Vancsik Levente (labdával) háromszor talált be a vízilabda-BL címvédőjének kapujába
Fotó: Nagyváradi VSK/Facebook
Elismerően nyilatkozott a Ferencváros pólócsapatának vezetőedzője és több játékosa is a Nagyváradi VSK küzdeni tudásáról a Bajnokok Ligájában lejátszott csoportmérkőzést követően. Miközben a hazaiak legjobb játékosa, Vancsik Levente jobban örült volna még néhány gólnak, a vízilabda-BL címvédőjénél az alázatos, kemény munkában látják nyerési szériájuk titkát.
2025. március 20., 19:442025. március 20., 19:44
2025. március 20., 20:122025. március 20., 20:12
Nem csak saját csapatát, hanem az ellenfelet is dicsérte Nyéki Balázs, az FTC-Telekom Waterpolo vízilabdacsapatának vezetőedzője a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének harmadik, szerda este rendezett fordulója után. Mint arról beszámoltunk, a Körös-parti Ioan Alexandrescu Uszodában rendezett találkozót a magyar bajnoki és BL-címvédő 18-7 arányban megnyerte a Nagyváradi VSK-val szemben (CSM Oradea), ugyanakkor a legrangosabb kupasorozat legjobb nyolc csapata között történetük során először játszó házigazdáknak egyáltalán nincs szégyellnivalójuk.
„Mi nagyon jól játszottunk, de a Várad is nagyon jól állt bele a mérkőzésbe, nem adták fel a végén sem. Gratulálok a váradi csapat egész évi teljesítményéhez, óriási dolog, hogy eljutottak idáig. Nagyon készültünk rájuk, tudtuk, milyen csapat, tiszteljük az eredményeiket. Gondolom, ők is tisztában vannak azzal, hogy nem bennünket kell megverjenek, szurkolok nekik továbbra is” – nyilatkozta a lefújást követően a zöld-fehérek trénere.
Csak a szokásos: Vogel Soma két büntetőt is hárított a Nagyvárad ellen
Fotó: Ferencváros vízilabda/Facebook
Amikor azt kérdeztük, meddig tarthat a hihetetlen Fradi-dominancia (az FTC a mostani idényben mind a 38 mérkőzését megnyerte, magyarországi és nemzetközi összecsapást egyaránt), Nyéki Balázs úgy válaszolt, mindig a következő lépésre fókuszálnak, azzal ugyanakkor tisztában vannak, hogy egyszer minden győzelmi sorozat megszakad. „Reméljük, ez nem idén fog megtörténni, de ha mégis, akkor nem magyar bajnoki vagy BL-döntőben. Trófeákat kell nyerni, nem feltétlenül rekordokat döntögetni, de büszke vagyok arra, hogy idáig eljutottunkֲ” – jelentette ki a Krónikának az egykori kiváló vízilabdázó. Aki lapunknak azt is elárulta, különös élmény volt számára vezetőedzőként visszatérni a Fradival Váradra, ahol nyolc évvel ezelőtt csapatkapitányként játszott a zöld-fehérekkel a VSK ellen az eurokupa döntőjének első mérkőzésén.
A váradiak küzdeni tudását emelte ki kérdésünkre Fekete Gergő, a Ferencváros minden poszton (kivéve természetesen a kapusét) játszó pólósa is, aki szerint a hazai ellenfél akkor sem engedett ki, amikor az FTC nyolc góllal is elhúzott. „A harmadik negyedben feljavult a játékuk, ezzel megleptek bennünket, a végére össze kellett kapnunk magunkat” – mondta a Krónikának a Ferencváros 24 éves világbajnok, BL-győztes pólósa. Hozzátette, szeretnének veretlenek maradni ebben az idényben, és bár tisztában vannak azzal, hogy egyszer minden sorozat megszakad, megpróbálják minél inkább kitolni győzelmi szériájukat. (Jól jellemzi a ferencvárosi pólósoknak a szurkolók, egyáltalán a magyar vízilabda iránti tiszteletét, hogy amikor beszélgetésünk közben a zöld-fehér drukkerhad a váradi uszodában rázendített a magyar himnuszra, Fekete Gergő megkért, tartsunk kis szünetet, és csapattársaihoz hasonlóan ő is arccal a szurkolók felé fordult).
