Vízilabda: Zalánki Gergőék címvédőhöz méltóan kezdtek Románia ellen a dohai vébén

Zalánki Gergő (sötét sapkában) háromszor talált be a románok kapujába

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A címvédő magyar válogatott a románok felett aratott magabiztos, 15-8-as győzelemmel kezdte meg szereplését hétfőn a dohai világbajnokságon.

Krónika

2024. február 05., 20:422024. február 05., 20:42

2024. február 05., 20:542024. február 05., 20:54

A magyar csapathoz betegsége miatt egyelőre nem csatlakozott az olimpiai bajnok Varga Dénes, mellette pedig Pohl Zoltán maradt ki a 15 fős keretből. Előzetesen egy kellemes bemelegítő meccsnek ígérkezett a találkozó, hiszen a románok 2013 óta először jutottak ki világbajnokságra a horvátországi Európa-bajnokságon elért nyolcadik helyükkel. A két csapat a vb-ken ezt megelőzően hatszor találkozott egymással, a magyarok mérlege százszázalékos, legutóbb decemberben a Komjádi uszodában rendezett E.ON Kupán ugyancsak 15-8-ra diadalmaskodtak házigazdaként – emlékeztetett meccstudósításában az MTI.

A magyar nemzeti együttes mindössze 18 másodperc után megszerezte a vezetést Vámos Mártonnak köszönhetően, a rivális azonban egy szép kapáslövéssel, majd a szélről emberelőnyből szerzett góllal fordított.

A magyarok ugyan sok hibával játszottak, de a legutóbbi vb legértékesebb játékosának választott Zalánki Gergő ötösével, Német Toni góljával és Nagy Ádám pattintásával így is simán fordítottak, a dudaszó előtt pedig még Vámos is betalált újra (5-2). A folytatásban Románia együttese – soraiban két magyar nemzetiségű pólóssal, Belényesi Dáviddal és Vancsik Leventével – előbb a szélről, „váratlan” pozícióból, majd centerből is bevette Vogel Soma kapuját, ám ezúttal is sorozatban érkeztek válaszul a magyar gólok: Manhercz és Nagy ötösből, Jansik Szilárd centerből volt eredményes, Vogel pedig ott folytatta, ahol Fukuokában a döntőben abbahagyta, büntetőt védett.

Ezután a 150. válogatott meccsét ünneplő Zalánki percei következtek, előbb szemkápráztatóan pattintott a léc alá, majd védekezésben hátulról ütötte ki a ziccerben lévő román center kezéből a labdát. A Pro Recco balkezes sztárja a következő támadást egy szabaddobásgóllal zárta le (10-4). A fordulást követően is a románok szerezték az első gólt, de Fekete Gergő egy rossz bejátszást megmentve válaszolt, Vogel pedig újabb ötöst védett. Elöl a marseille-i kapcsolat, azaz Manhercz és az ugyancsak 150-edszer válogatott Angyal Dániel összejátéka után utóbbi gyönyörűen húzott a hálóba közelről. Vogel eszén végül a harmadik román tudott túljárni büntetőből, majd lefordulásból is betalált a rivális, amely meg is nyerte így a játékrészt (12-7).

Az utolsó nyolc percre a magyar kapu előtt a vb-újonc Bányai Márk kapta meg lehetőséget, az első magyar gólt Vámos szerezte – neki ez volt 299. a válogatottban –, majd Georgescu lövése egy blokkon megpattanva került a kapuba. Manhercz kiszorított helyzetből talált be, az utolsó percben pedig Jansik sapka nélkül állította be a 15-8-as végeredményt, lemásolva ezzel a decemberi összecsapást.

Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese ugyan sok hibával, helyenként viszont szép játékkal diadalmaskodott. A magyarok szerdán az olaszokkal találkoznak, annak az összecsapásnak a nyertese várhatóan csoportgyőztesként közvetlenül a negyeddöntőbe jut. Románia célja a csoportban Kazahsztán legyőzése, és a harmadik hely megszerzése, majd sikeres nyolcaddöntő, a legjobb nyolc közé jutás ugyanis esélyt teremthet az olimpiai kvóta megszerzéséhez.

