Fotó: Ferencváros.hu
A Ferencváros nyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírását: a zöld-fehérek a Máltán rendezett négyes döntő fináléjában 12-11-re győzték le az előző három kiírásban diadalmaskodó Pro Reccót.
2024. június 07., 23:302024. június 07., 23:30
2024. június 08., 00:362024. június 08., 00:36
A magyar csapatba bordasérülése után visszatért a center Német Toni, az olaszból viszont kikerült a montenegróiak világklasszis veteránja, Aleksandar Ivovic. Mindkét oldalon kihagyott fórokkal indult a találkozó, utána viszont, akárcsak a Novi Beograd elleni elődöntőben, Vigvári nyitotta a gólok sorát. Az olaszoknak a harmadik előnyükből sikerült egyenlíteniük, a negyedikből pedig fordítaniuk. Az FTC védekezése Vogellel a kapuban magabiztos volt, támadásban viszont nehezen alakított ki helyzeteket a magyar csapat.
A második felvonás második percében Mandic is feliratkozott a gólszerzők közé egy óriási bombával, de az FTC-vel 2019-ben BL-győztes Younger hasonlóan nagy találattal egyenlített. Jansik fórban választott nehéz, de eredményes megoldást – elhajolva gyönyörűen pattintott a vízről a hálóba –, Zalánki mesteri passza után azonban az Ivovic helyére érkező Iocchi Gratta második közeli góljával egyenlített a címvédő.
A 22 éves Vigvári Vendelt nem ijesztette meg az olasz sztárcsapat
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Jansik fantasztikus ejtésével újra előnybe került az FTC, amelynek védekezése jóval hatékonyabb volt, mint a Novi Beograd elleni elődöntőben. Fél perccel a nagyszünet előtt a repülő cseréből érkező Mandic akciógóljával először lett kétgólos a különbség. A fordulást követően fórból rögtön zárkózott a Recco, de a túloldalon Argiropulosz is kihasználta a létszámfölényt, amit Német hozott össze. Egy jó védekezés után a lefordulásból Nagy büntetőt harcolt ki, amelyet Varga magabiztosan értékesített, háromgólosra növelve ezzel a különbséget (8-5).
A játékvezetők néhány percig „úszóedzést” vezényeltek a csapatoknak, oda-vissza ítélték a kontrákat, majd az olaszok előnyből minimalizálták hátrányukat. Di Somma fórban a kapufára tüzelt, a következő előnynél már Nyéki Balázs kért időt: a labda körbe járt és meg sem állt Argiropuloszig, aki a léc alá lőtt.
Mint mindig, Vogel Soma ezúttal is biztos pont volt a kapuban
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
A záró nyolc perc első olasz támadásánál kettős fórban támadhatott a rivális, de Merkulov a kapu torkában blokkolt szenzációsan, a másik oldalon viszont Argiropulosz is az ellenfél kezébe lőtt. Az ellentámadásból az olaszok lefordultak és ötmétereshez jutottak, Younger pedig kíméletlen ítéletvégrehajtónak bizonyult. Két kimaradt FTC-fór után, a 21 éves Iocchi Gratta öt lóba után lőtt Vogel kapujába, így négy perccel a vége előtt újra döntetlen volt az állás. Csakhogy a játékvezetők közben észrevették, hogy Zalánki szabálytalankodott, a VAR-vizsgálat után pedig – akárcsak a Novi Beogradból Filipovicot – brutalitás miatt kiállították, a gólt pedig elvették. Ez egyben automatikusan ötméterest ért a Ferencvárosnak, amit Mandic értékesített és a magyar csapat innentől kezdve gyakorlatilag végig emberelőnyben játszhatott (10-8).
Az olaszok gyorsan egy dupla fórral kerültek szimpla előnybe, amit Di Fulvio használt ki, de Varga gyorsan lecsillapította az olaszokat, csodálatos csuklómozdulattal lőtt közbe és állította vissza a különbséget.
A Recco lemásolva az előző támadását újra kettős előnyben, megint Di Fulvio révén zárkózott, a Varga-Mandic kettős azonban megint azonnal összehozta a választ, utóbbi elhajlás után pattintott a léc alá.
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
A bírók meccsben tartották a papíron még mindig emberhátrányban lévő olaszokat, szórták a kiállításokat és a kontrákat sem merték befújni, Kakarisz ezt kihasználva „izmozta be” az újabb olasz gólt, Nyéki Balázs pedig időkéréssel próbálta nyugtatni tanítványait. A fór kimaradt, a másik oldalon pedig Vogel védte Di Fulvio lövését. Nagy kis híján eldöntötte a kupa sorsát, Del Lungo azonban a meccs legnagyobb védésével tartotta életben az olasz reményeket. A Reccónak 17 másodperce maradt, az időkérést követően azonnal jött az olasz előny, de Condemi közeli lövését Mandic blokkolta.
Az FTC – amely ezt megelőzően soha nem győzte le az olasz sztárcsapatot, öt vereség és egy döntetlen volt a mérlege – 2019 után története során másodszor hódította el a legrangosabb európai trófeát, Nyéki Balázs pedig első szezonjában vezetőedzőként rögtön triplázott. Az FTC a teljes szezonját egyetlen vereséggel fejezte be, még a BL negyeddöntős körében Vámos Márton csapatától, az Olympiakosztól kapott ki.
Férfi Bajnokok Ligája, négyes döntő, Málta:
döntő:
FTC-Telekom Waterpolo - Pro Recco (olasz) 12-11 (2-2, 4-2, 3-3, 3-4)
--------------------------------------------------------------------
gólszerzők: Mandic 4 Jansik Sz., Argiropulosz, Varga Dé. 2-2, Vigvári Ve., Di Somma 1-1, illetve Iocchi Gratta, Younger, Kakarisz, Di Fulvio 2-2, Cannella, Zalánki, Hallock 1-1
15-11 arányban legyőzte Romániát a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri vizes világbajnokságon pénteken megrendezett keresztbejátszáson, így a negyeddöntőben, a legjobb nyolc között szerepelhet.
A kupagyőztes Paksi FC 3-0-ra kikapott a Kolozsvári CFR vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának csütörtöki visszavágóján, így 3-0-s összesítéssel búcsúzott a sorozattól és a Konferencia-ligában folytatja szereplését.
A magyar válogatott 10–9-es vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól a szingapúri vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján, így másodikként jutott tovább csoportjából.
Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokság csoportkörében: Varga Zsolt együttese hétfőn 23-18-ra diadalmaskodott a japánok felett.
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
Második csoportmérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokságon: Cseh Sándor együttese a torna vasárnapi játéknapján 33-13-ra diadalmaskodott a japánok felett.
Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint Magyarországnak 2036-ban lehet a legnagyobb esélye a nyári játékok megrendezésére, azt követően viszont már nagyobb lesz az európai konkurencia.
Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.
Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr
Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.
szóljon hozzá!