Fotó: Agerpres
A világranglista 54. helyén álló román játékos csupán öt hellyel áll ibériai ellenfele előtt az ATP-rangsorban, ám a US Open első fordulójában magabiztosan verte Montanest, akit pályafutása során így összesen már ötször legyőzött – egyetlen vereségét a US Open 2005-ös kiírásában szenvedte el Montanesszel szemben. Victor Hănescu következő ellenfelével, Turszunovval – aki a torna 26. kiemeltje – még sohasem találkozott.
Sorana Cîrstea is először került szembe az orosz Szvetlana Kuznyecovával, ám az összecsapás nem marad kellemes emlék a román teniszező számára: bár az első játszmában 4:2-re is vezetett, végül 7:6, 6:1-re kikapott a US Open harmadik számú kiemeltjétől, így a világranglistán 53. Cîrstea egyéniben elbúcsúzott a további küzdelmektől. „Nem ismertem Cîrsteát, ezért idő kellett, míg kiismertem játékát – nyilatkozta Kuznyecova. – Nem volt veszítenivalója, ennek megfelelően agresszíven kezdett. Az első játszma végére én is belelendültem, és annak ellenére, hogy még nem vagyok a legjobb formában, végül megérdemelten diadalmaskodtam”.
Szvetlana Kuznyecova honfitársnője, a pekingi olimpián bronzérmet szerzett Vera Zvonareva nem mondhatta el ezt magáról: a WTA-rangsor 76. helyén álló ukrán Tatjana Perebijnisz nagy meglepetésre 6:3, 6:3 arányban legyőzte a 8. helyen kiemelt Vra Zvonarevát, így az amerikai nyílt teniszbajnokság harmadik körébe jutott.
Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.