krossz, enduro, extrém – méretkeznek meg az extrém motorsportok versenyzői. A szombati, illetve vasárnapi futamokon több mint száz versenyző indul, percenként párosával. A szervezők szerint valamennyi motoros legalább hét órát tölt majd a nyeregben. A román sportklubok versenyzői mellett rajthoz állnak többek közt Bulgária, Magyarország és Görögország legjobbjai is, köztük a magyar Kátai Péter többszörös endurobajnok is. “A pálya minősége maximálisan megfelel a verseny követelményeinek, olyan feltételeket biztosítottunk, amilyenek Romániában sehol nincsenek” – hangoztatta Gábor László versenyigazgató, gyergyószárhegyi polgármester a tegnapi sajtótájékoztatóján, hozzáfűzve, hogy többek közt ennek köszönhetően sikerült elnyerni a rendezés jogát. Azonban a pálya kivitelezésében nagy szerep jutott a jelenleg Gyergyószentmiklóson élő francia Patrick Bois-nak, aki egykor aktív versenyzőként képviselte Franciaországot. Bois egyébként a futam technikai igazgatója, és Gábor László nem titkolta, hogy többek közt az ő régi kapcsolatai is jelentős szerepet játszottak abban, hogy a hozzávetőleg százezer lej költségvetésű hétvégi versenyt Gyergyószárhegy közelében szervezik. A házigazda távlati céljai közt szerepel további országos, európai és világbajnoki futamok szervezése. Ugyanakkor az extrém motorsportok meghonosításával a vidék turizmusának fejlesztését is célul tűzte ki a motoros polgármester.
Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.