Ezen a héten népes képzőművészcsapat tevékenykedik a Hargita megyei Székelyvarságon.
2014. július 31., 19:142014. július 31., 19:14
Az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány (EMKA) kurátora, Bálint László kiválóan működő képzőművészeti kapcsolatai révén művésztelepet nyitott a helyi önkormányzattal és a civilekkel együttműködve a zsindelyországnak is nevezett településen.
Bálint László elmondta: Kákonyi Csilla, Barabás Éva, Csillag István, Csillag Imola, Váncsa Mónika, Mezey Ildikó, Incze Mózes, Ritoók Lajos, Gebora István, Bányai Éva, Tarcsay Béla, Pekó Zsolt, Répás Adrienn, Balló Andrea, Sipos Lóránt, Bandi Kati, Simó Enikő és Forró Ágnes tevékenykedik jelenleg a hatalmas tanyavilág valóban festői helyszínein.
A csíkszeredai Márton Árpád nem tudott ugyan bekapcsolódni a tábor munkájába, de képet küld a közös tárlatra. A művészek több erdélyi és magyarországi városból érkeztek – Sepsiszentgyörgy, Csíkszereda, Székelyudvarhely, Marosvásárhely, Kolozsvár, Nagyvárad, Debrecen, Budapest, Baja –, több iskolát és korosztályt képviselnek, úgyhogy a főszervező szerint, az itt létrehozott munkákból szervezett tárlaton igen széleskörű stílusbeli és technikai vonásokatr szemlélhet majd meg az érdeklődő.
A közös tárlat megnyitójára szombaton, 17 órától kerül sor a Varság központjában levő iskolában. A továbbiakban ez a kiállítási anyag részét fogja képezni annak a programnak, amely Egy falatnyi Erdély címmel már korábban is hírét vitte az erdélyi és székelyföldi tájak képzőművészeti lenyomatainak vándortárlat formájában a nagyvilág különböző pontjaira.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
szóljon hozzá!