Elmaradt Milák Kristóf címvédése, ezüstérmes 200 pillangón a magyar úszócsillag

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A címvédő Milák Kristóf kikapott a 200 méter pillangó döntőjében, és ezüstérmet szerzett a párizsi olimpia úszóversenyének szerda esti fináléjában. A magyar csapatnak ez a második dobogós helyezése és az első ezüstje Párizsban.

Krónika

2024. július 31., 21:482024. július 31., 21:48

2024. július 31., 22:352024. július 31., 22:35

A Honvéd 24 éves világcsúcstartója tavaly az áprilisi országos bajnokságot követően majd egy évet kihagyott, visszatérését követően pedig számos pletyka keringett arról, hogy nem végez elegendő edzésmunkát – emlékeztet az MTI. Azonban kedden az előfutamban és a középdöntőben is igazolta, hogy nincs komolyabb probléma a formájával, fölényesen volt a legjobb mindkét alkalommal. A szerdai fináléban a szurkolók a hazai közönségkedvenc Léon Marchand és Milák különpárharcára voltak kíváncsiak,

szinte teljesen megtelt a Paris La Défense Aréna – vélhetően a borsos jegyárak miatt maradt üres néhány szék –, az esti program második döntőjében következett a nagy találkozás.

Milák jól kapta el a rajtot, elsőnek jött fel a vízből 24.32 másodperccel fordult, ami fél másodperccel jobb volt a középdöntős részidőnél. Féltávnál négy tizeddel vezetett Marchand előtt, ez három tizedre csökkent az utolsó 50 méterre fordulva. A 400 méter vegyes francia bajnoka óriási hajrába kezdett, az utolsó métereken a tömeg fülsüketítő őrjöngése mellett megelőzte a magyart, aki 1:51.75 perccel második lett.

Galéria

A 24 éves világcsúcstartó az eredmény ismeretében

Marchand élete legjobbjával, olimpiai rekordot jelentő 1:51.21-gyel diadalmaskodott, ami négy századdal jobb Milák tokiói idejénél. A magyar úszó még jó néhány másodpercig a kötélen ült, nem hitte el, ami vele történt.

Miláknak ez a harmadik ötkarikás medálja, mert három éve a japán fővárosban 100 méter pillangón ugyancsak második lett. A magyar csapatnak ez a második dobogós helyezése és az első ezüstje Párizsban.

korábban írtuk

Milák Kristóf a világ idei legjobb idejével döntős 200 pillangón, Popovici is fináléban 100 méter gyorson

A címvédő Milák Kristóf a legjobb idővel bejutott a 200 méter pillangó döntőjébe, Márton Richárd pedig a 14. helyen fejezte be szereplését a párizsi olimpia úszóversenyeinek keddi, negyedik napján.

2024. július 31., szerda

Augusztus 7-9. között szervezik meg a 18. Székelyföldi Körversenyt

Augusztus 7-9. között szervezik meg a 18. Székelyföldi Körversenyt, mely mindhárom székelyföldi megyét és megyeszékhelyet érinti – írták az MTI-nek küldött szerdai közleményükben a szervezők.

Szőcs Bernadettet megállították az asztalitenisz-torna nyolcaddöntőjében Párizsban

Szőcs Bernadette a nyolcaddöntőben búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.

Utolsó másodperces góllal kapott ki a norvégoktól az olimpián a magyar férfi kézilabda-válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott szoros meccsen, az utolsó másodpercekben kapott góllal 26-25 arányban kikapott Norvégiától a párizsi olimpia csoportkörének harmadik fordulójában.

2024. július 30., kedd

Kikapott az Európa-bajnok spanyoloktól a magyar férfi vízilabda-válogatott az ötkarikás csoportmeccsen

A magyar válogatott 10-7-re kikapott a spanyol csapattól kedden a párizsi olimpia férfi vízilabdatornájának második fordulójában.

Kár a kihagyott büntetőért: ikszelt Angola ellen a magyar női kéziválogatott

Döntetlent játszott Magyarország válogatottja a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában kedden délután Angola ellen.

Újabb magyar válogatott igazol Bukarestbe: a Dinamónál folytatja Bozóki Bence

A Román Kupában legutóbb bronzérmes Bukaresti Dinamo röplabdacsapatába szerződött Bozóki Bence.

Jobban érzi magát Kapás Boglárka: „mindent bele fogok adni és értetek fogok úszni” (Videóval)

Betegsége után jobban érzi magát az úszó Kapás Boglárka, aki szerdán ugrana medencébe a párizsi olimpián.

A Szajna vízminősége miatt halasztani kellett a férfi triatlonosok keddre kiírt versenyét a párizsi olimpián

A Szajna vízminősége miatt egy nappal elhalasztották a férfi triatlonosok kedd reggel 8 órára kiírt versenyét a párizsi olimpián.

2024. július 29., hétfő

Kiütötték az argentinokat Bánhidi Bencéék a férfi kézilabdatornán

A magyar válogatott 35-25-re győzött hétfőn Argentína ellen a párizsi olimpia férfi kézilabdatornájának második fordulójában.