Eredmény:
vízilabda, férfi torna, csoportkör 1. forduló, D csoport:
Magyarország-Románia 15-8 (5-2, 5-2, 2-3, 3-1)
----------------------------------------------
gólszerzők: Vámos, Zalánki 3-3, Manhercz, Nagy Á, Jansik Sz. 2-2, Német, Fekete, Angyal 1-1, illetve Georgescu, Fulea 2-2, Luțescu, Colodrovchi, Neamțu, Prioteasa 1-1

korábban írtuk

Vancsik Levente vízilabdázó büszke arra, hogy magyarként képviseli Romániát – INTERJÚ

A párizsi olimpiai szereplés jogának kiharcolása a célja Vancsik Leventének a román férfi vízilabda-válogatottal a februári dohai világbajnokságon. A 29 éves, Aradon született kiváló center a csapat egyik legjobbja volt a januári Európa-bajnokságon.

2024. május 06., hétfő

Meglepetés a Forma-1-ben: eddig nyeretlen pilóta győzött Miamiban

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.

2024. május 05., vasárnap

Galló a feljutás után: le a kalappal a mester előtt – Sofron: csodálatos átélni a történelmi sikert

Galló Vilmos, a feljutást kiharcoló magyar jégkorong-válogatott csatára szerint „le a kalappal” Don MacAdam szövetségi kapitány előtt, amiért kiválóan kezelte azt a helyzetet, amelyen a csapat és ő maga is átesett az elmúlt napokban.

2024. május 04., szombat

Legyőzte a szlovénokat, feljutott a magyar hokiválogatott az elitkörbe

A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt ütött Papp Kristóf góllal 2-1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán.

Kikapott, de ettől még a legjobb négy közé jutott a Győr a női kézilabda BL-ben

Az elmúlt idényben bronzérmes Győri Audi ETO bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

Hoki vb: Japánt is legyőzte a székely légióval felálló román válogatott, még fel is juthatnak – Győzelmi kényszerben a magyarok

A 17 erdélyi magyarral felálló romániai jégkorong-válogatott 4–2-re verte a japán csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság utolsó játéknapján, szombaton, és életben tartotta feljutási esélyeit.

Gyalázták a magyarokat Hagi csapatának szurkolói a Sepsi OSK elleni meccsen

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a konstancai futballaréna a házigazda Farul és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK péntek esti, a román labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában játszott összecsapásán.

2024. május 03., péntek

Győzött és kiharcolta bennmaradását Románia székelyekre épülő hokiválogatottja

Románia jégkorong-válogatottja az 56. percben ütött emberhátrányos góllal 3-2-re verte pénteken a dél-koreai csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik, utolsó előtti fordulójában.

„Fradi volt, Fradi lesz, míg a Földön ember lesz” – Alapításának 125. évfordulóját ünnepelte az FTC

Nagyszabású ünnepséggel emlékezett pénteken a Ferencvárosi Torna Club (FTC) arra, hogy 125 évvel ezelőtt ezen a napon alapították meg az ország legnépszerűbb sportegyesületét.

Fájlalja a Románia elleni vereséget a magyar válogatott székely hokisa, de az olaszok ellen új erőt adna a csapatnak

Az eltiltásából visszatérő Sofron István, a magyar jégkorong-válogatott alapembere szeretne erőt adni társainak az olaszok elleni ma (péntek) esti és a szlovénok elleni szombati mérkőzésre a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon.

2024. május 02., csütörtök

A magyar jégkorongszövetség cáfolja a sajtóhírt, miszerint Kiss Dávid irányítaná a válogatottat a hátralevő két vb-meccsen

Bóta Márton, a magyar férfi jégkorong-válogatott sajtófőnöke csütörtök este cáfolta azokat a sajtóhíreket, melyek szerint a bolzanói divízió I/A-világbajnokság hátralévő két mérkőzésén nem Don MacAdam látja el a szövetségi kapitányi teendőket.