Sepsi-botlásért szurkol az örökrangadót megnyerő UTA

•  Fotó: Uta-arad.ro

Fotó: Uta-arad.ro

Az ősi rivális Temesvár – jelenleg ASU Poli néven szereplő – együttese otthonából vitte el a három pontot az Aradi UTA labdarúgócsapata, amely így, három fordulóval a másodosztályos bajnokság vége előtt, az egyenes ágú feljutást jelentő második helyen maradt az összetettben.

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2017. május 22., 19:212017. május 22., 19:21

A vasárnap este, közel tízezer szurkoló előtt elért 3-0-s győzelmük fontosságát Laurențiu Roșu edző elégedetten hangsúlyozta, hozzátéve: „még van két döntőnk hazai pályán, de a sorsunk nem csak rajtunk múlik."

Az osztályozót érő harmadik helyen álló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK ugyanis csak egypontos hátrányban van, és a 37. fordulóban szabadnapos Maros-partiakkal ellentétben már nem kell kényszerpihenőt tartania a szezon során visszalépett csapatok miatt. Ez azt is jelenti, hogy

ha a Sepsi a hátralévő három mérkőzésén nem hibázik, akkor visszaelőzheti az aradiakat, és sporttörténelmi feljutást ünnepelhet.

Az UTA a ma kezdődő hétközi fordulóban csütörtökön 17.30-tól fogadja a Balotești alakulatát, hogy a június elejére tervezett zárókörben a Târgoviștét lássa vendégül. A Sepsi már kedden 15.30-tól lejátssza otthon a Brăila elleni találkozóját, majd a sereghajtó és biztos kieső Resicabánya vendége lesz, hogy utána hazai pályán, a Mioveni ellen zárják a szezont.

Az ASU Poli ellen gólt szerző aradi csapatkapitány, Alin Gligor megjegyezte, a Temesváron – ahová csaknem kétezer aradi drukker kísérte el kedvenceit – presztízsharcot is vívtak, ugyanakkor feljutási céljukról még nem tettek le. „Úgy gondolom, hogy

Idézet
az osztályozót érő harmadik helyről már nem csúszhatunk le, de azért még reménykedünk abban, hogy a Sepsi megbotlik a hátralévő időszakban"

– summázta. A harmadik hely megszerzésére különben még a Mioveni-nek is maradt esélye, hiszen hat ponttal áll a Sepsi OSK mögött a negyedik helyen. A Brassó kilenccel marad el, de a hétközi 36. etapban szabadnapos lesz, ezért a barcaságiaknak és az összes többi, mögötte álló alakulat számára már nem lesz reális tétjük a hátralévő meccseknek, hiszen a bennmaradásért zajló viadal már korábban eldőlt a visszalépett csapatok és a Resicabánya behozhatatlan hátránya miatt.

A hétközi fordulóban kedden még Bukaresti Juventus–Suceava találkozó lesz, majd szerdán Nagyváradi Luceafărul–Mioveni, Afumați–Resica, Călărași–Târgoviște és Clinceni–ASU Poli párosítás szerint lépnek pályára a csapatok.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 01., kedd

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa

Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa
2025. június 30., hétfő

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját

Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját
2025. június 30., hétfő

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren

A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren
2025. június 30., hétfő

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron

Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron
2025. június 26., csütörtök

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool

Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool
2025. június 25., szerda

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda

A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda
2025. június 20., péntek

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet

A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet
2025. június 17., kedd

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat

Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat
2025. június 17., kedd

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában

A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában
2025. június 16., hétfő

Forma–1: Mercedes-győzelmet hozott a Kanadai Nagydíj

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.

Forma–1: Mercedes-győzelmet hozott a Kanadai Nagydíj