„Megnehezítették a dolgunkat, emiatt az utolsó percig színvonalas maradhatott a mérkőzés. Nagyon jó felkészülés volt ez a számunkra. Különösen készültünk Filip Gardasevicsre és Ivan Gusarovra, mert jó kezük van, jó lövők, és részben a megérzés, részben pedig a statisztika játszott közre, hogy kivédtem a büntetőjüket” – tért ki arra a kiváló kapus, hogy a VSK montenegrói és orosz légiósának ötösét körülbelül tíz másodperc különbséggel hárította. Vogel Soma is jó érzésekkel, nosztalgiázva tért vissza a váradi uszodába, ahol 2017 márciusában a zöld-fehérekkel megalapozták Eurokupa-sikerüket az akkor még Kádár Kálmán irányította VSK ellen.
Együtt ünnepelték a győzelmet a ferencvárosi pólósok a zöld-fehér szurkolókkal a nagyváradi uszodában
Fotó: Ferencváros vízilabda/Facebook
Egyébként a világ egyik legjobb vízilabdakapusának tartott Vogel Soma számára nem rejtély, meddig tarthat a klubvízilabdában a Ferencváros dominanciája. „Ameddig alázatosak maradunk. Nem látszik ugyan egy mérkőzés során, de a hétköznapokban óriási munkát fektetünk be a felkészülésbe, egymás és a sportág iránti tisztelettel állunk hozzá minden konditermi vagy vizes edzéshez. Amíg ezt ugyanilyen alázattal, kemény munkával tartani tudjuk, biztos vagyok benne, hogy a játékunk is magas szinten tud maradni” – jelentette ki a Krónikának Vogel Soma.
A VSK pólósa lapunknak elmondta, a nagy különbségű vereség ellenére nem játszottak rossz meccset a BL-címvédő ellen, annak azonban jobban örült volna, ha 3-4 góllal többet tudtak volna dobni. Csapattársa, Belényesi Dávid úgy értékelt: tudták, hogy mindenkinek maximálisan koncentrálnia kell a Ferencváros ellen, becsülettel küzdöttek, és nem adták fel.
A Nagyvárad számára már az óriási eredménynek számít, hogy Európa legjobb csapataival játszhat, az FTC, a Savona és a Barceloneta elleni összecsapásokat jól felhasználhatja a csapat arra, hogy készüljön a romániai pontvadászat felsőházi rájátszására. Itt is különösen a bukaresti Dinamo ellen ígérkező elődöntőre, majd – ha ezt abszolválják – az ősi rivális, bajnoki címvédő Steaua elleni fináléra. Ezeknek az időpontja egyébként most még nem ismert, befolyásolja többek között az is, hogy a VSK montenegrói balkezes légiósa, Gardasevics hazája válogatottjával szerepel a Világkupa áprilisi podgoricai szuperdöntőjében. Márpedig a váradiak nem szeretnék nélkülözni egyik legjobbjukat a román bajnoki címért zajló küzdelemben, ahol minden „hadra fogható” pólósra szükség lesz a bajnoki trófea remélt elhódításához.
A csoport állása: 1. FTC 9 pont, 2. Barceloneta 6 p, 3. Savona 3 p, 4. Nagyvárad 0 p
Nagyváradi VSK – FTC-Telekom Waterpolo 7–18 (1–5, 1–5, 4–4, 1–4)
Nagyvárad: Lazar Dobozanov – Tiberiu Negrean, Ivan Gusarov 1, Belényesi Dávid, Petar Velkics 2, Filip Gardasevics 1, Czenk Ferenc, Tomasso Insinna, Darian Luncan, Adrian Pășcăluță, Manuel Klutsch, Vancsik Levente 3.
FTC: Vogel Soma – Manhercz Krisztián 1, Eduardo Di Somma 4, Sztilianosz Argiropulosz 4, Német Toni, Varga Vince 3, Nagy Ákos 1, Dusan Mandics 2, Pohl Zoltán, Fekete Gergő 2, Vismeg Zsombor 1, De Toro, Szakonyi Dániel.
Tizenegy gólos győzelmet aratott az FTC-Telekom Waterpolo vízilabdacsapata a Nagyváradi VSK ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntős csoportmérkőzésén.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.
szóljon hozzá!