Fotó: Radu Tuta/Agerpres
Bejelentette visszavonulását Ana Maria Popescu olimpiai, világ- és Európa-bajnok román párbajtőröző.
2021. december 07., 19:582021. december 07., 19:58
2021. december 07., 20:292021. december 07., 20:29
A 37 éves vívó egy videomegosztó csatornán tette közzé kedden azt a rövid felvételt, melyben könnyeivel küszködve jelentette be, hogy ennyi volt, nem érez már motivációt a folytatáshoz, és elérkezettnek látja az időt, hogy új életet kezdjen.
Ana Maria Popescu – korábbi nevén Branza – Rióban a román párbajtőrcsapat tagjaként szerzett olimpiai aranyérmet 2016-ban, egyéniben ezüstöt nyert 2008-as, pekingi és idén a tokiói játékokon. Világbajnokságon 2010-ben és 2011-ben állhatott a dobogó legmagasabb fokára a román csapat tagjaként, egyéniben pedig ezüst- és bronzérmes volt.
Pályafutása során 37 világkupán győzött és öt idényben is a világ legjobb párbajtőrözőjének bizonyult.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.
A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.
Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este.
Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.
A Gyergyói HK nyerte a jégkorong Erste Ligát, miután a döntő hatodik mérkőzésén idegenben 3–1-re legyőzte az Csíkszeredai Sportklubot, ezzel összesítésben 4–2-vel zárta le a párharcot.
Két nagyszabású, több mint 1,168 milliárd lej értékű beruházással gyorsítja fel a román kormány a sportinfrastruktúra korszerűsítését.
Kialakult az elődöntő mezőnye, miután szerdán az Internazionale és az Arsenal jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcából.
Április 18-án, pénteken ünnepli megalapításának 80. évfordulóját Arad első számú labdarúgócsapata. Az UTA a Sepsi OSK-val játszik bajnoki mérkőzést az évfordulón, de azt megelőzően egész héten különböző programokra várják a szurkolókat.
A Gyergyói HK házigazdaként 3-2-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a jégkorong Erste Liga döntőjének keddi, ötödik mérkőzésén.
szóljon hozzá!