Régiók csatája a Román Kupában: a Román Labdarúgó-szövetség külön serleggel jutalmazza a területi szakasz győzteseit

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Regionális szakasz, csoportkör és megduplázott díjazás – bemutatták hétfőn a labdarúgó-Román Kupa új versenykiírását. A sorozathoz névadó szponzor is csatlakozott, a Román Labdarúgó-szövetség pedig arra számít, hogy az új rendszerben sokkal csábítóbb lesz a torna a szurkolók számára.

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2022. május 23., 19:322022. május 23., 19:32

2022. május 23., 20:022022. május 23., 20:02

Beiktattak egy regionális szakaszt, és a következő szezontól lesz egy csoportköre is a Román Kupának. A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) hétfőn mutatta be részletesen a már korábban bejelentett változtatást, emlékeztetve arra, hogy az új formátumot a Liga 1 bajnoki rendszerének kidolgozásához is segítségül hívott Hypercube vállalat ajánlásai alapján vezetik be.

Răzvan Burleanu, az FRF elnöke már újraválasztásakor bejelentette, hogy átszervezik a kupát, meglátása szerint ugyanis sokkal több lehetőség rejlik a viadalban, mint amit az aktuális rendszerben ki tudnának használni. A Betano fogadóiroda névadó szponzorként csatlakozott a versenyhez, amely az FRF első embere szerint mostantól sokkal közelebb kerülhet a szurkolókhoz.

„Az új kiírás modern, attraktív és sokkal dinamikusabb. A célja, hogy fejlődjön a játék színvonala, és megerősítse a klubok viszonyát a szurkolóikkal”

– mondta a hétfői sajtótájékoztatóján Burleanu.

Az FRF-nél Felix Grigore a Román Kupáért felelős menedzser. Ő mutatta be az új rendszert, amely alapján összesen 9 szakasza lesz a sorozatnak.

Újdonságként egy regionális szakasszal kezdenek majd, ahol a megyei szakaszok 42 győztese lép majd pályára. A továbbjutó hét alakulat külön serleget is kap, és továbblép az első körbe, ahol 69 Liga 3-as gárda csatlakozik melléjük. A második körben 19 Liga 3-as gárda mellett egy másodosztályos csapat számára is elkezdődik majd a torna. A harmadik körben összesen 48 csapat lesz versenyben, ekkor 19 Liga 2-es együttes csatlakozik a kupasorozathoz. A Liga 1 elmúlt idényének alsóházában szerepelt nyolc gárda a playoffkörben kezd, majd a többi élvonalbeli alakulat a csoportkörben lép először pályára a Román Kupában. Ez utóbbi szakasz szintén újdonságot jelent majd.

Grigore kiemelte, a csoportkörig kieséses rendszerben játszanak, a playoffig pedig földrajzi elhelyezkedés szerint párosítják majd a feleket.

„A korábbi nyolcaddöntőket egy csoportkör váltja fel. Ez sokkal látványosabb és hatékonyabb. Összesen 24 csapat lép majd pályára. Tizenhatan a playoffból érkeznek, melléjük csatlakozik majd nyolc élvonalbeli együttes” – részletezte.

Három kalapban emelik ki őket, ahonnan négy hatcsapatos csoportba sorsolják majd őket. Ott mindegyik első kalapos együttes játszik majd egy második és egy harmadik kalapban kiemelt együttessel. A csoportok első két helyezettjei a negyeddöntőbe jutnak. Onnan az elődöntőbe, és végezetül a fináléba vezet az út a győzteseknek.

A területi szakasz során az erdélyi alakulatok három csoportban lesznek érdekeltek. Az Északi csoportban Arad, Krassó-Szörény, Hunyad, Temes, Gorj és Mehedinți megyék, az Északnyugati csoportban Bihar, Beszterce, Kolozs, Máramaros, Szatmár és Szilágy megyék, a Központi csoportban pedig Fehér, Brassó, Maros, Kovászna, Hargita és Szeben megyék képviselői lépnek majd pályára. Mindegyik területi egységben két, egyenként háromcsapatos alcsoportban játszanak majd.

A regionális szakasz július 6-án kezdődik, a kupadöntő pedig jövő év május 24-én lesz

„Az új formátum kiemeli az ország régióinak legjobbjait, ugyanakkor az alsóbb osztályokban lévő együttesek továbbra is előnyben lesznek. Az új kiírás szerint rendezendő kupában a díjazások is emelkednek.

Már első idénytől mintegy 50 százalékkal több pénzzel jutalmazzuk a csapatokat. Az összdíjazás 1,2 millió euró, és minden egyes megszerzett pont beszámít majd a jutalom végső összegébe”

– mondta Burleanu.

A Román Kupa aktuális idénye, mint ismeretes, múlt héten, a Sepsi OSK győzelmével ért véget. A sepsiszentgyörgyi alakulat sikerével pályára léphet a Konferencia Liga 2022–2023-as szezonjának a selejtezőiben.

korábban írtuk

Fergeteges székely siker Bukarestben: elhódította a Sepsi OSK a Román Kupát
Fergeteges székely siker Bukarestben: elhódította a Sepsi OSK a Román Kupát

Sporttörténelmi sikert aratott a Sepsi OSK csapata azáltal, hogy a FC Voluntari fölött a csütörtök esti döntőben elért győzelmével elhódította a Román Kupát.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 01., kedd

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa

Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa
2025. június 30., hétfő

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját

Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját
2025. június 30., hétfő

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren

A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren
2025. június 30., hétfő

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron

Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron
2025. június 26., csütörtök

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool

Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool
2025. június 25., szerda

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda

A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda
2025. június 20., péntek

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet

A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet
2025. június 17., kedd

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat

Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat
2025. június 17., kedd

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában

A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában
2025. június 16., hétfő

Forma–1: Mercedes-győzelmet hozott a Kanadai Nagydíj

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.

Forma–1: Mercedes-győzelmet hozott a Kanadai Nagydíj