Fotó: Osztrák belügyminisztérium
Az osztrák rendőrség közismerten szigorúan bánik a közlekedési szabályokat áthágó gépkocsivezetőkkel. Idéntől azonban még inkább oda kell figyelniük a gyorshajtásra az Ausztriába utazóknak, mert a környezetvédelmi okokból bevezetett sebességkorlátozást megszegők akár több ezer eurós büntetésre számíthatnak.
2023. június 27., 21:162023. június 27., 21:16
2023. június 27., 22:062023. június 27., 22:06
Az osztrák autópályákon és autóutakon egyre gyakrabban jelenik meg az IG-L rövidítés egy sebességkorlátozást jelző tábla alatt. Az Immissionsschutzgesetz-Luft (IG-L) környezetvédelmi célból bevezetett sebességkorlátozást jelent.
Ezeket a közúti jelzéseket kiemelt figyelemmel kell kezelni, mert aki megszegi, az a környezetet károsítja, amiért jóval magasabb büntetés jár, mint a szokványos gyorshajtásért. Alapesetben ha a 100-as táblánál 130 km/h-val haladunk, akkor nagyjából 50 eurós büntetéssel lehet számolni, de a környezetvédelmi kihágásért több ezer eurós büntetést is kiróhat az osztrák rendőrség.
Környezetvédelmi sebességkorlátozásra figyelmeztető elektronikus kijelző osztrák autópályákon
A kolozsvári K. Zoltán családjával a hétvégén tartott haza Németországból Erdélybe, amikor Felső-Ausztriában, a Linz környéki autópályán figyelmen kívül hagyott egy környezetvédelmi lassításra felszólító jelzést. A radarozó rendőrök egy parkolóból mérték be, és amikor a kezébe adták a jegyzőkönyvet, kis híján rosszul lett: 30 km/óra sebességtúllépésért kereken ezer eurós bírságot szabtak ki.
Az Európai Bizottság döntése értelmében 2021. január 19-étől a külföldi, tisztán elektromos akkumulátoros vagy hidrogén-üzemanyagcellás autóval közlekedőkre kiterjesztették a mentességet az IG-L-es sebességkorlátozás alatti útszakaszokra, viszont minden más jármű sofőrje esetében szigorúan betartatják a szabályt.
Ausztriában a településen belüli, illetve kívüli utakon és az autópályán is büntetik a gyorshajtást. A kisebb mérvű gyorshajtásokra létezik egy fix összegű büntetési tétel, az Organmandat. Ebben az esetben az elkövető pontosan ismert, ellentétben a másik kategóriával, amelynél nem tudni, hogy ki követte el a szabálysértést, de a gépjármű rendszámát tudják. Az Anonymverfügung elnevezésű bírság tág határok között mozog.
A Police.hu tájékoztatója szerint az osztrák sztrádákon követési távolságot mérő készülékeket állított fel a rendőrség. Büntetésre számíthat, aki nem tartja be a követési távolságot.
Fotó: Osztrák belügyminisztérium
Aki nem lyukasztott, nem ragasztott fel a szélvédőre matricát, illetve az nem érvényes, annak kötelező kifizetnie a büntetést. Jó hír, hogy online is lehet matricát vásárolni. Egyszerűbb is, ráadásul nem kell az eltávolításnál szenvedni az üvegen maradt ragasztó lekapirgálásával. Az is fontos információ, hogy az osztrák–magyar határátkelőknél az osztrák hatóságok szigorúbban ellenőrzik a beutazó embereket és gépjárműveket.
Fotó: Osztrák belügyminisztérium
A raklapokon vagy egyenesen a földön őrzött növényvédő szereket Barza (Bârsa) községben, egy cég telephelyén találták.
Egy nap alatt 115 ezer lejre bírságoltak meg gyorshajtókat a Bihar megyei rendőr-főkapitányság egyenruhásai. A Speedmarathon nevű európai rendőrségi akció egész héten folytatódik.
Meghosszabbította csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a Románia nagy részére kiterjedő, rossz időre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat.
A barnamedvék száma Romániában jelenleg 10 419 és 12 770 közé tehető, miközben az optimális egyedszám 4000 lenne – nyilatkozta csütörtökön Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
Hivatali visszaélés miatt vádat emelt az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Székelyudvarhely korábbi polgármestere, Gálfi Árpád ellen – közölte csütörtökön a vádhatóság.
Aláírták a Szilágynagyfalu–Vaskapu-sztrádaszakasz kivitelezési szerződését, amivel lezárult az észak-erdélyi autópálya közbeszerzési eljárása.
A férfit maffiamódszerekkel végezték ki 2021 májusában: bombát szereltek az autójába, és a robbantásban életét vesztette, gépkocsija megsemmisült.
Kitettek magukért Erdély rajongói Románia legrangosabb turisztikai megmérettetésén: bár az Év úti célja verseny idei fődíját a Duna-delta vitte el, egy kivétellel minden kategóriában erdélyi célpont, köztük több magyar kötődésű település lett az első.
A brassói magán- és jogi személyek a jövő évtől új adót fizethetnek: a polgári védelmi adót – adta hírül a Bună Ziua Brasov helyi portál. A cikk szerint az így befolyó összegeket a polgári védelmi célú óvóhelyek fenntartására fordítanák.
A medvék elriasztják a hegyvidéki üdülőhelyekről a turistákat, akik már táborokba sem merik elengedni a gyerekeiket – jelentette ki szerdán az Agerpresnek a Brassópojánai Turisztikai Munkáltatók Szövetségének elnöke.
szóljon hozzá!