2012. április 19., 08:362012. április 19., 08:36
Szőke-Kavinszki András, a társulat művészeti vezetője elmesélte: az elmúlt néhány hétben ötven, 14 és 18 éves kor közötti fiatalt hallgattak meg, közülük harmincan bizonyultak alkalmasnak a színpadi megjelenésre.
Szőke-Kavinszki András szerint a kiválasztott fiatalok jó része annyira tehetséges énekben és mozgásban, hogy a társulat már komolyan fontolgatja azt a lehetőséget, hogy két fontos szerepet is velük, egy fiúval és egy lánnyal játszasson el, megeshet tehát, hogy Ká, a kígyó, illetve Túna, a lány is diákszínész lesz. A tinik a város és a megye tíz iskolájából érkeztek, s van köztük olyan tehetséges 12 éves is, akit – bár nem éri el az alsó korhatárt – beválogattak a szereplők közé.
A Dzsungel könyvének előpróbái már folynak, a tervek szerint a mostani harminc fiatal közül nem mindenki vehet majd részt a darabban, így őszre az előpróbákon nyújtott teljesítményük alapján valószínűleg csak huszonnégyen maradnak. A munka a nyári vakáció idején sem marad abba: augusztus végén Havasrekettyén táboroztatják majd a beválogatott gyerekeket, ahol továbbfejleszthetik tehetségüket.
Dés László, Geszti Péter és Békés Pál musicaljét Horányi László, az Esztergomi Várszínház művészeti igazgatója rendezi, aki korábban többször is dolgozott Váradon: a Padlás, a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról, illetve a Mária evangéliuma című musicaleket is ő jegyezte a váradi színtársulatnál.
A premierre novemberben kerül sor a Nagyváradi Állami Filharmónia termében, s a tervek szerint a felújított színházépületben is lesz majd előadás. A Liliput Társulat legközelebbi bemutatója május 20-án lesz, ekkor a Három zsivány című előadást láthatja a közönség.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.