Jens Stoltenberg NATO-főtitkár (archív felvétel)
Fotó: Facebook/NATO
A NATO-nak nincsenek arra utaló információi, hogy egy Moszkva által Románia ellen indított szándékos támadás nyomán kerültek volna az ország területére a vélhetően drónból származó roncsdarabok – jelentette ki csütörtökön az Európai Parlamentben (EP) az észak-atlanti szövetség főtitkára.
2023. szeptember 07., 13:432023. szeptember 07., 13:43
2023. szeptember 07., 13:462023. szeptember 07., 13:46
A Reuters hírügynökség beszámolója szerint Jens Stoltenberg azt mondta az EP-képviselők előtti felszólalásában, hogy nincsenek szándékos támadásra utaló információik, de várják a folyamatban levő vizsgálat eredményét. Hozzátette,
Ukrán illetékesek arról számoltak be hétfőn, hogy orosz drónok zuhantak le és robbantak fel Románia területén az Ukrajna dunai kikötője elleni előző éjszakai támadások során. A román hatóságok kezdetben cáfolták az információt, szerdán azonban Angel Tîlvăr védelmi miniszter bejelentette, hogy átfésültek egy jelentős területet Tulcea megyében, és vélhetően egy orosz drónból származó roncsokra bukkantak. Ezeket vizsgálatnak vetik alá, hogy megállapítsák az eszköz származását, típusát és kapacitását – emlékeztet az Agerpres.
Románia tájékoztatta NATO-szövetségeseit arról, hogy olyan roncsdarabokat találtak a Duna közelében, amelyek valószínűsíthetően egy drón darabjai – nyilatkozta szerdán este Klaus Iohannis.
Klaus Iohannis államfő sürgős, szakszerű vizsgálatot kért a Tulcea megyében becsapódott orosz dróndarabok ügyében, tisztázandó a megtalált darabok eredetét, és azt, hogy mikor, hogyan, és milyen körülmények között kerültek Románia területétre.
Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő szerint „elképzelhetetlen és elfogadhatatlan” lenne a rendszerváltás Iránban.
Megérkezett péntek reggel Romániába 121 román állampolgár és családtagjaik, akiket a közel-keleti konfliktusövezetből menekítettek ki a hatóságok.
Ukrajnának továbbra is „teljesen indokolt” veszteségeket kell okoznia Oroszországnak a fokozódó agresszióval szemben – mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtök esti beszédében.
Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek – közölte Karoline Leavitt elnöki szóvivő.
Az Európai Bizottság álláspontja szerint, ha az EU gyorsan, hatékonyan és stratégiailag kíván fellépni, akkor a minősített többségi szavazásra kell áttérni az egyhangú döntéshozatalról – közölte a kutatásért és innovációért felelős uniós biztos.
Oroszország „a lehető leghamarabb” véget akar vetni az ukrajnai háborúnak, lehetőleg békés eszközökkel, és kész folytatni a tárgyalásokat, feltéve, hogy Kijev és nyugati szövetségesei hajlandóak erre – mondta Vlagyimir Putyin elnök.
Állásfoglalást fogadott el a szerdai strasbourgi plenáris ülésén az Európai Parlament, amelyben többek között javasolja a EU helyreállítási finanszírozásának (RFF) meghosszabbítását az előrehaladott állapotban lévő beruházások számára.
Donald Trump jóváhagyta az Irán elleni támadás terveit, de még nem hozta meg a végleges döntést arról, hogy csapást mér-e az országra – jelentette a CBS.
Miközben számos iráni nukleáris létesítmény megsínylette az Izrael által pénteken indított támadást, amelynek célja, hogy megakadályozza a perzsa államot az atombomba kifejlesztésében, egy létesítmény ellenáll: a fordói urándúsító üzem.
Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén jelentést fogadott el, amelyben aggodalmát fejezte ki az uniós értékek állítólagos tagállami, köztük a magyarországi megsértése miatt – tájékoztatott az uniós parlament szerdán.
szóljon hozzá!