Fotó: Agerpres
A pálya amúgy némileg a monte-carlói aszfaltcsíkra hasonlít, hiszen ugyanúgy kikötőben fut, és épületek között is elhalad. Klasszikus utcai pályának mégsem nevezhető, hiszen több szakaszt is utólag toldották hozzá, amelyeken ugyanúgy lehet száguldani és előzni, mint bármely más, mesterséges versenypályán. Ráadásul a kikötő sem a Monacóból ismerős jachtkikötő: egy konténerhegyekből és hajósmonstrumokból álló teherkikötő szolgál háttérként a futamnak. Érdekessége ugyanakkor, hogy a tervező egy kis hidat is beiktatott a pályába.
Az új, szokatlan helyszínen rendezett futam rajtja az élről indulóknak jól sikerült, Felipe Massa, Lewis Hamilton (McLaren–Mercedes) és Robert Kubica (BMW) vezette fel a mezőnyt, és, bár Kubica az elején megpróbálta betenni az autót a McLaren mellett, Hamilton megőrizte pozícióját. A hátsó traktusban már nem volt ennyire zökkenőmentes a kezdés, ráadásul épp a hazai pályán versenyző kétszeres világbajnok, Fernando Alonso (Renault) húzta a rövidebbet. Nakadzsima Kazuki (Williams) ugyanis hátulról beleszállt, szilánkokra törve a Renault hátsó vezetőszárnyát, így a spanyol már csak nézőként követhette figyelemmel, ahogy Massa egyre nagyobb előnyre tett szert Hamiltonnal szemben.
A következő kakaskodás főszereplője David Coulthard volt: a Red Bull veterán pilótája a belső ívben próbálta megelőzni Adrian Sutilt, ám mivel nem volt elég hely, összekoccant a két versenygép, Coulthard pedig megpördült. A skót ennek ellenére folytatni tudta a versenyt.
Ezzel egy időben a BMW istállójának illetékesei is megizzadtak, a harmadik helyen autozó Kubica BMW-je ugyanis lelassult, így Kovalainen és Räikkönen is utolérte. Mire azonban a vetélytársak előzésre gondolhattak volna, az autó ismét szófogadóvá vált, így a lengyel faképnél hagyta üldözőit. Massa közben folyamatosan növelte előnyét Hamiltonnal szemben, és sikerült is annyi időt összeszednie, hogy a bokszkiállások után is brit riválisa előtt maradjon, majd a rajt után lefektetett haladó hagyományokat ápolva ismét növelje a kettejük közötti távolságot.
Az első helyért gyakorlatilag nem is zajlott küzdelem, Massát képtelenség volt utolérni. Legnagyobb ellenfelének saját szerelői bizonyultak, a brazilt ugyanis második bokszkiállása után előzetes körülnézés nélkül engedték ki, így majdnem összeütközött a bokszutcában szabályosan közlekedő Sutillal.
A Kovalainen és Räikkönen között zajló csata is látványosra sikeredett: a két pilóta egyszerre állt ki a bokszutcába, a ferraris finn azonban annyira szerette volna megelőzni honfitársát, hogy a kelleténél korábban indult el, magával rántva a tankolócsövet és az azt tartó szerelőt. Nem volt sokkal szerencsésebb azt követően sem, hogy kijutott a pályára, a Ferrari motorja ugyanis sűrű fehér füstöt eregetve megadta magát, így feladni kényszerült a versenyt. Massa Ferrarijával azonban semmi probléma nem volt, így a brazil rajt-cél győzelmet aratva faragott a világbajnoki pontversenyben Lewis Hamiltonnal szemben meglévő hátrányából.
B. L.
Európa Nagydíj, pontszerzők: 1. Felipe Massa (brazil, Ferrari), 2. Lewis Hamilton (brit, McLaren–Mercedes), 3. Robert Kubica (lengyel, BMW–Sauber), 4. Heikki Kovalainen (finn, McLaren– Mercedes), 5. Jarno Trulli (olasz, Toyota), 6. Sebastian Vettel (német, Toro Rosso), 7. Timo Glock (német, Toyota), 8. Nico Rosberg (német, Williams). Az összetett pontverseny állása, pilóták: : 1. L. Hamilton 70 pont, 2. F. Massa 64, 3. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 57, 4. R. Kubica 55, 5. H. Kovalainen 43, 6. Nick Heidfeld (német, BMW–Sauber) 41, 7. J. Trulli 26, 8. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 18, 9. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 18, 10. T. Glock 15, 11. Nelson Piquet Jr. (brazil, Renault) 13, 12. Rubens Barrichello (brazil, Honda) 11, 13. N. Rosberg 9, 14. S. Vettel 9, 15. Nakadzsima Kazuki (japán, Williams) 8, 16. David Coulthard (brit, Red Bull) 6, 17. Jenson Button (brit, Honda) 3, 18. Sébastien Bourdais (francia, Toro Rosso) 2. Csapatok: 1. Ferrari 121, 2. McLaren– Mercedes 113, 3. BMW–Sauber 96, 4. Toyota 41, 5. Renault 31, 6. Red Bull 24, 7. Williams 17, 8. Honda 14, 9. Toro Rosso 11.
Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.