Rendkívül izgalmas összecsapáson elhódította a férfi vízilabda BL-trófeát a Ferencváros

Fotó: Ferencváros.hu

A Ferencváros nyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírását: a zöld-fehérek a Máltán rendezett négyes döntő fináléjában 12-11-re győzték le az előző három kiírásban diadalmaskodó Pro Reccót.

MTI

2024. június 07., 23:302024. június 07., 23:30

2024. június 08., 00:362024. június 08., 00:36

A magyar csapatba bordasérülése után visszatért a center Német Toni, az olaszból viszont kikerült a montenegróiak világklasszis veteránja, Aleksandar Ivovic. Mindkét oldalon kihagyott fórokkal indult a találkozó, utána viszont, akárcsak a Novi Beograd elleni elődöntőben, Vigvári nyitotta a gólok sorát. Az olaszoknak a harmadik előnyükből sikerült egyenlíteniük, a negyedikből pedig fordítaniuk. Az FTC védekezése Vogellel a kapuban magabiztos volt, támadásban viszont nehezen alakított ki helyzeteket a magyar csapat.

A negyed vége előtt azonban egy kettős fór végén Di Somma közeli húzásával egyenlített (2-2).

A második felvonás második percében Mandic is feliratkozott a gólszerzők közé egy óriási bombával, de az FTC-vel 2019-ben BL-győztes Younger hasonlóan nagy találattal egyenlített. Jansik fórban választott nehéz, de eredményes megoldást – elhajolva gyönyörűen pattintott a vízről a hálóba –, Zalánki mesteri passza után azonban az Ivovic helyére érkező Iocchi Gratta második közeli góljával egyenlített a címvédő.

Galéria

A 22 éves Vigvári Vendelt nem ijesztette meg az olasz sztárcsapat

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Jansik fantasztikus ejtésével újra előnybe került az FTC, amelynek védekezése jóval hatékonyabb volt, mint a Novi Beograd elleni elődöntőben. Fél perccel a nagyszünet előtt a repülő cseréből érkező Mandic akciógóljával először lett kétgólos a különbség. A fordulást követően fórból rögtön zárkózott a Recco, de a túloldalon Argiropulosz is kihasználta a létszámfölényt, amit Német hozott össze. Egy jó védekezés után a lefordulásból Nagy büntetőt harcolt ki, amelyet Varga magabiztosan értékesített, háromgólosra növelve ezzel a különbséget (8-5).

Az újabb olasz előny megjátszása előtt, érezve annak fontosságát, Sandro Sukno vezetőedző időt kért, a figurát pedig Zalánki fejezte be szépen.

A játékvezetők néhány percig „úszóedzést” vezényeltek a csapatoknak, oda-vissza ítélték a kontrákat, majd az olaszok előnyből minimalizálták hátrányukat. Di Somma fórban a kapufára tüzelt, a következő előnynél már Nyéki Balázs kért időt: a labda körbe járt és meg sem állt Argiropuloszig, aki a léc alá lőtt.

Galéria

Mint mindig, Vogel Soma ezúttal is biztos pont volt a kapuban

A záró nyolc perc első olasz támadásánál kettős fórban támadhatott a rivális, de Merkulov a kapu torkában blokkolt szenzációsan, a másik oldalon viszont Argiropulosz is az ellenfél kezébe lőtt. Az ellentámadásból az olaszok lefordultak és ötmétereshez jutottak, Younger pedig kíméletlen ítéletvégrehajtónak bizonyult. Két kimaradt FTC-fór után, a 21 éves Iocchi Gratta öt lóba után lőtt Vogel kapujába, így négy perccel a vége előtt újra döntetlen volt az állás. Csakhogy a játékvezetők közben észrevették, hogy Zalánki szabálytalankodott, a VAR-vizsgálat után pedig – akárcsak a Novi Beogradból Filipovicot – brutalitás miatt kiállították, a gólt pedig elvették. Ez egyben automatikusan ötméterest ért a Ferencvárosnak, amit Mandic értékesített és a magyar csapat innentől kezdve gyakorlatilag végig emberelőnyben játszhatott (10-8).

Az olaszok gyorsan egy dupla fórral kerültek szimpla előnybe, amit Di Fulvio használt ki, de Varga gyorsan lecsillapította az olaszokat, csodálatos csuklómozdulattal lőtt közbe és állította vissza a különbséget.
A Recco lemásolva az előző támadását újra kettős előnyben, megint Di Fulvio révén zárkózott, a Varga-Mandic kettős azonban megint azonnal összehozta a választ, utóbbi elhajlás után pattintott a léc alá.

