2011. május 16., 09:172011. május 16., 09:17
Gheorghe Covaciu vezetőedző büszkén könyvelte el, hogy sorozatban másodszor közvetlenül az Oltchim mögött végeztek a Nemzeti Ligában, azt viszont a teljes idényre visszatekintve sajnálta, hogy a Bajnokok Ligájában nem jutottak tovább a selejtezőkből. Az élvonaltól a Resica és a Buzău búcsúzik. A legjobb 8 csapat május 19. és 21. között Bákóban, a Román Kupa küzdelmeivel zárja az idényt.
Nemzeti Liga, nők, 26., utolsó forduló: Buzăui HCM–Bukaresti CSM 34-34, Brassói Rulmentul–Craiovai SCM 26-21, Kolozsvári U Jolidon–Zilahi HC 22-17, Resicabányai Universitatea–Romani HCM 23-33, Konstancai Tomis–Brăilai Dunărea 29-30, Dévai Cetate–Galaci Oţelul 26-34, Râmnicu Vâlcea-i Oltchim–Nagybányai HCM Ştiinţa 45-26. A végeredmény: 1. Oltchim 51 pont, 2. Kolozsvár 42, 3. Bukaresti CSM 38, 4. Zilah 33, 5. Roman 32, 6. Brăila 29, 7. Galac 29, 8. Nagybánya 28, 9. Brassó 21, 10. Konstanca 20, 11. Craiova 13, 12. Déva 12, 13. Resica 9, 14. Buzău 7. Férfiak, 25. forduló: Konstancai HCM–Nagyváradi VSK 32-30, UCM HC Krassó-Szörény–Brassói Dinamo 33-22, Bukaresti CSM–Tîrgu Jiu-i Energia Pandurii 34-30, Bákói Ştiinţa–Kolozsvári U Transilvania 29-29, Temesvári Poli–Nagybányai Minaur 27-23. Korábban: Szatmárnémeti VSK–Székelyudvarhelyi KC 33-33, Bukaresti Steaua–Suceavai Bucovina 26-32. Az élcsoport: 1. Konstanca 45 – már bajnok, 2. SZKC 37, 3. Suceava 36.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.
A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.
szóljon hozzá!