Fegyelmi eljárást indított az UEFA a magyar szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt

Képünk illusztráció •  Fotó: Magyar Labdarúgó Szövetség/Facebook

Fotó: Magyar Labdarúgó Szövetség/Facebook

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi eljárást indított a magyar szövetség (MLSZ) ellen a szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt.

Krónika

2024. október 26., 13:132024. október 26., 13:13

2024. október 26., 13:162024. október 26., 13:16

Az MLSZ honlapjának pénteki beszámolója szerint a rasszista vétségek múlt hétfőn a magyar válogatott 2-0-ra megnyert bosznia-hercegovinai Nemzetek Ligája-mérkőzésén történtek – írta az MTI.

„Amennyiben a fegyelmi testület bizonyítottnak találja a rasszista megnyilvánulások elkövetését, úgy várhatóan életbe lép a korábban felfüggesztett szankció,

amely szerint a válogatott soron következő idegenbeli mérkőzésére a magyar vendégszektorba nem lesz engedélyezett a jegyértékesítés” – olvasható a tájékoztatásban, amely alapján az MLSZ a fegyelmi döntés megismeréséig nem értékesít jegyeket a soron következő hollandiai mérkőzésre.

A magyar szövetség azt javasolja a hollandiai utazást tervező szurkolóknak, hogy az esetleges szállás- és jegyfoglalásokkal várjanak, illetve körültekintően járjanak el.

A csoportjában harmadik helyen álló nemzeti együttesre idén még két találkozó vár a Nemzetek Ligája élvonalában: legközelebb november 16-án Hollandia vendégeként lép pályára Amszterdamban, majd három nappal később Németországot fogadja a Puskás Arénában.

korábban írtuk

Magyarellenes rigmusokat skandáló román futballhuligánok megbüntetését kérik a Csíkszereda váradi meccse után

Magyarellenes rigmusok skandálása miatt soviniszta román futballhuligánok megbüntetését kéri Szabó József, a nagyváradi közgyűlés RMDSZ-es tagja a Nagyváradi Bihar FC és az FK Csíkszereda vasárnapi mérkőzésén történt incidensek nyomán.

2024. október 25., péntek

Európa-liga: megvannak a Fradi első pontjai, hazai pályán győztek le a zöld-fehérek a Nice csapatát

A Ferencváros hazai pályán 1-0-ra legyőzte csütörtökön a Nice csapatát a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának harmadik fordulójában, így megszerezte az első pontjait.

2024. október 24., csütörtök

FIFA-ranglista: közelebb a románok a magyarokhoz

A magyar válogatott maradt a 32. helyen a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, a FIFA-ranglistát továbbra is a világbajnok és Copa América-győztes Argentína vezeti.

2024. október 22., kedd

Maholnap 40 éves, de még mindig Ronaldo a világ legjobban fizetett labdarúgója

Cristiano Ronaldo keresi a legtöbb pénzt 2024-ben is a labdarúgók közül a Forbes magazin legfrissebb kimutatása szerint.

2024. október 21., hétfő

Kétszer is döntőbe jutott, két ezüstérmet szerzett Szőcs Bernadette az asztalitenisz Európa-bajnokságon

Két ezüstérmet nyert vasárnap Szőcs Bernadette az ausztriai Linzben megszervezett asztalitenisz Európa-bajnokságon, miután a női páros küzdelmeiben, majd egyéniben is vereséget szenvedett a fináléban.

Ilyen is rég volt: a Ferrari mindent vitt a Forma–1-es futamon

Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője nyerte a Forma–1-es Egyesült Államok Nagydíját vasárnap a texasi Austinban, ahol a show-t a világbajnoki címvédő és éllovas Max Verstappen (Red Bull) Lando Norrisszal (McLaren) vívott csatája vitte el.

2024. október 20., vasárnap

Real Madrid: Modrić megdöntötte Puskás rekordját

A Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid 2-1-re nyert a Celta Vigo otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának szombati játéknapján.

2024. október 18., péntek

Fél évig nem játszhat a magyarok elleni olimpiai negyeddöntő után botrányt okozó olasz pólóválogatott

A vizes sportok nemzetközi szövetsége hat hónapra felfüggesztette, valamint 50 ezer dolláros pénzbüntetéssel sújtotta az olasz férfi vízilabda-válogatottat a magyarok elleni olimpiai negyeddöntőt követő botrányok miatt.

A kormány engedélye nélkül nem fizethető ki az evezős szövetség botrányos pénzjutalma

Marcel Ciolacu kormányfő szerint „tisztázta” az olimpiai sportolók jutalmazása körül kialakult helyzetet az illetékes tisztségviselőkkel, ezért nincs szükség a miniszterelnök ellenőrző testületének vizsgálatára ebben az ügyben.

Töretlen lelkesedéssel zajlik az Interliga, román és magyar kölyökcsapatok közös futballbajnoksága

Tizenhét évvel ezelőtt kezdődött Interliga néven a magyar és román határ menti megyék közös labdarúgó-bajnoksága, amelyben a 8–11 éves gyerekekből álló csapatok vesznek részt. Uniós támogatással hívták életre, de azóta önszerveződővé vált.