Fotó: Jeanchristophe Bott/EPA/Agerpres
Kanada és Ausztrália nem fog sportolókat küldeni a tokiói nyári olimpiára, amennyiben azt az eredeti tervek szerint idén július 24. és augusztus 9. között rendezik meg. A „juharlevelesek” és az ausztrálok ezt hétfőn jelentették be, olimpiai bizottságaik pedig hangsúlyosan az ötkarikás játékok elhalasztását kérték a nemzetközi szervezettől.
2020. március 24., 07:052020. március 24., 07:05
A kanadaiak közleménye alapján a 2021-es esztendőt tartanák megfelelő alkalomnak az esemény megrendezésére. „Még ha tisztában is vagyunk a halasztás elkerülhetetlen összetettségével, semmi sem fontosabb, mint sportolóink és világközösségünk egészsége és biztonsága” – magyarázták.
A kanadaiak és az ausztrálok ugyan az elsők, akik hivatalosan is bejelentették távolmaradásukat az ötkarikás játékoktól, de
Mint arról lapunkban már beszámoltunk, többek között a norvég, a szlovén, az amerikai, a spanyol és az angol sportvezetők is felszólították a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot (NOB) az ötkarikás csúcsesemény átütemezésére.
Megerősítették a Reuters korábbi értesüléseit is, amely szerint hatástanulmányokat rendeltek különböző forgatókönyvekre, és most először immár Japán miniszterelnöke, Abe Sindzó is úgy fogalmazott, hogy előfordulhat, hogy a halasztás „elkerülhetetlenné válik”.
A brit olimpiai bizottság szeretné, ha minél hamarabb véget vetnének a rendezés körüli bizonytalanságnak, és bejelentenék a végleges döntést. Thomas Bach, a NOB elnöke a sportolóknak címzett nyilvános levelében hangsúlyozta, hogy az emberek élete mindenekfelett áll, a NOB pedig megoldást akar kínálni, de jelenleg korai lenne bármit határozni. „Fontosnak tartjuk az érintettek egészségének védelmét és a vírus megfékezését. (…) Remélem, hogy amikor átérünk ezen a sötét alagúton, a kijáratnál az olimpia lángja ragyog majd fel” – fogalmazott.
„Szeretnének-e részt venni, félnek-e, vagy úgy ítélik meg, hogy felkészülésüket meghiúsította a járvány, és nem tudnának maximális teljesítményt nyújtani az olimpián. Nem szeretnék én a COSR elnökeként választ adni erre, mert ez őket érinti” – nyilatkozta Mihai Covaliu, a COSR vezetője.
Az Agerpresnek jelezte azt is, hogy hétfőn már semmilyen olimpiai válogatott nem tartott közös edzéseket Romániában, ugyanakkor később Elisabeta Lipă, az evezősök szakszövetségének elnöke bejelentette, hogy ma találkozójuk lesz az egészségügyi minisztérium illetékeseivel, mivel Adrian Streinu-Cercel, a Matei Balș Intézet igazgatója és a fokozottan fertőző betegségekre szakosodott testület tagja jóváhagyta a közös felkészülésük folytatását. A sportvezető újfent hangsúlyozta, hogy sportbázisukon rendkívüli szigorúság uralkodik, elzártan készülnek, és kisebb a fertőzés kockázata, mintha a saját otthonukban lennének.
– mondta Lipă.
Eközben a Magyar Olimpiai Bizottság hétfőn közleményben hangsúlyozta, hogy a NOB az elmúlt 125 év alatt számtalan nehéz helyzettel állt szemben, a modern kori játékok népszerűsége pedig arra sarkall, hogy bízzanak a döntéseiben. „A koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzetben sem látja a Magyar Olimpiai Bizottság célravezetőnek, hogy a szakértői véleményekre támaszkodó NOB-vezetőség határozatát kétségbe vonja. Biztosak vagyunk abban, hogy a XXXII. nyári olimpiai játékok megrendezésével kapcsolatban megfelelő döntést fognak hozni, amikor ez időszerű” – summázta a közlemény.
Tovább csúszik a szezonrajt
Miközben az olimpia rendezését bizonytalanság lengi be, a Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság 2020-as szezonrajtja már biztosan újabb két hetet fog csúszni, miután hétfőn bejelentették, hogy a június 7-ei Azeri Nagydíjat is elhalasztják. Az ausztrál, a bahreini, a vietnami, a kínai, a holland, a spanyol és a monacói versenyek után ez már nyolcadik futam amelyet a koronavírus-járvány miatt nem fognak a tervezett időben megrendezni és elképzelhető, hogy a június 14-re tervezett Kanadai Nagydíjat sem tudják megszervezni.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.
A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.
Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este.
Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.
A Gyergyói HK nyerte a jégkorong Erste Ligát, miután a döntő hatodik mérkőzésén idegenben 3–1-re legyőzte az Csíkszeredai Sportklubot, ezzel összesítésben 4–2-vel zárta le a párharcot.
Két nagyszabású, több mint 1,168 milliárd lej értékű beruházással gyorsítja fel a román kormány a sportinfrastruktúra korszerűsítését.
Kialakult az elődöntő mezőnye, miután szerdán az Internazionale és az Arsenal jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcából.
szóljon hozzá!