Vlagyimir Putyin szerint az orosz hadsereg feladata az ukrán fegyveresek teljes „szétzúzása” a kurszki régióban
Fotó: Orosz elnöki hivatal
A közeljövő feladata az ellenség teljes szétzúzása a kurszki régióban és a térség teljes felszabadítása – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán, amikor felkeresett egy meg nem nevezett vezetési pontot Kurszk megyében.
2025. március 12., 23:142025. március 12., 23:14
2025. március 12., 23:232025. március 12., 23:23
„Emberségesen bánunk és kell bánnunk minden emberrel, aki a kezünkbe kerül. Ugyanakkor szeretném emlékeztetni önöket, hogy a külföldi zsoldosok nem tartoznak a hadifoglyokkal való bánásmódról szóló genfi egyezmény hatálya alá” – mondta a katonai gyakorlóruhát viselő orosz vezető. Putyin szerint a Kurszk megyében elfogott ellenséghez az orosz törvényeknek megfelelően, terroristaként kell viszonyulni.
A hadseregtábornok szerint az ellenségnek a régióban lévő csoportját körülvették, elszigetelték, és tervszerűen megsemmisítik. Négyszáz főt foglyul ejtettek.
Elmondta, hogy a háború eme szakaszában Kijev igyekezett a kurszki régióban stratégiai hídfőállást kialakítani, hogy ide terelje át az orosz haderőt a Donyec-medencéből, de ezek a tervek meghiúsultak. Az orosz vezérkari főnök jelentése szerint erre a hídfőállásra esett az ukrán személyi állomány veszteségeinek 19, a haditechnikáénak pedig a 40 százaléka. Az ukrán hadseregnek a kurszki betörés kezdete, 2024. augusztus 6. óta elszenvedett emberveszteségét több mint 67 ezer főben, a megsemmisített haditechnikai eszközöket pedig több mint hétezerben nevezte meg.
Külön kiemelte a Potok (Áramlat) hadművelet szerepét a kurszki régió felszabadításában, amelynek keretében egy több mint hatszáz főt számláló alakulat a gázszállító rendszer csövében 15 kilométert haladva, váratlanul az ukrán védvonalak mögé került. Geraszimov bejelentette, hogy az orosz hadsereg Szumi megye irányában átlépte az orosz–ukrán államhatárt.
Nemzetközi jelentések szerint az ukrán hadsereg arról dönthetett, hogy végleg kivonulnak Oroszország nyugati régiójából, a kurszki területről, amelynek egy részét tavaly augusztustól kezdve szállták meg az ukrán csapatok egy meglepetésszerű offenzíva után. A régióban az utóbbi időben fokozódtak az orosz támadások, ami a jelek szerint tarthatatlanná tette a helyzetet az ukránok számára.
Ukrajna kihozta a lehetséges maximumot a kedden a szaúd-arábiai Dzsiddában az Egyesült Államokkal a tűzszünetről folytatott tárgyalások során – vélekedett Bendarzsevszkij Anton külpolitikai elemző, a posztszovjet térség szakértője.
A magyar szabadság eszméje örökkévaló és időtlen – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Budapesten az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján tartott ünnepi beszédében.
Orbán Viktor miniszterelnök a március 15-ei nemzeti ünnepünk alkalmából tett közzé bejegyzést a közösségi média oldalán: új 12 pontot fogalmazott meg, üzenetét Brüsszelnek címezve.
Ukrajna gyakorlatilag már megkezdte egy nemzeti csapat kialakítását, amely megfelelő algoritmusokat dolgoz majd ki egy esetleges 30 napos tűzszünet ellenőrzésére, ami egy nagyon bonyolult folyamat.
Információkat és további jelzéseket küldött az orosz elnök amerikai hivatali partnerének, akinek különmegbízottját, Steven Witkoffot csütörtökön fogadta – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken újságíróknak.
Három volt, illetve jelenlegi román európai parlamenti (EP) képviselő neve is fölmerült az uniós törvényhozást érintő legújabb korrupciós ügyben.
Alaposan kiosztotta Klaus Iohannis volt román államfőt Donald Trump amerikai elnök.
Orbán Viktor miniszterelnök az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 177. évfordulója alkalmából levelet intézett a külhoni magyarokhoz.
„Nagyon csalódást keltő pillanat lenne az egész világnak, ha Oroszország nem fogadná el az ukrajnai tűzszünetre vonatkozó ajánlatot” – jelentette ki Donald Trump csütörtökön, mielőtt tárgyalóasztalhoz ült Mark Rutte NATO-főtitkárral Washingtonban.
Vlagyimir Putyin orosz elnök legfőbb külpolitikai tanácsadója, Jurij Usakov csütörtökön közölte: tudatta Washingtonnal, hogy az Egyesült Államok által javasolt 30 napos tűzszünet az ukrajnai háború szüneteltetése érdekében csak Ukrajnának lenne jó.
Több házkutatást hajtottak végre Belgiumban és Portugáliában egy, az Európai Parlamentet érintő újabb korrupciós ügyben, amelyben a gyanú szerint a Huawei kínai távközlési vállalat próbált befolyást szerezni az uniós döntéshozatalban.
szóljon hozzá!