A Sky Sports tudósítója, Craig Slater úgy tudja, a Japán Nagydíjon balesetet szenvedő Jules Bianchi –alátámasztva a vasárnap késő esti híreket – nem tud önállóan lélegezni, beszámolójában viszont cáfolta, hogy újabb műtétet hajtottak volna végre a francia pilótán.
2014. október 06., 12:452014. október 06., 12:45
A Marussia versenyzője a vasárnapi megmérettetés végén, a hetes kanyarban veszítette el uralmát autója felett, ami egy, az autók mentésére szolgáló darunak csapódott. Bianchit a baleset után azonnal a pályakórházba szállították, ahonnan mentőautóval vitték a Mie Egyetemi Kórházba; a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) hivatalos jelentése szerint eszméletlen volt. Az FIA később megerősítette, hogy súlyos fejsérüléseket szenvedett és azonnali orvosi beavatkozásra szorul.
A L\'Equipe délután arról számolt be, hogy véget ért Bianchi műtétje, a versenyző pedig továbbra is önállóan lélegzik. Később a Radio Monte Carlo Sport arról írt, állapota romlott, ezért lélegeztetőgépre került, sőt miután az éjszaka folyamán agyában újabb bevérzést fedeztek fel, egy második műtétet is végre kellett hajtani. A Sky Sports hétfő reggel megerősítette, hogy a pilóta nem tud önállóan lélegezni, a második beavatkozás hírét azonban cáfolta.
„Továbbra sem kaptunk hivatalos információkat Jules Bianchi állapotáról, de én úgy értesültem, hogy állapota továbbra is kritikus – még mindig az életéért küzd –, továbbá szeretnék tisztázni néhány, a francia és a brit sajtóban megjelenő téves információt. Megerősíthetem, hogy Jules sajnos nem tud önállóan lélegezni, tehát továbbra is szüksége van a lélegeztetőgépre. Továbbá azt is elmondhatom, hogy vasárnap este nem került sor második műtétre. Helyi idő szerint 11 órakor esett át egy orvosi beavatkozáson, azóta az intenzív osztályon ápolják\" – mondta a tudósító.
A Sky Sports úgy tudja, a későbbiek során a kórház is kiad egy hivatalos közleményt Bianchi állapotáról. Arról, hogy erre mikor kerül sor, az általában jól értesült brit csatornának sincsenek információi, azt viszont többen is elmondták, hogy a beavatkozás utáni 24 óra kulcsfontosságú lesz, meglehet tehát, hogy ezt az időt már kivárja a Bianchit ápoló orvosi stáb. Friss hírekkel Bianchi csapata, a Marussia sem tudott szolgálni, az ott dolgozók is a kórház jelentésére várnak.
Egy-egy arany- és ezüstérmet nyert a magyar utánpótláskorú úszók országos bajnokságán az Erdélyből áttelepült Nagy Nándor, de júniusban még nem képviselheti Magyarországot a korosztályos Euróba-bajnokságon.
Az egyformán újonc Csongvai Áron és Vitális Milán is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a júniusi barátságos mérkőzésekre készül.
Hétfő délben bejelentette visszavonulását a magyar labdarúgó-válogatottból Gulácsi Péter, a nemzeti csapat elsőszámú kapusa. A 35 éves hálóőr a legutóbbi a közösségi oldalára feltöltött videóban jelentette be döntését.
Vasárnapi vereségével a Sepsi OSK búcsúzott a román labdarúgó-bajnokság élvonalától, nyolc évvel azután, hogy – a nulláról építkezve – feljutott a legjobbak közé, s ez idő alatt két-két Román Kupa-, illetve Szuperkupa-győzelmet aratott.
Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
szóljon hozzá!