Kovacsicsék hatgólos előnyt adtak el, Románia jutott a női kézilabda-vb középdöntőjébe

Tomori Zsuzsáék az első félidőben szenzációsan játszottak a románok ellen, de ezt nem tudták átvinni a második játékrészbe

Fotó: M4 Sport

A magyar női kézilabda-válogatott 28-27-re kikapott Romániától a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság pénteki játéknapján, Jacusiróban, így nem jutott be a középdöntőbe és a folytatásban a 13-16. helyért játszhat.

Krónika

2019. december 06., 13:332019. december 06., 13:33

2019. december 06., 14:132019. december 06., 14:13

A magyar együttesnek a döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz. A románok a vége előtt nyolc másodperccel szerezték meg először a vezetést. Nagyszerűen kezdték a magyarok a nemzetközi szövetség részéről a forduló rangadójának kikiáltott jacusirói meccset: Bíró Blanka remekül védett, jól működött előtte a védelem, a másik kapu előtt pedig pontosak voltak a lövések. A románok csaknem nyolc percig nem találtak be, ezért egyszer időt is kértek.

A folytatásban némileg megakadtak a támadások, ám ezt a helyzetet is higgadtan kezelte a csapat, taktikusan játszott, és hősiesen viselte a románok durva védekezését.

A szünet előtt már hét góllal is vezettek a magyarok, akik sokkal összeszedettebben, hatékonyabban kézilabdáztak, mint Montenegró és Spanyolország ellen. A második félidő elejére eltűnt a lendület a magyar válogatott játékából, a felállt védőfallal szemben pontatlanok voltak a lövések, így a létszámfölényben támadó románok egy 4-0-s sorozattal felzárkóztak két gólra. Kim Rasmussen szövetségi kapitány időkérése után véget ért a magyarok kilencperces gól nélküli időszaka, és a csapatkapitány, Kovacsics Anikó vezérletével őrizték minimális előnyüket.

A kapuba visszatért Bíró Blanka újra bravúrokat mutatott be, csapata megint hárommal vezetett. Már csak hetven másodperc volt hátra, amikor Románia egyenlített, Kovács Anna két támadást is rosszul fejezett be, majd az ellenfél nyolc másodperccel a vége előtt büntetőt kapott, amit Cristina Neagu értékesített. A románok ekkor vezettek először a meccsen, mégis nyertek, pedig a magyaroknak a döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz. A mezőny legeredményesebb játékosa Neagu volt azzal, hogy 19 kísérletből tíz gólt dobott. A két csapat 99. egymás elleni mérkőzésén – 56 magyar siker és kilenc döntetlen mellett – ez volt a 34. román győzelem.

A magyarok két győzelemmel és három vereséggel a negyedik helyen zártak a C csoportban. Az Elnök Kupáért zajló alsóházi rájátszásban Argentína lesz az első ellenfelük vasárnap, romániai idő szerint hajnali 5.30-tól. Románia 0 ponttal a középdöntőben folytatja, ahol többek között Svédországgal, Oroszországgal és Japánnal mérkőzik meg. A magyar válogatottnak mostantól azért kell szurkolnia, hogy a tavalyi Európa-bajnokság 2-6. helyezettjei, vagyis Oroszország, Hollandia, Norvégia, Svédország és Románia közül legalább négy csapat kivívja az olimpiai szereplés, illetve a selejtezőn való részvétel jogát a világbajnokságon, mert ebben az esetben a kontinenstornán hetedik helyezett magyarok is részt vehetnek a márciusi selejtezőn.

kiállítások: 12, illetve 10 perc

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 10 pont, 2. Montenegró 8, 3. Románia 6, 4. Magyarország 4, 5. Szenegál 2, 6. Kazahsztán 0

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.

2024. március 20., szerda

A Sepsi OSK elleni mérkőzésen történt incidensek miatt több tízezer lejre bírságolták a ploieşti-i Petrolul klubot

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán 33 750 lejes bírságot szabott ki a ploieşti-i Petrolul klubra a Sepsi OSK elleni találkozón történt incidensek miatt.

2024. március 18., hétfő

Doppinggyanú vet árnyékot a Sepsi OSK egyik játékosára

Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgóklub tulajdonosa hétfőn megerősítette, hogy a csapat egyik játékosának, Cosmin Mateinek pozitív lett a doppingtesztje a craiovai Universitatea elleni mérkőzést követően.

2024. március 17., vasárnap

A kis Bence és a nagy Bartucz klasszisjátékával kijutottak a párizsi olimpiára a magyar kézilabdázók

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 15., péntek

Olasz csapattal találkoznak Szoboszlaiék az Európa-liga negyeddöntőjében

Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool az Atalantával találkozik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében.

Real Madrid–Manchester City párharc is lesz a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

A címvédő Manchester City a Real Madriddal került össze a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

2024. március 14., csütörtök

Minden magyart egyesít: bemutatták a magyar labdarúgó-válogatott új mezeit

Az adidas bemutatta a nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott hazai és idegenbeli mezeit.

2024. március 13., szerda

Diószegi: nagyon szeretnénk egy bronzérmet, ami nekünk, székelyeknek aranyosan csillogna

Az utolsó pillanatban biztosította helyét a román labdarúgó-bajnokság felsőházi folytatásában a Sepsi OSK, amelynek a célja a bronzérem és az ezzel járó nemzetközi kupaszereplés – többek között erről beszélt az M1 aktuális csatornának Diószegi László.