Összeomlás: kikaptak a magyarok a női kézilabda-vb középdöntőjének első meccsén

Szenvedés. Szöllősi-Zácsik Szandráék (középen) nagy arányú vereséget szenvedtek az északiaktól •  Fotó: MTI/Illyés Tibor

Szenvedés. Szöllősi-Zácsik Szandráék (középen) nagy arányú vereséget szenvedtek az északiaktól

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar női kézilabda-válogatott 30-19-re kikapott Dániától a spanyolországi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában, szerdán Granollersben, így már csak matematikai esélye van a negyeddöntőbe jutásra.

MTI

2021. december 08., 23:072021. december 08., 23:07

2021. december 08., 23:392021. december 08., 23:39

A magyar válogatott 18 fős keretéből ezúttal Szemerey Zsófia és Tóvizi Petra maradt ki. Klujber Katrin a két nappal ezelőtti combizomsérülése ellenére vállalta a játékot. Remek védekezéssel kezdtek a magyarok, az első nyolc percben csak egy gólt kaptak és hármat lőttek. Támadásban voltak kisebb-nagyobb hibák, ráadásul Klujbert néhány perc után le kellett cserélni, és a folytatásban már nem térhetett vissza, emiatt ismét beszűkültek a lehetőségek támadásban.

A dánok egy négyes gólsorozattal fordítottak, sőt a 22. percben már 12-9-re vezettek, és Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány időkérése sem törte meg a lendületüket.

A hajrában védekezésben nem sikerült megfékezni az ellenfél játékosait, ráadásul a helyzetek kialakításával és kihasználásával is problémák voltak, így Dánia 15-11-re vezetett a szünetben.

A második félidő első felében sem változott a játék képe, a meccs kétharmadánál Dánia öt találattal jobban állt, és mivel Rebecca Reinhardt kapus kiválóan védett, a különbség tovább nőtt. Az északiak egyre jobban védekeztek, erre alapozva az 52. percben már tízzel vezettek. Az időkérések, a cserék és a nyitott védekezés hatására sem javult a magyarok helyzete, így a sorsdöntő jelentőségűként beharangozott meccs meglepően és váratlanul sima vereséggel zárult.

A dánok legeredményesebb játékosa Kristina Jörgensen volt hat góllal, a Győri Audi ETO KC csapatkapitánya, Anne Mette Hansen ötször, Laerke Pedersen négyszer talált be. A mezőny legjobbja a dán kapus Rebecca Reinhardt volt, aki rendkívül magas, 47 százalékos hatékonysággal védett (32/15). A két csapat 52. egymás elleni mérkőzésén 26 magyar siker és három döntetlen mellett 23. alkalommal győztek a dánok.

Vámos Petrának (labdával) sem ment úgy a játék, mint a korábbi mérkőzéseken •  Fotó: MTI/Illyés Tibor Galéria

Vámos Petrának (labdával) sem ment úgy a játék, mint a korábbi mérkőzéseken

Fotó: MTI/Illyés Tibor

„Nagyon váratlan volt, ami történt. Nem is az eredmény, hanem az, amit a pályán mutattunk. Így nem lehet kézilabdázni. Ez a gladiátorok sportága. Küzdelem, hit és akarat nélkül nagyon nehéz csinálni, és ha ezek közül csak az egyik hiányzik, akkor nem győzelmekről beszélhetünk, csakis vereségekről” – nyilatkozta Golovin Vlagyimir. A szövetségi kapitány kifejtette, csapata nem a saját tempójában játszott, mert a dánok nagyon lelassították őket. Meglátása szerint az első három mérkőzésen megfelelően tolódtak, és zárták a területeket, most viszont leginkább csak álltak, és nézték, mi történik.

A rendkívül tapasztalt dán csapat szinte minden magyar hibát kihasznált, de Golovin szerint a legnagyobb baj, hogy részükről a küzdelem is hiányzott. „A cserejátékosoknak is nehéz olyankor beállniuk, amikor az embernek olyan érzése van, hogy senki nem akar a pályán tartózkodni. A célunk nagyjából elúszott, de van még két mérkőzésünk, amelyeken úgy kellene játszanunk, ahogyan idáig, és nem úgy, ahogyan ma” – hangsúlyozta.

Pénteken romániai idő szerint 19 órától Kongó, vasárnap 19 órától pedig a Koreai Köztársaság lesz a magyarok ellenfele, és ha mindkét meccsüket megnyerik, a németek viszont kikapnak Dél-Koreától és Dániától is, akkor a Németország, Dél-Korea és Magyarország közötti hármas holtverseny akár utóbbi csapatnak is kedvezhet. A negyeddöntőbe az első két helyezett kerül.

A magyarok Szlovákiát múlt csütörtökön 35-29-re, Csehországot szombaton 32-29-re legyőzték, Németországtól hétfőn 25-24-re kikaptak Llíriában, így az E csoport második helyén végeztek, és két pontot vittek magukkal a középdöntőbe.

Eredmény, középdöntő, 1. forduló, III. csoport:
Dánia-Magyarország 30-19 (15-11)
--------------------------------
Granollers, v.: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)
lövések/gólok: 47/30, illetve 46/19
gólok hétméteresből: 4/4, illetve 7/4
kiállítások: 6, illetve 6 perc

Magyarország:
------------
Bíró - Márton 1, Vámos 3, Planéta, Bordás 2, Szöllősi-Zácsik 2, Lukács 1, cserék: Klujber, Háfra 2, Kácsor 4, Tóth E. 2, Szabó L., Kovács A. 2, Fodor, Szikora, Albek, szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir

Korábban:
Németország-Kongó 29-18 (15-7)
Koreai Köztársaság-Csehország 32-26 (20-13)
Az állás: 1. Dánia 6 pont (98-60), 2. Németország 6 (85-63), 3. Koreai Köztársaság 4, 4. Magyarország 2, 5. Csehország 0 (76-95), 6. Kongó 0 (59-99)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi