Fotó: Facebook/F1
Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte vasárnap az Azerbajdzsáni Nagydíjat, a Forma-1-es idény negyedik futamát, így ismét átvette a vezetést a pontversenyben.
2019. április 28., 19:012019. április 28., 19:01
2019. április 28., 21:482019. április 28., 21:48
A pályafutása ötödik győzelmét elérő Bottas mögött csapattársa, a címvédő és ötszörös világbajnok brit Lewis Hamilton lett a második. Korábban még soha nem fordult elő, hogy egy csapat a szezon első négy versenyén dupla sikert aratott, erre most először a Mercedes volt képes. Bakuban a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája végzett a harmadik helyen.
Pierre Gasly, Robert Kubica és Kimi Räikkönen csak a bokszutcából kezdhette meg a versenyt büntetés miatt.
A kerékcseréket követően visszaállt a korábbi sorrend, egy kivétellel: hosszú ideig Leclerc vezetett, mert lendületét látva csapata halogatta az abroncsok cseréjét. A Ferrari taktikusai némileg elszámították magukat, mert a monacói versenyző előnye fogyni kezdett, majd a 32. körben Bottas, aztán Hamilton is megelőzte őt. Leclerc a hatodik helyre tért vissza, és végül ötödikként zárt, de mivel ő érte el a verseny leggyorsabb körét, pluszpontot kapott.
A Forma-1-es világbajnoki sorozat két hét múlva Barcelonában folytatódik.
Végeredmény, Azerbajdzsáni Nagydíj, Baku (51 kör, 306,1 km, a pontszerzők):
1. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 1:31.52.492 óra
2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1.524 másodperc hátrány
3. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 11.739 mp h.
4. Max Verstappen (holland, Red Bull) 17.493 mp h.
5. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:09.107 perc h.
6. Sergio Pérez (mexikói, Racing Point) 1:16.416 p h.
7. Carlos Sainz Jr. (spanyol, McLaren) 1:23.826 p h.
8. Lando Norris (brit, McLaren) 1:40.268 p h.
9. Lance Stroll (kanadai, Racing Point) 1:43.816 p h.
10. Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo) 1 kör hátrány
A vb-pontversenyek állása 4 futam után (még 17 van hátra):
Pilóták:
1. Bottas 87 pont
2. Hamilton 86
3. Vettel 52
4. Verstappen 51
5. Leclerc 47
Csapatok:
1. Mercedes 173
2. Ferrari 99
3. Red Bull 64
4. McLaren 18
5. Racing Point 17
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.
A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.
Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este.
Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.
szóljon hozzá!