Román bronz, magyar 4. hely az olimpiai úszóverseny „királyszámában”

Kevés hiányzott Németh Nándornak a dobogós helyezéshez a férfi 100 méteres gyorsúszás fináléjában

Fotó: MTI/Kovács Tamás

David Popovici bronzérmes, Németh Nándor negyedik lett 100 méter gyorson a párizsi olimpia úszóversenyinek ötödik, szerdai napján.

MTI

2024. augusztus 01., 00:042024. augusztus 01., 00:04

2024. augusztus 01., 00:122024. augusztus 01., 00:12

A 24 éves Németh Nándor – aki februárban Dohában a szám történetének első magyar világbajnoki dobogósaként lett harmadik – fokozatosan lépdelt előre időeredményeivel eddig, a keddi előfutamban 47.93 másodperccel a negyedik, a középdöntőben 47.61-gyel harmadik helyen ment tovább, ennek köszönhetően a felnőtt karrierje során világversenyen az eddigi legjobb rajtpozícióból, a 3-as pályáról ugorhatott medencébe, ami a „királyszámban” sokat számít.

Mellette, a 2-es pályán a románok szupersztárja, David Popovici tempózott, aki 200-on aranyérmet szerzett.

Németh előzetesen úgy tippelte, az úszóversenyek egyik legszorosabb döntője lehet a finálé, amely a szerdai program utolsó „műsora” volt. A rajtot a magyar úszó román riválisa, illetve a világcsúcstartó kínai Pan Csan-lö között várta, a táv felénél 22.90-cel ötödik volt – ez lassabb, mint a középfutamban (22.71) –, azonban a hajrá szenzációs volt, és végül egyetlen századdal lemaradva a bronzérmes Popovicitól 47.50-nel csapott célba. Az ezüstérmes ausztrál Kyle Charmers is csupán két századdal előzte meg.

A számot a kínai 46.40 másodperces világcsúccsal nyert, ez volt az első világrekord úszásban a párizsi olimpián.

Elmaradt Milák Kristóf címvédése, ezüstérmes 200 pillangón a magyar úszócsillag

A címvédő Milák Kristóf kikapott a 200 méter pillangó döntőjében, és ezüstérmet szerzett a párizsi olimpia úszóversenyének szerda esti fináléjában.

David Popovici megszerezte az első olimpiai aranyat férfi úszásban Románia számára Párizsban

Elsőként csapott célba Párizsban David Popovici a 200 méteres gyorsúszás hétfő esti döntőjében, ezáltal megszerezte Románia első aranyérmét a párizsi ötkarikás játékokon.

2024. július 31., szerda

Pontosabban vágott az ázsiaiak kardja, ezüstérmesek Szilágyi Áronék az ötkarikás játékokon

Vereséget szenvedett a döntőben Dél-Koreától, ezzel ezüstérmet szerzett Magyarország férfi kardválogatottja a párizsi olimpián. A magyarok 28 év után vívtak csapatezüstöt férfi kardban.

Augusztus 7-9. között szervezik meg a 18. Székelyföldi Körversenyt

Augusztus 7-9. között szervezik meg a 18. Székelyföldi Körversenyt, mely mindhárom székelyföldi megyét és megyeszékhelyet érinti – írták az MTI-nek küldött szerdai közleményükben a szervezők.

Szőcs Bernadettet megállították az asztalitenisz-torna nyolcaddöntőjében Párizsban

Szőcs Bernadette a nyolcaddöntőben búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.

Utolsó másodperces góllal kapott ki a norvégoktól az olimpián a magyar férfi kézilabda-válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott szoros meccsen, az utolsó másodpercekben kapott góllal 26-25 arányban kikapott Norvégiától a párizsi olimpia csoportkörének harmadik fordulójában.

2024. július 30., kedd

Kikapott az Európa-bajnok spanyoloktól a magyar férfi vízilabda-válogatott az ötkarikás csoportmeccsen

A magyar válogatott 10-7-re kikapott a spanyol csapattól kedden a párizsi olimpia férfi vízilabdatornájának második fordulójában.

Milák Kristóf a világ idei legjobb idejével döntős 200 pillangón, Popovici is fináléban 100 méter gyorson

A címvédő Milák Kristóf a legjobb idővel bejutott a 200 méter pillangó döntőjébe, Márton Richárd pedig a 14. helyen fejezte be szereplését a párizsi olimpia úszóversenyeinek keddi, negyedik napján.

Kár a kihagyott büntetőért: ikszelt Angola ellen a magyar női kéziválogatott

Döntetlent játszott Magyarország válogatottja a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában kedden délután Angola ellen.

Újabb magyar válogatott igazol Bukarestbe: a Dinamónál folytatja Bozóki Bence

A Román Kupában legutóbb bronzérmes Bukaresti Dinamo röplabdacsapatába szerződött Bozóki Bence.

Jobban érzi magát Kapás Boglárka: „mindent bele fogok adni és értetek fogok úszni” (Videóval)

Betegsége után jobban érzi magát az úszó Kapás Boglárka, aki szerdán ugrana medencébe a párizsi olimpián.