Érmesek. A magyar válogatott felért a dobogó harmadik helyére
Fotó: Eurohandball.com
A magyar női kézilabda-válogatott 25-24-re legyőzte a franciákat a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű Európa-bajnokság bronzmeccsén vasárnap délután, így éremmel térnek haza a bécsi megmérettetésről.
2024. december 15., 17:542024. december 15., 17:54
2024. december 15., 19:132024. december 15., 19:13
Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese remekül kezdett, védekezésben és támadásban is méltó ellenfele volt esélyesebb, világbajnok és olimpiai ezüstérmes riválisának, a szünetben így egy találattal vezetett. A második félidőben is harcosan és jól játszott a magyar csapat, s kiélezett végjátékban egy góllal nyert.
az első kontinensviadalon, 1994-ben elvesztette a helyosztót az akkori csapat, 1998-ban, 2004-ben és 2012-ben viszont megszerezte a harmadik helyet. Utóbbi három alkalommal – akárcsak idén – a norvégoktól kapott ki az elődöntőben a nemzeti együttes.
A magyar és a francia gárda az idei ötödik mérkőzését játszotta egymás ellen, ezt megelőzően a párizsi olimpián 28-31, két felkészülési mérkőzésen 30-27 és 22-26, a keddi, debreceni középdöntős találkozón pedig 27-30 volt az eredmény.
Visszakerült a balátlövő Csíkos Luca, valamint az elődöntőt betegség miatt kihagyó balszélső, Márton Gréta, illetve a pénteken sérülés miatt hiányzó kapus, Szemerey Zsófi. Ott volt a torna álomcsapatába beválasztott jobbátlövő Klujber Katrin, a jobbszélső Győri-Lukács Viktória, valamint az Eb legjobb fiatal játékosa, Simon Petra is, akik a találkozó előtt meg is kapták elismerésüket, akárcsak az ellenfélnél a torna legjobb védőjátékosa, Pauletta Foppa.
A Himnusz alatt a szurkolói mag szektora nemzeti zászlót, majd címert formázott, hogy aztán folyamatos buzdításba kezdjen a Bécsig utazó magyar közönség a zsúfolásig telt Stadthalléban.
Fotó: MTI/Tóth Zsombor
Golovin Vlagyimir tíz perc elteltével, 5-3-as francia vezetésnél kért időt – ekkor volt először két gól a különbség –, Szemerey hárításaira és a határozott védekezésre alapozva sikerült is fordítani (6-5). A francia kapuban a ferencvárosi Laura Glauser szintén jó formában védett, ennek ellenére a 22. percben a jelentős szurkolótábor előtt szinte hazai környezetben játszó magyar együttes 9-7-re vezetett. A publikum Szemereyt éltette, miközben a válogatott 10-7-re alakította az állást. A világbajnok innen egy találatra zárkózott fel, de
A második félidőre is harcosan érkezett a nemzeti együttes, jól játszott, de 41 perc elteltével így is beérte Franciaország (16-16). A magyar játékosok minden labdáért, minden lehetőségért megküzdöttek, a közönség „itthon vagyunk!” és „veletek vagyunk, győzni akarunk!” skandálással buzdította a csapatot. Az utolsó negyedórához közeledve nőtt a hibák száma, több volt az eredménytelenül befejezett támadás, a visszaszerzett vezetését viszont körömszakadtáig őrizte a magyar válogatott, Szemerey például hétméterest védett.
A záró tíz perc 20-20-ról indult, majd mindkét fél előnybe tudott kerülni. Az utolsó öt percen belül, 23-22-es magyar vezetésnél létszámfölényben játszhattak a franciák, Klujber azonban egy sikertelen támadás után visszafutva az üres kapu elől ütötte ki a labdát, majd a túloldalon hétméterest értékesített.
Szemerey 13 francia lövést hatástalanított, Janurik Kinga védés nélkül zárt.
Fotó: MTI/Tóth Zsombor
A franciáknál a Győrben játszó Estelle Nze Minko négy, a ferencvárosi Orlane Kanor egy gólt szerzett, Glauser 11 védéssel végzett, a győri hálóőr Hatadou Sako nem fogott labdát.
A góllövőlistát 60 találatával vezető, a meccs legjobbjának választott Klujbernek jó esélye van a gólkirálynői címre, mivel hozzá legközelebb a még pályára lépők közül a norvég csapattal döntőt játszó, tavalyi az év legjobb játékosának választott Henny Reistad áll 42 találattal.
