Megrovás. A Kreml szerint a védelmi kiadások növelése nem tesz jót az EU gazdaságának
Fotó: Pixabay
Az Európai Unió (EU) döntése, hogy az Oroszországtól érkező fenyegetés ürügyén növelje a katonai kiadásokat, „rövidlátó” és „káros” – reagált kedden Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
2025. február 04., 15:172025. február 04., 15:17
„Nagyon-nagyon rövidlátó és minden európai számára káros döntés” – kommentálta a védelmi kiadások növeléséről szóló EU-döntést.
„Az Oroszországtól érkező múló fenyegetés ürügyén a katonai és védelmi kiadásokat felduzzasztják. A védelmi kiadások növelése már most is nagyon komoly kellemetlen helyzetbe hozza az európai gazdaságot” – mutatott rá.
„Egyértelmű, hogy a kiadások további növelése nagyon-nagyon negatív hatással lesz, és az európai gazdasági helyzet további romlásához vezet, ami minden európait érint” – tette hozzá Vlagyimir Putyin elnök szóvivője.
– rótta fel.
A szóvivő megjegyzései azt követően hangzottak el, hogy az Európai Unió vezetői hétfő este bejelentették, hogy
„Sok mindent megtettünk már, de még többet kell tennünk. Jobban, erősebben és gyorsabban kell cselekednünk, és mindezt közösen kell tennünk” – mondta Antonio Costa, az Európai Tanács elnöke a védelemről tartott brüsszeli ülést követően.
Az európai védelem az Egyesült Államok nélkül „nem fog működni”; az európai szövetségeseknek az eddig meghatározottnál, GDP-jük két százalékánál „jóval többet” szükséges fektetniük a védelembe – jelentette ki Mark Rutte NATO-főtitkár.
Amellett, hogy Oroszország szándéka a háborúval megszerezni Ukrajna egészét, Moszkva „egzisztenciális fenyegetést jelent mindannyiunk számára” – jelentette ki az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője Brüsszelben.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Miután szerdán bemutatta a 2028–2034 közötti időszakra vonatkozó 2000 milliárd eurós költségvetés tervezetét, az Európai Bizottság pénteken ismertette a tagállami részesedéseket: Romániának folyó áron 60,2 milliárd eurós támogatást irányoznak elő.
Az európai börtönök túlzsúfoltságára figyelmeztetett pénteken közzétett éves jelentésében az Európa Tanács, amely szerint számos országban jelentősen nőtt a fogvatartottak száma, meghaladva a férőhelyekét.
Az Európai Unió jóváhagyta eddigi egyik legszigorúbb szankciós csomagját Oroszország ellen – jelentette be Kaja Kallas uniós külügyi és biztonságpolitikai főképviselő az X-en pénteken.
Izrael csütörtökön közölte, hogy „mélységesen sajnálja” a Gáza egyetlen katolikus templomára mért halálos csapást, amelyben három ember meghalt.
Ukrajna fenntartja magának a jogot arra, hogy megfelelő válaszintézkedéseket tegyen Magyarországgal szemben – írta csütörtökön Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az általa vezetett tárca Telegram-oldalán.
Az Egyesült Államok azon dolgozik, hogy felgyorsítsa az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokat, összehangolva Donald Trump elnök új NATO-kezdeményezésével – közölte Matthew Whitaker amerikai NATO-nagykövet, jelentette a Barron's csütörtökön.
Az Air India múlt hónapban lezuhant járatának két pilótája közötti párbeszédet rögzítő, a pilótafülkében készült felvétel alátámasztja azt a nézetet, hogy a kapitány leállította a repülőgép hajtóműveinek üzemanyag-ellátását – mondta egy forrás.
Mihamarabb állítsák elő és vonják felelősségre a palágykomoróci görögkatolikus templom megrongálóit, szólította fel az illetékeseket közös nyilatkozatban a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ).
Romániát súlyosan érintheti az Európai Bizottság által benyújtott új többéves költségvetési javaslat – figyelmeztet Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselő, az Európai Parlament főtárgyalója.
szóljon hozzá!