Áll a játék. A koronavírus-járvány elhúzódása esetén idejekorán véget érhetnek a bajnokságok
Fotó: Gábos Albin
A klubok gazdaságára és a sportteljesítményére is hatással lehet a koronavírus-járvány miatt felfüggesztett sportélet. Az érintettek próbálják formában tartani magukat, de már vészforgatókönyvek is elkészültek az esetleges hosszú távú problémák orvoslására.
2020. március 16., 17:352020. március 16., 17:35
2020. március 16., 17:552020. március 16., 17:55
Megbénította a sportéletet a koronavírus-járvány és felborította azt a versenynaptárat, amely köré a klubok felépítették a szezonjukat. Egyelőre a legtöbb versenysportban ideiglenes halasztásokat rendeltek el, de mint ahogyan a jégkorong-Erste Ligában idő előtt lezárták a bajnokságot, úgy más csapatsportok esetében is számításba vették, hogy nem fogják tudni az eredeti kiírás szerint végigvinni az idényt.
ám ahhoz, hogy ezeket megkaphassák, a szerződésben foglalt összecsapásokat biztosítaniuk kellene.
A Gazeta Sporturilor sportnapilap információi szerint az idei szezonra már előre kifizették a klubokat, a következő idényre viszont 7,5 millió eurós veszteséget jósolnak.
A hazai Hivatalos Labdarúgóliga (LPF) főtitkára, Justin Ștefan szerint a közvetítések jogbirtokosa nem helyezte őket nyomás alá, jelen pillanatban pedig
A kényszerszünetet tartó hazai kosárlabdaélet is próbál optimista maradni, a Sepsi SIC női élvonalbeli csapatát menedzselő Rusz István a Krónikának elárulta, hogy szponzoraiktól egyelőre nem kaptak negatív visszajelzéseket, vagy nemleges választ. Megjegyezte viszont, hogy valószínűnek tartja, hogy a kisebb cégeket meg fogja viselni a koronavírus-járvány okozta válság. „De nekik is át kell vészelniük, mint mindenki másnak” – tette hozzá a szakosztályvezető.
A több légióst és hazai sportolót foglalkoztató csapat költségvetésével kapcsolatban a fizetésekről is kérdeztük Ruszt, már csak annak okán is, hogy az FCSB futballklub tulajdonosa, Gheorghe Becali épp hétfőn jelezte, hogy a bajnokság felfüggesztése idején csökkenteni akarja a labdarúgói fizetését.
„Ebbe nem mennék bele egyelőre. Az életben is, mint minden sportszerződésben van egy vis maior (előre nem látott kényszerítő körülmény, elháríthatatlan akadály) helyzet. De egyelőre nincs felfüggesztve az szezon, és amíg erről nincs hivatalos döntés csak tervezik, de nem beszélünk róla” – mondta.
Tájékoztatása szerint a bajnoki címvédő és Román Kupa-győztes női csapat tevékenységét egyelőre nem befolyásolja a kényszerszünet, de szerinte napokon belül eldől, hogy folytatják-e a idényt vagy sem. „Egyelőre folyik az élet. Ma ugyan nem edzettünk, de mostanáig normális körülmények között készültünk” – ecsetelte Rusz. A versenyszünet megtörheti viszont a sportolók ritmusát, amely folytatás esetén hatással lehet az eredményekre is.
– jegyezte meg Rusz.
A sportolók közül a világ egyik legjobb kézilabdázója, Cristina Neagu ugyanakkor pozitívan fogadta a kényszerszünet, a válogatott átlövő szerint a zsúfolt versenynaptár miatt ráfér a pihenés. A futballisták közül viszont vannak akik egyéni edzővel próbálják formában tartani magukat, miközben Románia válogatott evezősei változatlanul készülnek az egyelőre eredeti tervek szerint szervezendő nyári tokiói olimpiára. „A koronavírus nem áll az utunkban. A válogatottakat jól elkülönítettünk, senki sem megy be és senki sem hagyja el a sportbázist. A sportolók nagyon megértőek voltak, készülnek és álmodoznak. A felkészülés zökkenőmentes” – nyilatkozta a sajtónak a hazai sportági szövetséget elnöklő Elisabeta Lipă.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.
A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.
Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este.
Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.
A Gyergyói HK nyerte a jégkorong Erste Ligát, miután a döntő hatodik mérkőzésén idegenben 3–1-re legyőzte az Csíkszeredai Sportklubot, ezzel összesítésben 4–2-vel zárta le a párharcot.
Két nagyszabású, több mint 1,168 milliárd lej értékű beruházással gyorsítja fel a román kormány a sportinfrastruktúra korszerűsítését.
Kialakult az elődöntő mezőnye, miután szerdán az Internazionale és az Arsenal jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcából.
szóljon hozzá!