Fotó: presidency.ro
Véget ért az európai gazdaságtörténetnek az a korszaka, amikor a kontinens olcsó energiát és nyersanyagokat importált Oroszországból – jelentette ki szombaton Bukarestben Orbán Viktor.
2022. december 17., 16:412022. december 17., 16:41
A magyar miniszterelnök a Cotroceni-palotában az Azerbajdzsánból Grúzián és Románián keresztül Magyarországra áramot szállító villamosenergia-vezetékről szóló szerződést írja alá – írja az Agerpres.
Az eseményen Orbán Viktor elmondta, Európa gazdasági növekedést és biztonságot akar, de erre nincs egy új stratégiája. Szerinte ebben a helyzetben a vezetőknek gondoskodniuk kell országuk gazdasági és energiabiztonságáról. Hozzátette: a megoldás új energiaforrások keresése és beszállítása Európának.
A magyar kormányfő hangoztatta:
Közlése szerint a szerződést aláíró felek a világ leghosszabb tenger alatti vezetékét készülnek megépíteni.
Ugyanakkor a magyar kormányfő azt is mondta, hogy Romániát mielőbb be kell fogadni a schengeni térségbe és országa támogatásáról biztosította a román felet.
A Cotroceni-palotában nyilatkozó magyar miniszterelnök elmondta, legutóbb nyolc évvel ezelőtt járt a román fővárosban, s gratulálni szeretne „romániai barátainak” az ebben az időszakban elért fejlődésért.
Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy Romániát mielőbb be kell fogadni a schengeni térségbe, s egyben arról biztosította a román felet, hogy ebben a kérdésben számíthat Magyarország támogatására.
A magyar miniszterelnök szombaton a Cotroceni-palotában aláírja az Azerbajdzsánból Grúzián és Románián keresztül Magyarországra áramot szállító villamosenergia-vezetékről szóló szerződést.
{K1}
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Miután szerdán bemutatta a 2028–2034 közötti időszakra vonatkozó 2000 milliárd eurós költségvetés tervezetét, az Európai Bizottság pénteken ismertette a tagállami részesedéseket: Romániának folyó áron 60,2 milliárd eurós támogatást irányoznak elő.
Az európai börtönök túlzsúfoltságára figyelmeztetett pénteken közzétett éves jelentésében az Európa Tanács, amely szerint számos országban jelentősen nőtt a fogvatartottak száma, meghaladva a férőhelyekét.
Az Európai Unió jóváhagyta eddigi egyik legszigorúbb szankciós csomagját Oroszország ellen – jelentette be Kaja Kallas uniós külügyi és biztonságpolitikai főképviselő az X-en pénteken.
Izrael csütörtökön közölte, hogy „mélységesen sajnálja” a Gáza egyetlen katolikus templomára mért halálos csapást, amelyben három ember meghalt.
Ukrajna fenntartja magának a jogot arra, hogy megfelelő válaszintézkedéseket tegyen Magyarországgal szemben – írta csütörtökön Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az általa vezetett tárca Telegram-oldalán.
Az Egyesült Államok azon dolgozik, hogy felgyorsítsa az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokat, összehangolva Donald Trump elnök új NATO-kezdeményezésével – közölte Matthew Whitaker amerikai NATO-nagykövet, jelentette a Barron's csütörtökön.
Az Air India múlt hónapban lezuhant járatának két pilótája közötti párbeszédet rögzítő, a pilótafülkében készült felvétel alátámasztja azt a nézetet, hogy a kapitány leállította a repülőgép hajtóműveinek üzemanyag-ellátását – mondta egy forrás.
Mihamarabb állítsák elő és vonják felelősségre a palágykomoróci görögkatolikus templom megrongálóit, szólította fel az illetékeseket közös nyilatkozatban a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ).
Romániát súlyosan érintheti az Európai Bizottság által benyújtott új többéves költségvetési javaslat – figyelmeztet Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselő, az Európai Parlament főtárgyalója.
szóljon hozzá!