Álmatlan - egy képkocka a filmből
Fotó: Facebook/Filmtettfeszt - Erdélyi Magyar Filmszemle
A közönség és rajongók számára eddig ismeretlen oldalról mutatja be Pásztor Annát és zenekarát az Álmatlan című koncert- és dokumentumfilm, amelyet csütörtökön este a 19. Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle keretében vetítettek Kolozsváron. Az Anna and the Barbies magyarországi alternatív rock együttesről szóló alkotást a Planetárium kávézóban tekinthették meg az érdeklődők.
2019. október 04., 18:222019. október 04., 18:22
Porkoláb Norbert és Tanca Norbert filmjében egymást váltják az együttes 2016-os, budapesti Fővárosi Nagycirkuszban adott lemezbemutató-koncertjéből való jelenetek és az énekesnő monológjából kiragadott mély gondolatok, amelyek a művészetére vonatkoznak. A filmben az együttes tagjai is elmondták véleményüket a művésznőről, aki szerintük mindig kötöttségek nélkül megy előre a színpadon, így mindig képes összhangba kerülni a közönséggel, koncert közben szeret felmenni a nézők közé és megérinteni őket. Pásztor Anna őszintén és közvetlenül beszél a zenével kapcsolatos emlékeiről, életszemléletéről, valamint személyes élményeiről. Saját bevallása szerint
A vetítést követő közönségtalálkozón az Álmatlan készítői elismerték, hogy filmjük eredetileg koncertfelvételnek indult, a rendezvény után fogalmazódott meg bennük, hogy ez egy sokatmondó, semmiféle ismert műfaji kategóriába nem besorolható filmnek lehet az alapja.
,,Annát több mint két és fél órára bezártuk egy budapesti hangstúdióba, ahol teljesen egyedül volt, megadtuk neki a témaköröket, amiről beszélnie kellett, így készült el a monológ. Ebből azokat a részeket használtuk fel, amiről úgy gondoltuk, hogy a nézők számára sokatmondó lehet, és kevésbé sérti az ő privát szféráját” – árulta el Porkoláb Norbert rendező.
Az alkotók érdekességként azt is elmondták, hogy olyan nézőktől is kaptak pozitív visszajelzést, akik állításuk szerint egyáltalán nem kedvelik az együttes által képviselt zenei műfajt.
Gebe Zoltán
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.
A Szent Anna-tó körül szervezett, 35 éve kezdeményezett AnnART Nemzetközi Performansz Fesztiválokat idézik meg július 24-én és 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.
A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!