betegség, a rák is az oxigén, a koenzim Q10, az antioxidánsok, a vitaminok, az ásványi anyagok, a nyomelemek és a sejtenergia hiánya miatt keletkezik.

– Tehát megelőzhető…
– Csakis a dohányzás kiiktatásával, a töményalkohol-fogyasztás visszaszorításával, valamint a táplálkozással és életmóddal kapcsolatos radikális szemléletváltással. Nem mondok újdonságot azzal, hogy a helyes táplálkozással, azaz a sok zöldség és gyümölcs, kevés hús, só, cukor fogyasztásával, az állati zsírok teljes kiiktatásával a betegség kialakulásának esélyei csaknem 60-70 százalékkal csökkennek. A rák, amely soha nem rögtön, hanem 10-15 év alatt fejlődik ki, vészfék próbál lenni. Arra int, hogy ember, állj meg, ahogy eddig éltél, az nem jó, a halálodhoz vezet!

– Mennyire szükséges a C-vitamin-tabletták fogyasztása?
– Életfontosságú, de csakis a természeteseké, a szintetikusakat kizárjuk. Egyébként én a megadózis C-vitamin híve vagyok, melynek áldásos hatása van. Mivel senkivel nem lehet megetetni napi öt-hat kiló citromot vagy narancsot, amondó vagyok, hogy természetes gyógyszer formájában vegye magához a C-vitamint.

– Mitől jobb a teakeverék nyújtotta módszer az onkológusok által alkalmazott klasszikus gyógymódnál?
– Több ezer olyan páciens kapta a teakeveréket és követte pontosan a módszert, akiknek a szakorvosok véleménye szerint néhány hetük volt hátra. Magyarán: a kórházak hazaküldték őket meghalni. Nos, ezeknek a betegeknek a jelentős része a teának és a javasolt élet- és táplálkozási módnak köszönhetően ma is él. Egy utolsó stádiumos, liposzarkómás erdélyi páciens például öt hónapos harc után tünetmentes, jól érzi magát. A javulást elsősorban a méregtelenítés, a belső miliő lúgosítása, az immunrendszer erősítése és a sejtanyagcserét irányító Q10-es enzim, az antioxidánsok, szelén és vas vérben történő koncentrációjának emelkedése és a génkárosító szabad gyökök radikális csökkenése okozza.

A tea az első kísérletek során nyolc haldokló betegnél 95 százalékban erősítette meg az immunrendszert, állította meg a daganatos sejtosztódást, majd a tumor szétesését eredményezte. Csak tavaly 654 orvos keresett fel rákbetegségével, holisztikus biológiai rákterápiánkat kérve. A pharmamaffiához csatlakozott magyarországi kórházi orvosok többsége mégsem meri elismerni a munkásságomat. Ám az, hogy 16 év alatt közel tízezer magyarnak segítettem a gyógyulásban, mindennél többet ér. A gyógyszermaffia által irányított pénzközpontú kezeléssel szemben kutatócsoportommal együtt az emberközpontú rákkezelést hirdetem.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei