Bölöni László egy üveg whiskyt kért feleségétől, miután csapata drámai csatában kiesett a francia élvonalból

Nem sikerült. Bölöni László egy évvel a feljutás megünneplése után kiesés miatt búsulhat

Fotó: Fcmetz.com

A Bölöni László által felkészített Metz labdarúgócsapata vasárnap este kiesett a francia élvonalból, miután a hosszabbításban elbukta az osztályozós párharcot, annak ellenére, hogy emberhátrányban két gólt is szerzett a hazai pályán rendezett visszavágón.

Páva Adorján

2024. június 03., 12:562024. június 03., 12:56

„Beszéltem a feleségemmel. Megkértem, vásároljon egy üveg whiskyt. Jégkockákat is előveszek” – nyilatkozta a drámai körülmények között elbukott párharc után az erdélyi szakember. Akinek együttese – újoncként – a 18 csapatos Ligue 1 16. helyén zárta a pontvadászatot, ezért osztályozót kellett vívnia a bennmaradásért. Ellenfele a másodosztály harmadik helyén zárt St Etienne volt, amely az első, hazai mérkőzésen 2-1-es előnyre tett szert élvonalbeli ellenfelével szemben.

A vasárnapi visszavágó katasztrofálisan kezdődött a Metz számára a Stade Saint-Symphorien gyepén: Pape Diallo a 6. percben piros lapot kapott egy súlyos szabálytalanságért.

Azonban tíz percre rá Lamine Camara így is vezetéshez juttatta a házigazdákat, sőt nem sokkal később Mikautadze értékesítette a Bölöni csapata számára megítélt büntetőt.

Az emberhátrányban játszó Metz átadta az irányítást a vendégeknek, akik még az első félidőben szépítettek, majd a második játékrészben több nagy helyzetet is kihagytak, viszont az eredmény nem változott, így hosszabbítás következett. Amely második játékrészének hajrájában elúszott a hazaiak bennmaradása: a 117. percben győzelmet érő gólt lőtt a St Etienne.

Idézet
Valóban elképesztő meccs volt, egyszer fent, aztán lent voltunk. Amikor belépsz az öltözőbe, át kell érezned a játékosok szomorúságát, lehangoltságát. Egyesek lehajtott fejjel ülnek, mások sírnak, könnyeikkel küszködnek. Olyankor meg kell találni a megfelelő szavakat”

– idézte a News.ro hírportál a meccs után nyilatkozó Bölönit. Aki gratulált játékosainak azért a hihetetlen fizikai és pszichikai erőfeszítésért, amit 120 percen keresztül emberhátrányban játszva tettek, megemlítve: akár 3-2-re is nyerhettek volna, ha értékesítik helyzetüket. „De nem volt elég. Túl kell tennünk magunkat ezen, hogy még erősebbekké váljunk, és felemeljük fejünket” – értékelt a 71 éves Bölöni.

Aki a jövőjét érintő kérdés hallatán arra kérte az újságírót, ne érintse ezt a témát, mert „megsebzi” vele.

„Természetesen beszélek erről a klubvezetéssel. Vannak megoldani valók, döntéseket kell hozni” – mondta a dicsőszentmártoni születésű, játékosként a Marosvásárhelyi ASA és a Steaua labdarúgójaként hírnevet szerző erdélyi magyar futballszakember. Akinek széke igencsak inog a francia média szerint, így kérdéses, hogy a szezon ideje alatt Bölönit többször is tisztségében megerősítő klubvezetés továbbra is kitart-e mellette.

Mint ismeretes, 2022-ben Bölöni éppen ilyen helyzetben vette át a Metz irányítását, amely akkor esett ki a Ligue 1-ből. Viszont irányításával azonnal visszajutottak az élvonalba, ám ott nem sikerült megvetni lábukat. A játékosként Franciaországban a Creteil és az Orleans csapatát is erősítő, edzőként a Nancy, a Rennes, a Monaco és a Lens kispadján is megfordult Bölöni Lászlót még egyéves szerződés köti a Metz együtteséhez.

korábban írtuk

Bölöni francia „arca”: hetente süteményt visz unokáinak, otthon kertészkedik, barkácsol az erdélyi sikeredző

„Perfekcionista maradtam, a füvet is milliméteres pontossággal nyírom” – nyilatkozta egy interjúban Bölöni László, aki franciaországi életéről mesélt a legújabb futballedzői sikereinek is otthont adó ország július 14-ei nemzeti ünnepe alkalmából.

2024. június 02., vasárnap

Magyar siker: hatodszor kerül Győrbe a női kézilabda Bajnokok Ligája trófeája

A Győri Audi ETO KC nyerte az idei női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután a négyes döntő vasárnap esti, budapesti aranymeccsén 30-24 arányban legyőzte a német SG BBM Bietigheim együttesét.

2024. június 01., szombat

Újabb diadal: a Real Madrid nyerte a Bajnokok Ligája döntőjét

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírását, amelynek szombati döntőjében 2-0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot a londoni Wembley Stadionban. Ezzel a 15. diadalát aratta a legrangosabb európai kupasorozatban.

Legyőzte a dán Esbjerget, és bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe a Győri Audi ETO

A Győri Audi ETO KC 24–23-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében.

2024. május 30., csütörtök

Hosszabbításban lőtt góllal győzött az Olimpiakosz a Konferencia-liga döntőjében

Az Olimpiakosz első görög klubcsapatként nyert nemzetközi trófeát, miután szerdán a harmadik alkalommal kiírt labdarúgó Konferencia-liga athéni döntőjében hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a tavaly is finalista olasz Fiorentinát.

2024. május 28., kedd

Másodszorra is az élvonalba vezette debreceni vízilabdacsapatát a nagyváradi edző

A tavalyi szezonhoz hasonlóan idén is feljutott a magyar élvonalba a Debrecen pólócsapata, ezúttal azonban óriási a különbség Kádár Kálmán együttese számára, a klub ugyanis vállalja az OB1-es szereplést.

2024. május 27., hétfő

Magyar színekben vesz részt a sakkolimpián az egy ideje román „zászló alatt” versenyző Rapport Richárd

Rapport Richárd és Lékó Péter is ott lesz a magyar férfi sakkválogatottban a szeptember 10-én kezdődő budapesti sakkolimpián.

Rossi az Eb kapcsán: meccsről meccsre gondolkodunk, jelenleg a Svájc elleni csoportmérkőzés „életünk legfontosabb összecsapása”

A magyar labdarúgó-válogatott célja a továbbjutás a házigazda németeket, valamint a skótokat és a svájciakat is felvonultató csoportból a június 14-én kezdődő Európa-bajnokságon, de Marco Rossi szövetségi kapitány szerint ez nem csak a csapaton múlik.

Elhunyt Birtalan István, a román kézilabda-válogatott kétszeres világbajnok egykori tagja

Elhunyt hétfőn Birtalan István romániai magyar kézilabdázó, a román válogatott egykori, kétszeres világbajnok tagja.

2024. május 26., vasárnap

Leclerc Monaco hercege: először nyert hazai pilóta Monte-Carlóban az autótörős nagydíjon

A hazai közönség előtt szereplő Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Monacói Nagydíjat, így a sportág történetének első hercegségbeli győztese lett Monte-Carlóban.