Lebegtetett álláspont. Lavrov szerint Moszkva nem megy bele olyan kompromisszumba, ameloy szerinte emberéleteket veszélyeztet
Fotó: Facebook/Russian Foreign Ministry - МИД России
Moszkva nem fogadja el az olyan kompromisszumokat, amelyek életeket veszélyeztetnek – mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerdán, amikor az Egyesült Államok és Ukrajna között kedden létrejött békemegállapodásról kérdezték – közölte a Sky News.
2025. március 12., 10:012025. március 12., 10:01
2025. március 12., 23:242025. március 12., 23:24
A miniszter annak kapcsán ismertette Moszkva álláspontját, hogy, mint arról beszámoltunk, Washington 30 napos tűzszünetet javasolt, amely során a teljes frontvonalon leállítanák a rakéta-, drón- és bombatámadásokat.
Lavrov megismételte, hogy
Az orosz külügyminisztérium szóvivője, Marija Zaharova szerda reggel azt mondta, hogy Oroszország meghozza a saját döntéseit.
– kommentálta a nő.
Ursula von der Leyen európai bizottsági, valamint António Costa európai tanácsi elnök üdvözölte, hogy kedden Ukrajna az Egyesült Államokkal folytatott szaúd-arábiai megbeszélések során beleegyezett egy 30 napos átmeneti tűzszünetbe.
Lavrov azt mondta, hogy az amerikai küldöttség az orosz féllel Rijádban folytatott tárgyalások során jelezte, hogy Washington normális kapcsolatokat akar az Oroszországi Föderációval, és készek a komoly tárgyalásokra.
„Amikor Rijádban találkoztunk – azt hiszem, nem árulok el titkot – Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel, Mike Waltz amerikai elnöki nemzetbiztonsági tanácsadóval és Steve Witkoff amerikai elnöki közel-keleti különmegbízottal, azt mondták, hogy
– mondta az orosz miniszter.
Elfogadta Ukrajna az Egyesült Államok tűzszüneti javaslatát, ennek nyomán Washington újraindítja Kijev katonai és hírszerzési támogatását – ebben állapodott meg a két ország tárgyalódelegációja Szaúd-Arábiában.
Ugyanakkor – tette hozzá – az amerikaiak „felismerik, hogy más országoknak is megvannak a saját nemzeti érdekeik, és ezekkel az államokkal, amelyeknek megvannak a saját nemzeti érdekeik, és nem akarnak másokkal együtt haladni, készek a komoly tárgyalásokra”.
22 óra után nem sokkal fekete füst szállt fel a Vatikánban található Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy az első szavazási forduló során nem választottak új pápát.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Százharminchárom választó bíboros és több idősebb kardinális jelenlétében kezdődött szerdán délelőtt a Szent Péter bazilikában a római pápa megválasztásáért tartott szentmise.
Amint a romániai települések képviselő-testületei is megszavazzák a román–magyar kistérség alapító okmányait, csak a két ország külügyminisztériumainak jóváhagyása szükséges, hogy a határ menti régió közös fejlesztési szervezete megkezdhesse működését.
Fel kell gyorsítani Ukrajna csatlakozását az Európai Unióhoz, mert a csatlakozás a legerősebb biztonsági garancia – jelentette ki Ursula von der Leyen szerdán Strasbourgban. Az Európai Bizottság elnöke Ukrajna további támogatását is hangsúlyozta.
Kiverte a biztosítékot BukarestbenVlagyimir Putyin orosz elnök egyik korábbi nyilatkozatának moszkvai felmelegítése, amelyben arról beszélt, hogy a NATO-rakétatámaszpont miatt Románia hozzájárult a térséget érő biztonsági fenyegetések növeléséhez.
Bár egy pártcsaládba tartoznak, Giorgia Meloni olasz kormányfő nem gratulált nyilvánosan a George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a szélsőjobboldal álalmfőjelöltjének első fordulós győzelme után
Friedrich Merz, Németország új kancellárja egy kedd esti interjúban arra intette az amerikai kormányzatot, hogy „maradjon távol” országa belpolitikájától.
A Hamász egyik magas rangú tisztségviselője kijelentette, hogy a terrorszervezet nem érdekelt a további tárgyalásokban egy új gázai tűzszüneti és túszszabadítási megállapodásról, miközben Izrael folytatja „kiéheztető háborúját”.
Donald Trump amerikai elnök Oroszország ukrajnai invázióját annak tulajdonította, hogy Oroszországot kizárták a Nyolcak csoportjából (G8), amely ma már a Hetek csoportjaként (G7) ismert.
szóljon hozzá!