Fotó: Biró István/archív
A Móricz Zsigmond regénye alapján készült Légy jó mindhalálig című musicalt mutatja be a Kolozsvári Állami Magyar Színház. A Béres László rendezésében színpadra kerülő musical zenéjét Kocsák Tibor írta, a librettót Miklós Tibor jegyzi. Az előadás bemutatója 2017. januárjában lesz, a próbafolyamat októberben kezdődik.
2016. október 03., 19:242016. október 03., 19:24
Az előadáshoz 11-15 év közötti énekelni, táncolni szerető gyerekeket keres a színház, a darab jellegéből fakadóan több fiúszereplőre van szükség, ugyanakkor lányok is szerepelni fognak az előadásban. Nyilas Misi szerepét a nyolcadikos kolozsvári Ábrahám Gellért játssza, akit a szintén Béres László által rendezett, nagysikerű Valahol Európában musicalben és A kétbalkezes varázsló című előadásban is láthatott már a közönség. Ugyanakkor megtörténhet, hogy kettős szereposztásban játsszák majd az előadást, ha sok tehetséges gyerek jelentkezik.
A többi szerepre jelentkezőknek készülniük kell egy maximum 3 perces szabadon választott szöveggel (vers, meserészlet, monológ stb.) és egy szabadon választott énekkel. Jelentkezni október 10-17. között az emoke.veres@huntheater.ro e-mail címen vagy a színház művészeti titkárságán (naponta 10-16 óra között, szombat és vasárnap kivételével) lehet a színház honlapján található adatlap kitöltésével. A jelentkezőknek fényképet is kell mellékelniük.
A meghallgatásokat október 21-én és 22-én tartják a Kolozsvári Állami Magyar Színház nagytermében. A meghallgatások beosztásáról telefonon értesítik a jelentkezőket, illetve a beosztást október 20-án közzétesszik a színház honlapján is. Valamennyi meghallgatásról videofelvétel készül. A szereplőválogatást követően, október 25-én hirdetnek eredményt, amit a Kolozsvári Állami Magyar Színház honlapján, illetve színház portáján teszik közzé.
1991. április 19-én a debreceni Csokonai Színházban, a teátrum százhuszonöt éves fennállásának alkalmából mutatták be először Móricz Zsigmond regényének musical-változatát. A produkció Debrecenből indult sikerkörútra, számos magyarországi és külföldi színpadon mutatták be. A ma is érvényes móriczi történetben az iskola és a társak a kortárs társadalom tükreként sorozatos próbák elé állítja a gyermeki hitet és bizalmat, majd a diáktársakkal és tanárokkal szembeni konfliktusok végleg szétporlasztják a gyermeki naivitást.
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban nyílik meg július 22-én, kedden 18 órától a Lábasház emeleti kiállítótereiben Damokos Csaba designer kiállítása.
A Magyar Rendőrség is felhívást tett közzé, hogy ha valaki látta a Maros megyei Mezőméhesen történt gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottját, azonnal értesítse a rendőrséget. A gyanúsított ellen európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.
Kristófi János nagyváradi festőnek állít emléket az a retrospektív kiállítás, amelyet július 22-én nyitnak meg a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (EMŰK).
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.
A Szent Anna-tó körül szervezett, 35 éve kezdeményezett AnnART Nemzetközi Performansz Fesztiválokat idézik meg július 24-én és 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.
A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
szóljon hozzá!