Galéria

A bírók meccsben tartották a papíron még mindig emberhátrányban lévő olaszokat, szórták a kiállításokat és a kontrákat sem merték befújni, Kakarisz ezt kihasználva „izmozta be” az újabb olasz gólt, Nyéki Balázs pedig időkéréssel próbálta nyugtatni tanítványait. A fór kimaradt, a másik oldalon pedig Vogel védte Di Fulvio lövését. Nagy kis híján eldöntötte a kupa sorsát, Del Lungo azonban a meccs legnagyobb védésével tartotta életben az olasz reményeket. A Reccónak 17 másodperce maradt, az időkérést követően azonnal jött az olasz előny, de Condemi közeli lövését Mandic blokkolta.

Az FTC – amely ezt megelőzően soha nem győzte le az olasz sztárcsapatot, öt vereség és egy döntetlen volt a mérlege – 2019 után története során másodszor hódította el a legrangosabb európai trófeát, Nyéki Balázs pedig első szezonjában vezetőedzőként rögtön triplázott. Az FTC a teljes szezonját egyetlen vereséggel fejezte be, még a BL negyeddöntős körében Vámos Márton csapatától, az Olympiakosztól kapott ki.

Férfi Bajnokok Ligája, négyes döntő, Málta:
döntő:
FTC-Telekom Waterpolo - Pro Recco (olasz) 12-11 (2-2, 4-2, 3-3, 3-4)
--------------------------------------------------------------------
gólszerzők: Mandic 4 Jansik Sz., Argiropulosz, Varga Dé. 2-2, Vigvári Ve., Di Somma 1-1, illetve Iocchi Gratta, Younger, Kakarisz, Di Fulvio 2-2, Cannella, Zalánki, Hallock 1-1

2024. június 07., péntek

Izrael ellen sérülésmentes győzelmet, az Eb-n továbbjuttató csipetnyi szerencsét vár Marco Rossi

Minden mérkőzés eredménye számít, a holnapi nap célja, hogy senki ne szenvedjen sérülést és győzzön a csapat – mondta Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Beteljesült az ötkarikás álom: Brassó és Székelyföld is otthont ad az olimpiai mozgalom harmadik legjelentősebb eseményének

Brassó városa nyerte el a 2027-es, 18. Európai Ifjúsági Téli Olimpiai Fesztivál (EYOF) megszervezésének jogát. A döntést a bukaresti parlament épületében pénteken tartott közgyűlésén hozta meg az Európai Olimpiai Bizottság (EOC).

2024. június 05., szerda

Igazi román fociparadoxon: dupla kiesésre kell hajtanod Európában, hogy otthon feljuthass az élvonalba

Tovább bonyolódik a Román Kupát megnyerő másodosztályos erdélyi focicsapat helyzete: az élvonaltól idén eltiltott Corvinulnak úgy kell büszkén képviselnie az országot a nemzetközi porondon, hogy ha sikert ér el, kell mondania a hazai Szuperligáról.

Tanulni kell a hibákból – mondják a magyar válogatott játékosai az írektől elszenvedett vereség után

A magyar labdarúgó-válogatott védői, Lang Ádám és Botka Endre, valamint a középpályás Nagy Ádám szerint is az a legfontosabb, hogy a csapat tagjai tanuljanak az írek vendégeként 2-1-re elveszített keddi felkészülési mérkőzésen elkövetett hibákból.

2024. június 04., kedd

Vége a magyar futballválogatott veretlenségi sorozatának, a román szurkolók Trianont éltették Bukarestben

Az Európa-bajnokság jövő heti rajtjára készülő magyar labdarúgó-válogatott hosszabbításban kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedett az ír csapat vendégeként a Dublinban rendezett keddi barátságos mérkőzésen.

Romániába igazol Kácsor Gréta kézilabdázó

Kácsor Gréta válogatott kézilabdázó a besztercei Gloria csapatában folytatja pályafutását.

2024. június 03., hétfő

Bukarestből igazolt sikeredzőt a Veszprém kézilabdacsapata

A háromszoros Bajnokok Ligája-győztes spanyol Xavier Pascual Fuertes lesz a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának vezetőedzője.

Bölöni László egy üveg whiskyt kért feleségétől, miután csapata drámai csatában kiesett a francia élvonalból

A Bölöni László által felkészített Metz labdarúgócsapata vasárnap este kiesett a francia élvonalból, miután a hosszabbításban elbukta az osztályozós párharcot, annak ellenére, hogy emberhátrányban két gólt is szerzett a hazai pályán rendezett visszavágón.

2024. június 02., vasárnap

Magyar siker: hatodszor kerül Győrbe a női kézilabda Bajnokok Ligája trófeája

A Győri Audi ETO KC nyerte az idei női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután a négyes döntő vasárnap esti, budapesti aranymeccsén 30-24 arányban legyőzte a német SG BBM Bietigheim együttesét.

2024. június 01., szombat

Újabb diadal: a Real Madrid nyerte a Bajnokok Ligája döntőjét

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírását, amelynek szombati döntőjében 2-0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot a londoni Wembley Stadionban. Ezzel a 15. diadalát aratta a legrangosabb európai kupasorozatban.