Fotó: Pixabay
A székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház, a nagyváradi Szigligeti Színház idén a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Karával közösen hirdette meg a dráMÁzat drámaíró versenyt.
2021. április 17., 14:592021. április 17., 14:59
2021. április 17., 15:582021. április 17., 15:58
A pályázat keretében három kategóriában várnak versenyműveket. A DEBÜT kategóriában olyan magyar nyelven írt drámával lehet jelentkezni, amely nem jelent meg kiadásban, és amelyet professzionális keretek között még nem mutattak be.
A drámaÍRÓ kategóriában olyan szerzők még nem publikált vagy be nem mutatott magyar nyelvű műveit várják, akiknek jelentek már meg írásai. A legjobbnak ítélt dráma szerzőjét e kategóriában is bruttó ezer eurós jutalomban részesítik, a művet pedig a pályázat kiírói bemutatják, ha beilleszthető a következő két évad műsortervébe.
A Tomcsa Sándor Színház lehetőséget biztosít a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Kara egy rendező szakos hallgatójának arra, hogy a drámaÍRÓ vagy a dramAUTOR nyertes művei közül az egyiket színpadra állítsa.
A szervezők valamennyi díjnyertes mű kiadását vállalják. A jeligés pályamunkákat június 15-ig kell beküldeni a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház mailcímére.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
szóljon hozzá!