„Kifacsart citrom” – a címvédő Astra ismét kikapott

Sorozatban negyedik vereségét szenvedte el hétfő este a Giurgiui Astra labdarúgócsapata az élvonalbeli bajnokság felsőházi rájátszásában, ezért a korábban sorozatban nyolc győzelmet kipipáló címvédő edzője, Marius Șumudică érthető csalódottsággal nyilatkozott a Dinamo ellen elszenvedett 2-1-es hazai kudarc után. 

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2017. április 11., 17:222017. április 11., 17:22

Elmondása szerint nem talál megoldást arra, hogy kievickéljenek ebből a krízisből, hiszen még a kezdő tizenegyben kipróbált változtatásai sem vezettek eredményre.

„Nem is találok rá magyarázatot. Nagyon rosszul festünk. Erőnlétileg veszítünk csatákat, mert ki vagyunk facsarva, mint egy citrom. Egy buta gólt is kaptunk a 83. percben, és hiába cseréltem, mert azok, akik pályára léptek, halottabbak voltak, mint a lehozott játékosok. Esélyem sincs arra, hogy felrázzam a csapatot ebből az állapotból. Amilyennek most látszunk, még Mourinho sem lenne rá képes\" – fogalmazott a 46 éves szakember, aki még kártérítés nélkül is hajladó lenne távozni, ha az biztosan átlendítené az együttest a holtponton. A kudarcsorozat miatt nem is látja értelmét, hogy most szerződése meghosszabbításáról tárgyaljon a vezetőségével, mert felelősnek érzi magát a történtekért. „Jelen pillanatban mi vagyunk a felsőház leggyengébb csapata. Szégyellek kilépni az utcára\" – tette hozzá.

Öt forduló után, azaz a playoff félidejében az Astra a sereghajtó hatodik helyén áll, 13 ponttal maradva el a listavezető FCSB-től, miközben a hétfő este Rivaldinho és Bumba második félidős góljaival győztes Dinamo jobb gólkülönbsége miatt most megelőzte a Kolozsvári CFR-t a harmadik helyért folyó versenyben.

Az alsóházban a Medgyesi Gaz Metan is hasonló hullámvölgyben van, mert bár Cristian Pustai edző tanítványai 1-1-es döntetlent játszottak hétfő este a Chiajna otthonában, ez kevés volt ahhoz, hogy visszaálljanak az összetett élére. Az alapszakasz utolsó fordulójáig a felsőház mezőnyébe pályázó erdélyi alakulat a playout-tabella második helyén ragadt 26 ponttal, miközben a Iași 28 ponttal áll az élen öt forduló után.

A playoff állása:
1. FCSB 5 4 0 1 9-4 36
2. Viitorul 5 2 2 1 5-3 34
3. Dinamo 5 2 2 1 5-3 29
4. CFR 5 2 1 2 7-7 29
5. Craiova 5 1 2 2 2-5 27
6. Astra 5 0 1 4 4-10 23

A playout állása:
1. Iași 5 4 1 0 8-2 28
2. Medgyes 5 1 3 1 5-5 26
3. Botoșani 5 2 1 2 7-4 23
4. Voluntari 5 1 2 2 5-8 20
5. Poli 5 3 1 1 6-3 17
6. Pandurii 5 1 3 1 3-4 15
7. Chiajna 5 0 2 3 3-7 15
8. ASA 5 1 1 3 3-7 10

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 01., kedd

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa

Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr

Több mint 50 ezer eurós bírságot ért a román futballszurkolók rasszizmusa
2025. június 30., hétfő

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját

Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.

Meghalt Szatmári Lajos egykori román válogatott focista, aki Magyarországnak fejelte egyetlen gólját
2025. június 30., hétfő

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren

A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.

Megvan Usain Bolt utódja? Évek óta nem futottak ilyen időt 100 méteren
2025. június 30., hétfő

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron

Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.

Mesébe ágyazott mozgásfejlesztés: ősszel indul a Hópárduc falmászóprogram Kolozsváron
2025. június 26., csütörtök

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool

Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.

Újabb magyar válogatott labdarúgót igazolt le a Liverpool
2025. június 25., szerda

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda

A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.

Harmadszor igazolt a magyar bajnokságból a román élvonalba jutott FK Csíkszereda
2025. június 20., péntek

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet

A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.

Kifőzték a stadionokban sörivást engedélyező tervezetet
2025. június 17., kedd

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat

Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.

Címét megvédve aranyérmes a magyar férfi kardcsapat
2025. június 17., kedd

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában

A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.

A Paksi FC lesz a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa-liga selejtező első fordulójában
2025. június 16., hétfő

Forma–1: Mercedes-győzelmet hozott a Kanadai Nagydíj

George Russell, a Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap Montréalban, míg a negyedikként záró Oscar Piastri, a McLaren ausztrál pilótája növelte az előnyét az összetett élén.

Forma–1: Mercedes-győzelmet hozott a Kanadai Nagydíj