Eredmény, bronzmérkőzés:
Magyarország-Franciaország 25-24 (13-12)
Bécs, 8775 néző, v.: A. Covalciuc, I. Covalciuc (moldovaiak)
lövések/gólok: 43/25, illetve 41/24
gólok hétméteresből: 5/5, illetve 4/3
kiállítások: 2, illetve 6 perc
Magyarország: Szemerey - Győri-Lukács 5, Klujber 9, Papp, Füzi-Tóvizi, Vámos, Szöllősi-Schatzl 2, cserék: Kuczora 5, Márton 1, Bordás, Simon 1, Csíkos 2, Janurik
a francia gólszerzők: Nze Minko 4, Foppa 4, Zaadi Deuna 4, Granier 3, Valentini 3, Flippes 2, Bouktit 2, Grandveau 1, Kanor 1
Klujber, Győri-Lukács és Simon is az álomcsapatban
A bronzérmes magyar válogatottból Klujber Katrin, Győri-Lukács Viktória és Simon Petra került be a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság álomcsapatába.
Az európai szövetség (EHF) vasárnap hozta nyilvánosságra a névsort, amelybe az elődöntőbe jutott válogatottokon kívül a szlovén és a montenegrói csapat delegált játékost a legjobbak közé
A bronzéremért a világbajnok és ötkarikás ezüstérmes franciákkal 15.15-től harcba szálló magyar csapat – kilenc kategóriából nyolcban – összesen kilenc jelölést kapott.
Ebből végül a két évvel ezelőtti kontinenstornán és a párizsi olimpián is All Star-tag jobbátlövő Klujber Katrin, illetve a jobbszélső Győri-Lukács Viktória bizonyult legjobbnak a posztján.
A torna legjobb fiatal játékosa pedig Simon Petra lett, aki előző este vette át az EHF-től a 2024-es esztendő legjobb fiatal női kézilabdázóját illető elismerését.
A jelöltek listáját egy szakértői csoport állította össze: a tagok között volt például az egyaránt Bajnokok Ligája-győztes, a Ferencvárost erősítő Andrea Lekic és a korábban Győrben játszó Ana Gros, a Győri Audi ETO-t irányító Per Johansson, illetve az EHF két képviselője. Szavazni az EHF Home of Handball (a kézilabda otthona) elnevezésű telefonos applikációjában lehetett.
A torna legjobb játékosát a 19 órakor kezdődő dán-norvég finálé után nevezik meg.
Magyarország válogatottja nyolc góllal kikapott a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság pénteki bécsi elődöntőjében a norvég csapat ellen, így a bronzéremért játszik a kontinenstornán.
Magyarország női kézilabda-válogatottja kedd este Debrecenben 30-27-re kikapott Franciaországtól az Európa-bajnokság középdöntőjének csoportrangadóján, így az eddig hibátlan magyar lányok második helyezettként jutottak elődöntőbe.
Sárkány Zalán aranyérmet nyert 800 méter gyorson szombaton a Duna Arénában zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon.
Szombaton reggel, a Duna Arénában véget ért Kapás Boglárka, olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnok úszó pályafutása.
Magyarország válogatottja nyolc góllal kikapott a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság pénteki bécsi elődöntőjében a norvég csapat ellen, így a bronzéremért játszik a kontinenstornán.
A magyar labdarúgó-válogatott a Portugália-Dánia Nemzetek Ligája-negyeddöntő győztesével, valamint Írországgal és Örményországgal került azonos csoportba a 2026-os világbajnokság európai selejtezősorozatában.
Magyar érdekeltségű csapatokkal találkozik a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körében a Nagyváradi VSK, amely többek között a címvédő Ferencvárossal is összecsap.
Magyarország női kézilabda-válogatottja kedd este Debrecenben 30-27-re kikapott Franciaországtól az Európa-bajnokság középdöntőjének csoportrangadóján, így az eddig hibátlan magyar lányok második helyezettként jutottak elődöntőbe.
Magyarország válogatottja 37-29-re legyőzte Romániát a részben debreceni rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének vasárnapi harmadik fordulójában, és 2012 után ismét bejutott az elődöntőbe egy világversenyen.
Vasárnap Románia ellen folytatja szereplését az osztrák-magyar-svájci rendezésű Európa-bajnokságon eddig százszázalékos teljesítményű magyar női kézilabda-válogatott.
A magyar női válogatott 26–20-ra legyőzte Montenegrót a részben debreceni rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, csütörtökön. Ezzel a sikerrel Golovin Vlagyimir együttese nagy lépést tett a bécsi elődöntőbe jutás felé.
Rendkívül szoros, magas színvonalú, gyenge idegzetűeknek nem ajánlott párharcban vívta ki a Bajnokok Ligája nyolccsapatos csoportküzdelmeibe jutást a Nagyváradi VSK férfi vízilabda-csapata.
szóljon hozzá!